FujiFilm 9600 vs. Canon S5 IS

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Vidium 3. 11. 2007 11:39

S9600 je na môj vkus veľký, nepáči že má vysúvaciu optiku, xD karty. FZ30 podla recenzií zoomovať pri natáčaní videa nemôže. Áno S5 IS má pohyb optiky pomocou motora ale jeho ovládanie je pomocou prstenca (tak som to pochopil ja) , asi som sa zle vyjadril. Proste to neovládas tlačidlami ako u kompaktov.
Vidium
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milday 3. 11. 2007 13:02

A nemá ten prstenec na ruční ostření? Stejně jako FZ30 a S9600 ? Oba mají totiž prstence dva. Podle obrázků mi připadá, že S5 má zoom na palec, jen (podle recenzí) s vylepšením dvou rychlostí dle síly stisku. Optika je u něj také vysouvací.
Naposledy upravil milday dne 3. 11. 2007 13:04, celkově upraveno 1
Nikon D70s + Coolpix 5400
milday
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 3. 11. 2007 13:03

Vidium píše:S5 IS:
Ešte by som poznamenal, že F je v rozsahu 2,5-3,5. Rozsah 6-72 mm (36-432 mm prep. na kinofilm)

FZ30:
Opäť poznamenávam, že F je v rozsahu 2.8-3.7 takže Panasonic ma návrch, rozsah 35-420 mm, takže o 1mm je na tom lepsie :). /quote]
Naopak. Světelnost má lepší Canon. Čím menší čísla, tím lepší.


mquote="Vidium"]Obaja krásavci majú manuálny zoom Panasonic na tom bude zrejme lepšie ako S5 IS. /quote]

S5 IS má přeci zoomování páčkou u spouště jako S3, nebo ne?
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milday 3. 11. 2007 13:14

Zoomování ukazovákem mám rád úplně ze všeho nejmíň :-(
Nikon D70s + Coolpix 5400
milday
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vidium 3. 11. 2007 13:42

2 USER47 : myslel som ze zalezi len na tom aky je ten rozdiel v pripade canonu je to 1 a u pan. 0.9
Vidium
Návštěvník

Odeslat příspěvekod USER47 3. 11. 2007 13:46

Na rozdílu nesejde, jsou to prostě nejnižší možné clony, co ti foťák dovoluje použít v rozmezí nejširšího a nejdelšího ohniska. Čím menší, tím lepší. Ale praktický rozdíl mezi těmito hodnotami u Canonu a Panasonicu stejně nepoznáš.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vidium 3. 11. 2007 13:57

Seriem na to...10 minut sa sem dobijam na forum...tu odpoved som 2x neposlal schvalne...proste stale mi to blbne pri odosielani. Len ja s tym amm problem? Inak mi vsetko slape ok. tak este raz si precitam tie recenzie ale s tym ukazovakom sa mi to nepaci
Vidium
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 3. 11. 2007 17:01

Psal jsi, že FZ30 má oproti S5 mizerné makro, což je omyl. Pouze nedokáže na nejširším ohnisku zaostřit od 1cm. To se ale v praxi stejně použije málokdy (skreslení perspektivy, stín objektivu, nelze použít interní blesk, hmyz uletí...). Mnohem častější je fotit makro ohniskem nad 100mm, proto bych se zajímal spíš o to, z jaké vzdálenosti dokáží zaostřit při teleobjektivu. Třeaba S9600 dokáže ostřit na 100mm od 9cm, jak jsou na tom FZ30 a S5 nevím.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vidium 3. 11. 2007 17:58

Bolo by dobre napisat preco by si si vybral jeden alebo druhy a preco. To plati vseobecne nielen pre janfrana :)
Vidium
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 3. 11. 2007 20:08

Já bych si třeba z S5 x FZ30 vybral jednoznačně FZ30, kvůli obrazové kvalitě a ovládání. Ale to není tak důležité, protože mám úplně jiné požadavky než ty. Klady a zápory sis vypsal, takže je na tobě, co je pro tebe víc. Já jsem chtěl jenom říct, že výhoda S5 spočívající v makru od 1cm na širokém konci není nijak výrazná.
Doufám že teď nenapíšu blbost, ale na vzdálenosti od přední čočky nezáleží. Záleží na vzdálenosti od čipu. Takže ten 1cm u S5 je ve skutečnosti třeba 6 cm, a těch 5cm u FZ30 je 12cm. Takže z 5-násobného rozdílu je rázem jen dvojnásobný. Ta čísla samozřejmě nejsou přesná, ale princip snad objasňují.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 3. 11. 2007 20:19

Ve skutečnosti záleží na maximálním zvětšení objektivu - jenže tento údaj výrobci kompaktů všichni jako jeden muž před zákazníky tají.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod janfran 3. 11. 2007 21:05

Jasně, mě šlo hlavně o vysvětlení pricipu- že když např. vezmu 2 objektivy se stejným ohniskem, z nichž jeden má makro od 1cm a druhej od 2cm, tak neplatí, že by ten první zvětšoval dvakrát víc, důležitý je poměr vzdáleností od čipu, nikoli od přední čočky.

Jinak ale podle údajů na fotografovani.cz dokáže FZ30 ostřit na nejdelším ohnisku od 2m, zatímco S5 od 50cm. Minimální zaostřovací vzdálenost sice nemusí klesat s rostoucím ohniskem lineárně, ale stejně na tom bude S5 s největší pravděpodobností lépe v celém rozsahu, takže je pro focení makra skutečně vhodnější. Ale i s FZ30 jde dosáhnou skvělých výsledků při použití makropředsádek: http://forum.fotografovani.cz/read.php?140,2115437
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vidium 3. 11. 2007 22:46

Ano mne je to jasné a viem to... ja som nevychádzal z toho že Canon má makro od 0cm ale videl som na nejakej anglickej stranke makro záber hrotu zastruhánej ceruzky z rovnakej vzdialenosti bolo tam snad 20 fotakov v porovnani a ked som sa pozrel na S5 a FZ30, tak lepsie na tom bol canon. kto to fotil neviem ale pokladal som to za doverihodne zaberi.skoda ze neviem najst tu stranku, zrovna vcera som mazal historiu a neviem ani podla coho som to hladal lebo uz sa okolo toho tocim fakt dost dlho :(
Vidium
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 4. 11. 2007 21:17

neviem, aký zmysel bude mať face detection pri videu. Taktiež ďalšie plus - stereo zvuk je síce plus, ale paradoxné je, že jeho záznam zaberá takmer toľko miesta ako samotný obraz, keďže S5 zaznamenáva zvuk vo formáte PCM s 1411 kbps.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vidium 4. 11. 2007 22:03

To je mi tak jedno kolko bude mat zvukova cast ked mam doma 5ks 2GB kariet. Pri 133x karte by problem s rychlostou zapisu byt nemusel
Vidium
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků