Prosím o radu mezi těmito:

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod mardahal 11. 1. 2008 15:43

Zdravím všechny profiky a prosím o radu při koupi nového foťáku.Rád bych přešel s mého starého Kodaku C 340 na nový patrně ultrazoom.Nejvíce mi jde o širokoůhlejší záběr a zpočátku než se naučím na co je clona a čas i o kvalitní plnohodnotný automat tzv.vytáhnout s brašny a cvaknout..Fotím převážně venku přírodu,krajinu,dovolenky a domácí focení.V současné době se rozhoduji mezi těmito modely:Sony H9,Canon S5IS,Panasonic FZ50,Olympus SP560,a Panasonic FZ8.Prosím o stručné názory co koupit?Nepotřebuji to hned ale do začátku června.
mardahal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobil-man 11. 1. 2008 16:08

no je mozna zbytecny to resit uz tedka, obzvlast, kdyz to bude aktualni az v cervnu, ale prakticky zadnym chybu neudelas - az na olympus, ten mi neni sympaticky svoji kvalitou.
Mozna bych jeste do uvahy vzal modely fuji
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mardahal 13. 1. 2008 12:17

ještě jsem uvažoval o FZ18 ??
mardahal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krrtek 13. 1. 2008 17:35

Tvůj výběr bych zúžil na Pan. Fz50, Fz18, canon s5 a do výběru bych zahrnul i Fuji s6500 o které tu je hodně napsáno, tak si to projdi :)
vysemnesmite.cz

Fuji S6500fd
krrtek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mardahal 14. 1. 2008 16:33

myslím že je vybráno FZ18
mardahal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Oops! 14. 1. 2008 16:49

Sice jsem v prosinci kupoval FZ50, ale to byl doprodej. V některých shopech už není k sehnání, tak bych si počkal na jeho nástupce ...
Oops!
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hombre_71 14. 1. 2008 19:45

..ber FZ-18ku, před čtrnácti dny jsem jí nahradil svou letitou Minoltu Z3 a je to nebe a dudy. Za ty prachy je to fakt super foťáček.
hombre_71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hop.out 3. 2. 2008 13:17

No já mám FZ50 a jsem docela spokojen, ale v tvém případě bych bral spíše Canona... mám s nima dobrý zkušenosti (barvy, kvalita snímků) A je dobré, že na nových strojích vychytali většinu chyb, které jsou na mém starém...
FORLEAF o.s.

Canon 500D, JVC GZ HD30, Rode Videomic
pc: Intel Core 2 E4400 2,00GHz, Ram: 4GB, GeForce 8600GT, HDD 2TB
hop.out
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 5. 2. 2008 21:51

Oops! píše:V některých shopech už není k sehnání, tak bych si počkal na jeho nástupce ...u/quote]

ak vôbec nejaký nástupca bude. Tajne dúfam, že áno - že si Panasonic nenechá utiecť líderské postavenie v tomto trhovom segmente.

inak, Sony H9 je to isté ako Sony H7, len má naviac podporu infračerveného fotenia
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 5. 2. 2008 22:07

Ukazuje se, že Mobil-man měl pravdu - v červnu už bude k sehnání Fuji S100FS :)
http://www.fotografovani.cz/art/pma/pma ... html?pos=1
Pokud Fujifilm udrží na uzdě chromatickou vadu, bude to nejspíš jednička mezi UZ.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr1968 5. 2. 2008 22:08

Dobrý :wink:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mardahal 6. 2. 2008 15:09

tohle vypadá opravdu dobře,ale včera mi ještě mírně zamotal hlavu nový Panasonic FX35???
mardahal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 14. 2. 2008 15:11

to je ale iná kategória. 25 mm je super začiatok, ale pokiaľ si chcel UZ, tak 100 mm Ti asi nebude stačiť. Výber foťáku je o kompromise.
malým ( ale veľmi malým ) zácharnným kolesom môže byť extended zoom :
in 3-megapixel resolution mode, the Extra Optical Zoom function provides additional magnification, extending the zoom power to 7.1x by using the center part of the CCD.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník