Fuji s100Pro, ze by novy kral UZ?

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod JanFiala 2. 5. 2008 22:15

Takže dnes jsem fotil v jeskyni (Punkevní - Macocha). Bez blesku, v ruce, ISO 1600, časy kolem 1/10s. Šum tam sice byl, ale hodně v normě. Po vytisknutí na 13x18 byl neznatelný.
Pokud to můžu srovnat s kompakty, se kterými jsem se dosud setkal, tak se mi ten foťák líbí čím dál víc.
Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek
JanFiala
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hurkar 20. 5. 2008 15:15

JanFiala píše:Takže dnes jsem fotil v jeskyni (Punkevní - Macocha). Bez blesku, v ruce, ISO 1600, časy kolem 1/10s. Šum tam sice byl, ale hodně v normě. Po vytisknutí na 13x18 byl neznatelný.
Pokud to můžu srovnat s kompakty, se kterými jsem se dosud setkal, tak se mi ten foťák líbí čím dál víc.

a môžeš dať odkaz na fotky? :?:
hurkar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JanFiala 20. 5. 2008 15:50

Zatim jsou v galerii (zmensene):
http://janfiala.rajce.idnes.cz/Punkevni_jeskyne_JaFi/
Pokud by byl zajem o originalni neupravovane a nezmensene fotky, muzu je nekam uploadnout
JanFiala
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hurkar 21. 5. 2008 13:59

tá jaskyňa sa mi páči, tie fotky sú pekné ostré(ajkeď by som ich chcel vidieť zväčšené). To by mi určite stačilo. Nemáš nejaké foto pri takomto svetle s ľuďmi? vidím že tu je to celkom v pohode. no niektoré fotky (demo) fotené cez deň boli celkom od veci. možno je to tým zväčšením. najviac mi vadí fialový závoj na niektorých prechodoch farieb.
hurkar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sefir 11. 7. 2008 14:26

JanFiala píše:Takže dnes jsem fotil v jeskyni (Punkevní - Macocha). Bez blesku, v ruce, ISO 1600, časy kolem 1/10s. Šum tam sice byl, ale hodně v normě. Po vytisknutí na 13x18 byl neznatelný.

Ahoj. Zrovna do Punkevních jeskyň a do Macochy jedu koncem tohodle měsíce. Nově jsem si pořídil Sony CyberShot DSC-H50. Jsem trošku více nováček. Na tomto foru jsem našel hromadu dobrých informací ale zrovna teď bych potřeboval trošku poradit od tebe, když jsi tam byl, jak správně nastavit teda všechny potřebné funkce?? ty fotky co tu máš jsou super, rád bych měl podobně krásný fotky :-) Díky předem
Sefir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JanFiala 20. 7. 2008 04:37

Nastavis vyvazeni bile na neco, co odpovida tvemu fotaku - umele osvetleni (zarovka), popr. jinou volbu ak, aby vysledna fotka odpovidala skutecnosti.
Nastavis si citlivost na maximum, kterou tvj fotak zvladne bez nejakeho extremniho sumu, protoze v jeskyni moc svetla není.
Foti bez blesku, protoze s nim bys osvitil pouze nejblizsi okoli a zbytek by byl ve tme.
Pohnes s citlivosti asi o 2/3 do minusu - tohle je treba vyzkouset, kazdy typ fotaku se chova jinak.

A pak uz je to jen o tom, co jsi schopny v ruce udrzet, protoze na manipulaci se stativem moc casu a postoru neni - porad se tam nekdo coura...
Pokud se ti klepe ruka, muzes si pomoci polozenim fotaku na zabradli, tim, ze se pri foceni opres o stenu apod.
Doporcuji (pokud si nejsi jisty) u kazdeho snimku nafotit nekolik zaberu, on se pak nejaky "slusny" najde.
JanFiala
Kolemjdoucí

Předchozí stránka