Olympus C-770 UZ nejde zapnout...

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod detachment 5. 8. 2007 20:43

Zdravím a prosím o radu.

Necelé tři roky starý fotoaparát Olympus C-770 začal v poslední době zlobit - chvílema nešel zapnout, pak zase vypnout, nicméně objektiv se zpravidla řídil podle stavu foťáku (vyjížděl a zajížděl vcelku bez problémů). Teď se dostal do fáze, že na zapnutí foťák vůbec nereaguje (baterie jsou ok).

Zatím jsem předběžně dospěl k těmto závěrům; buď to může být chyba firmweru nebo zanešené kontakty. Protože je paušalní oprava drahá (3800Kč), nevyplatí se ho už nejspíš nechávat opravit. Chtěl jsem tedy zkusit nahrát nový firmware, ale krom toho, že jsem na c-770 žádný nenašel, se stejně musí nahrávat až po zapnutí foťáku.

Nevíte někdo, jak provést manuálně reset? Slyšel jsem o dlouhodobém vyndání baterie, aby se vybila i baterie vnitřní - to ovšem může trvat až měsíc.

Pokud myslíte, že je chyba někde jinde, určitě napiště jekékoliv domněnky!

Předem díky za odpovědi.
detachment
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 8. 8. 2007 22:34

mesiac? :shock: Zdá sa mi, že po cca 3 dňoch bez hlavnej Li-Ion batérie už C-770 zabudne čas, takže to by malo znamenať, že sa vnútorná batéria vybije. :? Firmware žiadny nový nevyšiel, ale môžeš predsa použiť pôvodný opätovne.

Inak, aký je starý? Lebo Olympus dáva na svoje foťáky 30-mesačnú záruku.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drAcOniS 9. 8. 2007 10:34

TA píše:Olympus dáva na svoje foťáky 30-mesačnú záruku.
Naposledy upravil drAcOniS dne 14. 8. 2007 10:12, celkově upraveno 1
Nikon D80 + Tamron 17-50mm F2.8 XR Di II LD Asp.(IF) + Sigma 70-200mm F2.8 EX APO HSM
drAcOniS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 14. 8. 2007 00:34

aj keby si nebol nebol pôvodný majiteľ, tak to v Olympuse nemajú ako zistiť.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drAcOniS 14. 8. 2007 10:13

To sice ano, ale myslel jsem to především tak, že pokud se původní majitel z jakéhokoli důvodu nezaregistroval vůbec (registrace je dobrovolná, navíc o ní nemusel být informován), tak je záruka klasická dvouletá.
Nikon D80 + Tamron 17-50mm F2.8 XR Di II LD Asp.(IF) + Sigma 70-200mm F2.8 EX APO HSM
drAcOniS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomzarka 21. 2. 2011 13:33

našel jsem Váš dotaz ohledně vypínání UZ 770.Mám úplně stejný problém ale už 3 roky přístroj nepoužívám.Přesto se ptám jestli jste zjistil způsob opravy?
Díky
tomzarka
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků