Pana. TZ-1 - porovnejte fotky

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod spirit 27. 7. 2007 21:15

no .. je to takové i kostičkované z toho nikonu ... je mi jasné že to je takové do modra ..to bych ještě přežil .. ale jde mi to , že je to fakt takové mazlé ... např u fotky, kde je to přiblíženo na ty paneláky v dálce ...
spirit
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spirit 27. 7. 2007 22:13

vevedlejším vlákně jsem objevil tuhle fotku
http://panasonic.co.jp/pavc/global/lumi ... 000439.JPG

jestli je to fakt z tz3 ... tak je to oproti tz1 sto a jedno ...
spirit
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vai 27. 7. 2007 23:09

spirit píše:no .. ale jde mi to , že je to fakt takové mazlé ... např u fotky, kde je to přiblíženo na ty paneláky v dálce ...
vevedlejším vlákně jsem objevil tuhle fotku http://panasonic.co.jp/pavc/global/lumix/p...000439.JPG jestli je to fakt z tz3 ... tak je to oproti tz1 sto a jedno ...o/quote]


A co jsem ti psal? Paneláky v dálce budeš mít mázlé u takového záběru vždy, obličej zblízka ne. A nebo si počkej na hodně pěkné počasí, chladný vzduch, po dešti, bez oparu apod. Mezitím doporučuji něco si focení přečíst a naučit se. Začít můžeš třeba zde:
http://www.fotografovani.cz/art/fotech_ ... _rain.html
Na konci článku pak najdeš: "Opar a vzdušná perspektiva". Ve foťáku skutečně žádnou chybu nehledej.
Vai
Návštěvník

Odeslat příspěvekod spirit 27. 7. 2007 23:45

jojo .. je jasný že ten obličej není focený na max přiblížení , ale u tz1ky mi vadi i když to není přiblížené tak "krupička" v místech, kde má být rozostřená ta fotka + šum ... no budu se muset smířit s tím jaký je ...
spirit
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maročan 28. 7. 2007 06:40

Jojo, Vai má pravdu:-) Sorry.
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spirit 19. 10. 2007 18:19

Zdravím, nechtěl jsem zakládat další thread, když tenhle se týká toho samého foťáku.
takže o co jde. Problém je s tím samým foťákem. Při focení ve tmě, nebo šeru, to je jedno, blýskne blesk jakoby dřív,než foťák stihne vyfotit. Zmáčknu spoušť a ještě stihnu vidět na displeji jak to celou scénu blýskne,pak display zčerná(uloží fotku) a fotka je tmavá, jakoby bez použití blesku. Prostě blýskne dřív, a ne zároveň.
Někdy blýskne včas, ale fotka třeba i přes den je přepálená brutálně, že je skoro bílá !!
myslel jsem, že to může být kartou, že to nějak zpomaluje, ale není. Dělá to i když použiju vnitřní paměť. Zkoušel sem obnovit tovární nastavení, ale taky nepomohlo .. takže reklamace? píšu to tu proto, jestli náhodou se někomu už nestala podobná věc, nebo čím to může být ... mějte se ..
spirit
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků