Pana. TZ-1 - porovnejte fotky

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod spirit 27. 7. 2007 09:41

zdravím, máme doma od včera foťák Panasonic DMC-TZ1 . Nebudu psát o tom jaký je to foťák - už se to řešilo. Jen jsem čekal od něj asi více. Myslel jsem, že to bude větší "dělo". Oni asi chtěli jen nalákat lidi kůli toho 10x zoomu v malém foťáku, ale ono to až tak moc nezvládá.

Dám sem pár včerejších fotek. Je to v archivu (10mb) kdo chce, a´t si jej stáhne a prosím porovná s podobným foťákem, nebo pokud někdo má stejný, zda mu fotí obdobně. Příjde mi, že strašně často šumí (např ta řeka dole na fotce) a na přiblížení zase ztrácí prokleslení a i barvy jsou více mdlé.... Všiml jsem si i na obloze jsou vidět přechody, takové kostičkované a lehce fialové... Prosím kdo má čas a chuť koukněte a napište co si myslíte ... Díky ..
(fotky nejsou nijak upravene..)


foto_tz1.zip
spirit
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 27. 7. 2007 11:25

Ja bych rekl ze je to celkem normalni, prece jenom je to kompakt. Ten sum v tmavych mistech mi taky prijde normalni, kdyz na to nekoukam 1:1, tak neni skoro videt a myslim ze nebude videt ani pri tisku na velikost 10x15...spis se mi zdaji fotky malo ostre...

Podivej se sem na ukazkove fotky a porovnej - http://www.megapixel.cz/panasonic-dmc-t ... nka=nazory
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod spirit 27. 7. 2007 12:46

nojo .. jak koukam na ten megapixel .. taky to tam vidím .. možná trochu míň ... ale uté lupy třeba mi vadí v rozostřených místech , že je to takové krupkovaté .. a to je vidět i když se nekoukám na 1:1 u mojeho ... jinak mi příde, že u stromů se strašně ztrácí kresba .. je to takový flek vesměs .. i na megapixelu u těch paneláků ... si myslím že takový foťák by měl fotít lépe ne? ...


fotky z předchozího Canon Powe Shot A400 mi přišly takové víc přirozené, jemné , čistější ... přitom je to starší foták a jen 3,2mpx
spirit
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 27. 7. 2007 13:14

No nevim, ja nejsem zadnej odbornik, ale kdyz si odmyslim 10x zoom, tak mi zbyde 5MPx kompakt se stabilizaci. Takze zadnej zazrak techniky, proto si myslim ze ty fotky jsou docela v pohode. Akorat me zarazi ta neostrost, cekal bych ze zasahne vic ta stabilizace...
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod spirit 27. 7. 2007 14:05

kde konkrétně to máš namysli .. ?
spirit
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 27. 7. 2007 15:13

No vlastne skoro na vsech fotkach, jsou takovy jako rozpity, zadne detaily. Zkousel jsi udelat nejakou fotku ze stativu? Nebo pokud nemas aspon fotak nekam polozit. Tak bys eliminoval rozmazani pohybem.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 27. 7. 2007 15:30

Tři jsou celkem povedený, ale ten zbytek je fakt malovanej vodovkama... bych to vzal k prodejci a reklamoval...s tímhle bych se nesmířil...

Ty povedený jsou všechny na 35mm, ty vodovkový jsou na delší ohnisko....
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 27. 7. 2007 15:44

Takova reklamace se ale bude asi tezko uplatnovat...pokud je to na delsi ohnisko tak by asi mel zapracovat stabilizator, ale nemam s tim zkusenosti, tak nemohu posoudit. Zkusil bych ten stativ.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 27. 7. 2007 15:55

To ale nevypadá na stabilizátor, jsou tam časy kolem 1/500 na ohnisko 170mm
To vypadá, že to matlá optika, pohybové rozostření vypadá jinak...
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spirit 27. 7. 2007 16:35

no s tou reklamačkou nevím ... too bych asi moc nepochodil si myslím .. já chci jen vědět, jestli se to zdá jen mi, že to tak matlá, nebo to je u těhle foťáků normální ... ono asi panasonic chtěl nalákat lidi, tak hodil 10tku zooma do klasického foťáku - asi to nedělá dobrotu ... foťák i kdyby byl vadný, tak s tím nic neudělám, ono to není můj foťák .. to je něco jako služební tudíž není k focení nějakých krásných scenérií, já ho jen občas beru sebou , tolik mě to nežere jak fotí, ale někdy mi píjde, že na to, kolik stojí, je to hnus ..
spirit
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maročan 27. 7. 2007 17:26

Fotky z TZ3 - výřezy 1:1 z plného rozlišení, nepříjde mi, že by matlal.

28mm
--------
Obrázek

280mm
---------
Obrázek
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 27. 7. 2007 19:42

MĚ SE ZDAJÍ NORMÁLNÍ :P NEBO JSEM SLEPÝ? :cry:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irmo 27. 7. 2007 19:45

mne prijdu primerane na to akym fotakom boli fotene. tzv tz1. viac by som od nej necakal, ale tz2,3 je o poznanie lepsia to je pravda ... asi ten lomenej objektiv nebol najlepsi.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod spirit 27. 7. 2007 20:05

tam ty foto z tz3 vypadaji obstojně .. ale když kouknu na fotky z Canonu na který jsem byl zvyklý (power shot A400) , tak mi přijdou ty canoňácké takové přirozenější ...

Obrázek

Obrázek

jinak si na fotkách můžete všimnou chyby (skvrna, asi na snímači) , kterou řeší (li) tady :D

(s canonem jsem většinou fotil na 1600x1200 .. jedna je v plném, druhá je když už jsem pak fotil jen s tím menším rozlišením )
spirit
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vai 27. 7. 2007 20:15

[quote="Maročan";Tři jsou celkem povedený, ale ten zbytek je fakt malovanej vodovkama... bych to vzal k prodejci a reklamoval...s tímhle bych se nesmířil...

Ty povedený jsou všechny na 35mm, ty vodovkový jsou na delší ohnisko....h/quote]

Nic nereklamovat, proboha! Pokud fotíš s jakýmkoliv foťákem ve volné krajině vzdálenější objekty na delší ohnisko, bude záběr dle atmosferických podmínek (tetelící se teplý vzduch, vodní páry a nečistoty v atmosféře atd.) vždy více či méně rozmazaný.
Např. zde: Nikon 18-200 mm F3,5-5,6
http://digineff.cz/obrdg2007/objektivy/ ... 200_10.jpg
Vai
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků