Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod cport 15. 11. 2021 12:26

landov: vyborne :) Ja letosni podzim nemam stesti na podminky pri cestach mimo mesto. Tak aspon nekdo :)

Obrázek
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 15. 11. 2021 13:37

Já jsem před pár dny udělal nějakou fotku ze Sigmy 50/1.4 Art:

Obrázek

ale o víkendu to byla bída a dnes je to také špatné.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 17. 11. 2021 10:37

Dnes ráno bolo v lese krasne hmlisto, na fotenie ako stvorene. Zasa som zobral Viltrox Z 24/1,8 s ktorym ma fotenie naozaj bavi.
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod noxx_cz 17. 11. 2021 11:29

Příjemná podzimní atmosféra. To já si ráno nastavil budíka, dal si kafe a zase zalezl do postele, protože jakmile se trochu prosvětlilo, tak bylo jasné, že bude jen šedá deka, ani ty mlhy ... takže škoda vylézat z postele :-).
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 17. 11. 2021 11:43

Potvrzuji, také bych býval vyrazil a také jsem to vzdal. Není počasí, ale to je již taková listopadová tradice. Manželka spí ještě teď :-).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod cport 17. 11. 2021 18:22

landov: skvele poskladane a atmosferu to ma taky :)

ja v posledni dobe jen cvakam GRkem

Obrázek

... a nebo si hraji se starsima fotkama

Obrázek
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 17. 11. 2021 19:13

Diky.

BTW, keby som nemal Canon G1XIII, tak by som asi isiel do toho GR...aj ked absencia hladacika je pre mna problem.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod cport 18. 11. 2021 08:10

No absence hledacku je asi nejvetsi "slabina" toho GR pro spoustu lidi. Mam neorigo opticky a fakticky jsem ho prestal pouzivat. Za prve to je na ukor malych rozmeru, za druhe na ukor nenapadnosti, a za treti, clovek pro prenastaveni stejne dava fotak od oka. Ta GR III je vice uzpusobena pro ovladani dotykovym displejem (kdysi jsem si tu stezoval na ergonomii) ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 18. 11. 2021 08:19

Já to měl jen půjčené a musím říct, že se mi ten nasazovací hledáček (u mne originál) naopak docela líbil a asi bych ho používal primárně...
U focení přes displej nemám ani tak problém se samotným displejem, při street to má navíc výhodu, že tento styl focení všichni vnímají jako "mobil" což nikoho moc nezajímá. Pro mne je ale docela problém s brýlemi - na zadní displej potřebuji brýle na čtení a tak je pořád nasazuji a sundávám... V tomto je pro mne u EVF zásadní výhodou dioptrická korekce, kdy si to nastavím tak, jak potřebuji "na dálku bez brýlí" a pak při focení zkrátka brýle nepotřebuji :-)
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 18. 11. 2021 08:24

Jj, to je fakt. Ty pismenka a symboly jsou dost male. Tim, ze ja nosim bryle porad, tak ten tvuj problem nemam. Dioptrickou korekci jsem vlastne vyuzil jen parkrat na zrcadle, kdyz jsem se bez bryli koupal a zaroven u toho fotil deti. Je fajn to mit k dispozici.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 19. 11. 2021 06:38

Posledne farby jesene.

V 24/1,8 Z
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 26. 11. 2021 12:52

Já si užil během podzimu 2x Tatry, v obou případech s Fuji - testuju XC15-45 a na hory to je luxusní sklíčko. S X-T1 jsem skoro ani nevěděl, že nesu foťák. Sklo za 4 tis co vejde do kapsy :-)

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg
Nikon / Fuji.
PalmTungsten
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 11. 2021 07:21

Tyhle pohledy se nikdy neomrzí :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod cport 27. 11. 2021 09:28

Palm: jj, hory jsou fajn :) A je fakt, ze na cestach do hor ta miniaturizace dava smysl :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 27. 11. 2021 10:11

Preto si na hory neviem vynachvalit Canon G1XMK3...mam ho uz od 2017 a stale som nenasiel nic, cim by som ho upgradoval.
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků