Panasonic DMC FZ50 ....

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod M.Casper 12. 11. 2007 22:21

Po tří leté né moc dobré známosti s Fuji FinePix S5500 a po pomalém odchodu digitálu do důchodu zvažuji koupit nový přístroj.
Ze všech co jsem zatím našel se mi nejvíce líbí Panasonic DMC FZ50, který už je sice též starší výroby, ale pořád (si teda myslím) furt ve špici EVFek. No myslel jsem že Lumixy jsou jedny z nejlepších fotáků, ale při pročítání názorů na FZ50, to tak nevypadá. Co je na tom pravdy ??? Jak je na tom v dnešní době ??? Oplatí se stále kupovat ???

Jelikož rád a hodně fotím na akcích elektronické muziky jako amatér, rád bych znal Vaše názory jak je na tom s focením s horším světlem (foto DJ, laserů atd..no prostě polotma.) Nikde jsem se sním nesetkal, a tak nevím zda li to bude dobrá investice. Na skladech ho stále mají.

Jako rivala jsem mu nasadil Canona S5 IS, který ale je menší ale má slabší hledáček ze 115 000 pixelů (FZ50-235 000), co mi vadí nebot displej využívám velmi málo.
Neradte mi prosím Fuji, s tím mým jsem byl 5x v záručním servisu, a Fuji tím pro mne skončilo.

FZ60.... asi na trh nepřijde, neb v katalogu Panasonic 2006/2007 - FZ50 :arrow: 2007/2008 FZ50 :arrow: takže 60 by tu už dávno byla.

Tak poradí mi někdo, abych to rozhodování mněl jednodušší :?: :?: :?:
M.Casper
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod player 12. 11. 2007 22:43

FZ50 je super fotak pokud jde o ovladani.V podstate jak lepsi zrcadlovka.Dva rollery, manualni zoom, prehledne menu.V tom vsem je napred pred konkurenci.Diskutabilni je ale obrazova kvalita.Na koncertech se covek bez vetsi citlivosti neobejde uz na iso 400 to neni zadna slava.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 12. 11. 2007 23:04

Nevím proč zavrhuješ Fuji na základě jediné zkušenosti s jediným konkrétním modelem. Ujišťuji tě, že to samé se ti může stát u Panasonicu, stejně jako u kterékoli jiné značky, prostě jsi měl smůlu. FZ50 je zřejmě nejlepší dostupná EVF současnosti. Konkurovat mu může v podstatě jen, bojím se to vyslovit, Fuji S9600. V něčem ho i překonává, ale v něčem zase zaostává. Já bych dal přednost FZ50 kvůli lepšímu objektivu (ostrost, světelnost, stabilizátor). S5 už docela zaostává, hlavně funkcemi, ovládáním a částečně i obrazovou kvalitou. Zato je ale dvakrát menší.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Knížek 13. 11. 2007 09:01

FZ50 je bezesporu nejlepší ve své kategorii na trhu. Pochopitelně je zde obava z toho, že po zakoupení FZ50 se objeví další verze. Ale to by člověk nemohl koupit vůbec nic, neboť vývoj jde velice strmě nahoru. Avšak s FZ50 rozhodně nikdo neprohloupí - je to zařízení pro skutečně náročné fotoamatery. A jako jeden z mála má kolejničky na externí blesk.
Knížek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bitterfeel 13. 11. 2007 09:31

FZ50 mám a je to opravdu kvalitní foťák. Kvalitnější je pak už asi jen zrcadlovka. Samozřejmě obrazová kvalita díky malému snímači není nic moc, ale je to vyváženo výborným ovládáním. Na focení na party by bylo asi dobrý koupit ext. blesk, ale nutnost to není. Jde o to jak moc vážně to bereš.
Pokud chceš vidět nějaký fotky co jsem s ním pořídil http://www.jiridvorak.ic.cz (fotky z letošního roku jsou FZ50)
Bitterfeel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 13. 11. 2007 11:37

fz50 rozhodne nieje dobry fotak na fotenie takych veci ako planujes ... ked fujifilm zavrhujes tak potom racej nieco co nieje UZ a ma dobru svetelnost objektivu popripade DSLR so setovym objektivom, pokial chces LV tak oly 330 ten sa dopredava za super cenu a aj setove objektivy su na velmi slusnej urovny.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Knížek 13. 11. 2007 13:49

No, podle mého názoru, je práve FZ50 vhodnější, než vyjmenované typy, neboť FZ 50 má sáňky na přídavný blesk. Integrované blesky všech dig.aparátů mají slušný výkon, ale jen na krátkou vzdálenost. A právě pro snímky v sálech v přítmí je nutný dokonalý a silný blesk, který scénu priosvítí a aparát si sám zvolí kratší čas a snímky jsou ostřejší. Proto dávám přednost FZ 50 pro potebu tazatele.
Knížek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 13. 11. 2007 15:02

Když jsme u toho blesku, tak FZ50 má sáňky dokonce na blesk systémový, nejen obyčejný externí.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod M.Casper 13. 11. 2007 15:59

Děkuji za odpovědi.

Tak player: ako si to myslel s tím ISO, Výrobce uvádí Auto, 100, 200, 400, 800, 1600, 3200

Tak janfran: kdyby jsis ty koupil auto např: Hiundaji, a ono ti do třech let rezavělo jako liška, motor blbnul..... i přes to že jsi se k němu choval dobře, koupil by jsi si ještě Hiundaji :?: Já už asi ne.

Nad tim bleskem samozdřejmně budu muset uvažovat odstupem času taky.
Na olympus 330 jsem se díval, ale to už je zrcadlovka, a tu už (nebo zatím) nechci.

Když jsem studoval narazil jsem na rozměry FZ50 - 140,8 x 85,5 x 142 mm, no není to větší než zrcadlovka (Canon EOS400D - 126,5 x 94,2 x 65 mm mm / 65mm tělo ) já myslel že zrcadlovky budou větší :?:
M.Casper
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janfran 13. 11. 2007 16:30

Kdybych zjistil, že jsem jeden z mála v širém okolí, který má s Hiundai potíže, zatímco většině ostatních jezdí bez problémů, a kdyby ještě k tomu nejlépe splňovala mé požadavky, asi bych ji koupil znova. Zvlášť pokud bych neměl moc na výběr. Mimochodem taky mám zrovna jednu Fuji na reklamaci (první), ale věřim, že to není značkou ale smůlou.
FZ50 se velikostí i vahou opravdu vyrovná zrcadlovkám. Jenomže pouze pokud nebereme v potaz objektiv. Když na zrcadlovku našroubuješ teleobjektiv s 400mm ohniskem bude, budeš váhou a rozměry zase mnohem výš.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 13. 11. 2007 17:38

Tak player: ako si to myslel s tím ISO, Výrobce uvádí Auto, 100, 200, 400, 800, 1600, 3200
2/quote]

Myslel sem to tak, ze cim vyssi iso, tim horsi kvalita obrazu.Rok sem celkem intenzivne fotil FZ30, tam jeste nebyl sum tolik redukovany jako u FZ50, takze nocni fotky, nebo fotky s belskem byly pouzitelne s iso max. 100, bez nadsazky.Od iso200 na vsech tmavych castech obrazu vyskakoval hnusnej barevnej sum.On teda byl videt i na iso80, ale ne tak tragicky.
FZ50 ho umi pomerne dobre potlacit, nicmene tim trpi ostrost obrazu, takze byt je objektiv hodne dobrej, redukce sumu jeho ostrost krasne degraduje, viz. :
http://www.dpreview.com/reviews/PanasonicFZ50/page7.asp
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod M.Casper 13. 11. 2007 17:59

janfran píše:Kdybych zjistil, že jsem jeden z mála v širém okolí, který má s Hiundai potíže, zatímco většině ostatních jezdí bez problémů, a kdyby ještě k tomu nejlépe splňovala mé požadavky, asi bych ji koupil znova. Zvlášť pokud bych neměl moc na výběr. Mimochodem taky mám zrovna jednu Fuji na reklamaci (první), ale věřim, že to není značkou ale smůlou.
FZ50 se velikostí i vahou opravdu vyrovná zrcadlovkám. Jenomže pouze pokud nebereme v potaz objektiv. Když na zrcadlovku našroubuješ teleobjektiv s 400mm ohniskem bude, budeš váhou a rozměry zase mnohem výš.b/quote]

Tak abych začal od samého začátku.
Můj první digitál byl Fuji, typ už nevím, ale měl 2MPix.
Měl jsem ho asi 5měsíců, když jsem jednou doma něco fotil, tak se vypnul a už nenaběhl. V reklamaci mi bylo sděleno že je v háji snímač nebo něco s ním spojené a vrátily mi peníze. A zrovna v té době byla S5500 novinka a tak po ní šáhl. Ani v duchu mne nenapadlo, že by to mohlo být to samé. Hold smůla :?:

Ale přesto jsem se díval na Fuji Fujifilm Finepix S9600, který by mi asi taky pasoval. No nevím musím se podívat na příspěvky vs. FZ50, jak si stojí.

Doufám, že ten tvůj není S9600, anebo že ano, ale že jsi ho nechtěně klepl, to už bych asi nezvládl tolik náhod :(
M.Casper
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janfran 13. 11. 2007 22:29

Mám S6500 a závada spočívá v mrtvejch pixelech a defektu na snímači, který se projevuje při větším zahřátí foťáku. Nedávno tady někdo psal o stejné závadě, ale předtím jsem zase pár měsíců o ničem neslyšel...
Myslim, že pro tebe bude vhodnější FZ50, S9600 šumí na Fuji celkem dost, FZ50 zase na Panasonic docela málo. Ten rozdíl ve prospěch Fuji není tak velký, jako je tomu při porovnání nižších modelů S6500 a FZ8. Navíc má FZ50 lepší světelnost všude kromě širokého ohniska a taky stabilizátor. Snad jedinou výhodu S9600 bych viděl v 28mm ohnisku, protože širší úhel záběru může být v místnostech celkem znát.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 13. 11. 2007 22:33

ved to 28 mm a 36mm je sakra rozdiel v miestnosti ..... sum atd je druha vec ale toto tazko nahradis a robyt panoramu na diskoteke, koncerte je hodne velkej nezmysel :).

e-330 za 320$ to isty ;-) Tam nezpoznas rozdiel medzi zrkadlom a EVF, das to do LV modu "A" a mas plnohodnotne evf cez lcd:).
No 400D je velka :mrgreen: su aj mensie DLSR ;-)

fz50 - 141 x 86 x 142 mm
e-400 - 130 x 91 x 53 mm tych 53 je samozrejme blbost kedze je to bez objektivu ale napr. take zuiko 40-150 ma cca 9cm takze si na 143 cm aj s tele objektivom so sirokacom menej ;-)

k spolahlivosti, fujifilmi su zatial umna jedny z najkvalitnejsich fotakov momentalne mam f30 a prastaru s5000, aj ked ich kvalita sla teraz hodne dole, tak ako u vsetkych znaciek....
Canony kompakty - prakticky vsetkym modelom sa zasekava predna kritka pred objektivom ....., nastastie sa to netika UZ :mrgreen:
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod M.Casper 13. 11. 2007 22:44

Zatím u mne vede FZ50.
Doufám že to bude přesně to co chci, a když né, tak není nic jednoduššího než jej prodat.
Kdybych to nezkusil, asi bych se bil do hlavy, že jsem do toho nešel..... :arrow: ...... takže opouštím Fuji a jdu do FZ50

Na fotolabu ho mají skladem (166ks) za 12 500 CZK. Poštovné zdarma do druhého dne. To jde že jo :?:
M.Casper
Kolemjdoucí

Další stránka