Stare EVF?

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Eda211 5. 11. 2007 16:18

Ahoj, uz dlouho planuji koupi nejake EVF, bohuzel nejsou penize a jeste to chvili bude trvat nez nasetrim.

Bohuzel se mi ale nedavno stala velmi neprijemna vec a to ztrata meho kompaktu. Zbyva tedy nefotit nebo koupit neco jineho ...

Pri prochazeni bazaru jsem narazil na starsi EVFka za velmi prijatelne ceny ... napadlo me tedy, ze nez nasetrim na neco poradneho, mohl bych si koupit nejakou "nouzovku". Konkretne jsem nasel treba Camedia C-720.

A otazka: stoji to vubec za to? Vyrovna se treba toto stare EVF kvalitou fotek novejsim kompaktum?
Eda211
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 5. 11. 2007 16:27

Kolik mas financni limit?

A otazka: stoji to vubec za to? Vyrovna se treba toto stare EVF kvalitou fotek novejsim kompaktum?

Nektera stara EVF jsou v nekterych ohledech lepsi nez soucasne. ALe musis se smirit ze jsou poamalejsi , maj mensi LCD a tolik nezasahuji do vysledne fotky(odsumovani).

Camedia C-720 je hodne stara a hodne zalezi v jakem je stavu , na nauceni zakaldu urcite staci...
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 5. 11. 2007 16:33

Já myslím, že ty staré EVF(C720UZ apod) nejsou vůbec v ničem lepší než ty současné. Snad jen tou cenou. Ale je otázka, jestli se vyplatí dát třeba jen 2-3 tisíce za něco, co už není v záruce.
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 5. 11. 2007 16:44

Maročan:

jak ktery, je tu par vlaken lidi co meli stary OLYMPUSY EVF(napr. 770) a koupili si novou SP-510,550 apod a byly neprijemne prekvapeni horsi kvalitou fotek.... Ta C 720 je uz fakt hodne stara, bral bych ji jen za nakou super cenu a pokud by byl ve vyniakjicim stavu. ALe napr. 5050,7070,8080,Minolta A2,SONY 828, CANON Pro1 ... jsou az na rychlost , velikost LCD a pod. v mnoha ohledech lepsi nez jakykoliv soucasny EVF....
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milday 5. 11. 2007 16:52

Nic z výše uvedeného mi nevadí a proto na svůj nedávno získaný E5400 nedám dopustit ;-) Není sice EVF, ale např. 5700 by měl být ještě na Paladixu. A výše zmíněné Olympusy byly v době jeho slávy velice zdatnými konkurenty.

http://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=47197
http://www.paladix.cz/bazar/index.php?q=Coolpix
Nikon D70s + Coolpix 5400
milday
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 5. 11. 2007 19:56

Kromec:

Psalo se tu o 720, já měl možnost fotit 700UZ a fotky byly plné šumu. Nic jsem nepsal o C5050 ani o Sony 727 apod.
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 7. 11. 2007 15:45

neviem, možno to je len náhoda, ale nikdy som nevidel na predaj od ruky UZ od Kyocery. Konkrétne mi ide o M410R, ktorý sa predával, keď odchádzal z trhu, za cenu okolo 6000 KČ, čo bolo na tú dobu ( vyše 2 roky dozadu ) viac než priaznivé. Tým chcem povedať len toľko, že možno táto značka slúži každému až doteraz a bol to asi vydarený typ. Takže aj niečo, čo je staré, nemusí byť hneď horšie ako novinka. najväčšiu nevýhodu vidím v pomalých reakciách.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomixx 28. 11. 2007 20:53

Tak zrovna M410r mám.Co se týká šumu,žádný zázrak,hlavně z toho důvodu,že nemá žádné odšumovací procesy.Na druhou stranu si to zase můžu udělat podle sebe v pc.ISO 800 je použitelné s jistým omezením.Co se týká rychlosti,nestěžuji si.První fotka po zapnutí za 1,5 sekundy,sekvenční snímání 3,3 snímky za sekundu,s průběžným zaostřováním 2 snímky za sekundu do zaplnění karty.Jen mi docela vadí zaostřování za horších světelných podmínek,to trvá déle,někdy se vůbec nechytí.Chtělo by to přisvětlovací diodu.A hledáček je fakt super.A taky umí video 640*480 s optickým zoomem 38-380 to je super.Nyní dost přemýšlím o Fuji s 6500 fd.Hlavně tech 28 mm a to manuální ovládání zoomu a taky menší šum.Tech 28 mm mám na druhém fotoaparátu,tzv. kapesním Fuji E 500,ale má jen 3 krát zoom.Ten mám do města a na panoramata.
tomixx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 28. 11. 2007 21:10

Konica Minolta Z2
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod TA 28. 11. 2007 22:40

tomixx píše:Jen mi docela vadí zaostřování za horších světelných podmínek,to trvá déle,někdy se vůbec nechytí.
Live long and prosper!

TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomixx 29. 11. 2007 22:38

TA píše:
tomixx píše:Jen mi docela vadí zaostřování za horších světelných podmínek,to trvá déle,někdy se vůbec nechytí.
tomixx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czechian 2. 12. 2007 18:20

Shodou okolností jsem po dlouholetém používání nedávno C720 odložil do šuplíku. Proto se pokusím dát dohromady především nepříjemné vlastnosti toho modelu:

1) Firmware - Celkem zásadním problémem je softwarová výbava. Často se mi s C720 stávalo, že vytuhla nebo se chovala jinak, než by se dalo očekávat. Mnohdy pomohl restart vyndáním baterek. Párkrát jí trvalo zotavení déle. Celá situace se zhoršovala s věkem.
2) Šum - C720 hodně šumí. ISO 400 raději vůbec nepoužívat. ISO 200 je přijatelné, ale i na 100 je trochu šumu vidět. Hodně šumí u dlouhých časů (několik sekund) i s ISO 100. Fotky s bleskem naopak vypadají velmi uměle a blízké předměty jsou beznadějně přepálené. S výkonem blesku nejde hýbat a ani jiné režimy nepomáhají.
3) Aberace - Objektiv opravdu hodně aberuje. Často tak, že to nelze ani odstranit softwarově.
4) Ostření - Již bylo řečeno. Ostří dlouho a při nedostatečném světle nezaostří vůbec.
5) Paměťové karty - SmartMedia karty už dneska neseženete. Byly drahé a maximum kapacity bylo 128MB, což znamenalo cca. 170 snímků. Když se SM karty přestávaly prodávat, stála největší varianta, jako několikagigové karty jiných typů (cca. 1300Kč). Nic pro cestovatele bez možnosti zálohování.

No a možná bych našel i nějaká pozitiva, která u dnešních foťáků postrádám:

1) Mass Storage - Jak rád bych současný fotoaparát (S6500fd) využíval, jako externí disk. Nic se nevyrovná kopírování fotek a videí v Total Commanderu (bez pluginu). PTP a další podobné "vymoženosti" jsou krokem zpět.
2) Tělo - Hořčíkový přední kryt toho hodně vydržel. Má sice po letech hodně šrámů, ale svou funkci splnil.
czechian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 12. 12. 2007 00:23

tomixx píše:
Ano,i na nejširším ohnisku hůře zaostřuje.Tak třeba doma když svítí jen 70w žárovka,tak mám problém zaostřit na bílého psa na tmavém pozadí.Opravdu to chce přisvětlovací diodu.Nebo aby bylo možno použít blesk při nekonečnu.To by se ale musel upravit soft ve fotoaparátu a to by asi nešlo.o/quote]

párkrát som sa ním hral, no nepostrehol som tento problém. BTW na kontrastný obraz sa zaostruje ľahko.
k blesku : nedá sa použiť pri manuálnom zaostrení?
Live long and prosper!

TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomixx 12. 12. 2007 21:53

Kyocera M410r nemá manuální ostření.Pouze prioritu času a clony.Ale plný manuál mi nikdy nechyběl.A kdyby měl někdo zájem,prodávám ho.
tomixx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 13. 12. 2007 22:12

tomixx : to sú asi najväčšie negatíva. Inak sa javí celkom OK. Len tak pre zaujímavosť, za koľko ho predávaš?
Live long and prosper!

TA
Návštěvník

Další stránka