Panasonic LUMIX TZ3 a vše kolem

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Santas 3. 8. 2007 21:31

[quote="Maročan";10x optický zoom + EZ + 4x digi zoomm/quote]
co znamena EZ?
Santas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vai 4. 8. 2007 00:38

Blesk je u TZ2/3 skutečně velmi slabý = daň za malé rozměry. Pozor ale, v manuálu je to uvedeno! Na rozdíl od některých jiných výrobců, kde se k českému návodu v pdf předem jen tak nedá dostat (např. u Olympusu až po registraci po zakoupení modelu - což považuji za šílené), si manuál může před koupí u Panasonicu každý v klidu stáhnout a pročíst. Pak se lze dozvědět, že blesk má sice dosah na wide: 0,6 - 4,2 m a na tele: cca 1,0 - 2,8 m, ale to je na AUTO ISO (čili až 1250 :shock:). Při manuálně nastaveném ISO 100 je to pouze wide: 0,6 - 1,6 m tele: 1,0 - 1,1 m !!! :roll:

EZ = extra optický zoom, u TZ2 až 13,8x, u TZ3 až 15x. Rozšíření se dosáhne díky tomu, že se použive středová část snímače díky předem nastavenému nižšímu rozlišení (5 Mpx, 3 Mpx atd.). Na rozdíl od digitálného zoomu zůstavá přitom kvalita stejná. Nejedná se však o skutečnou změnu ohniskové vzdálenosti, ale stejného efektu se dá docílit ořezem snímku v plném rozlišení v počítači. :wink:
Vai
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 4. 8. 2007 05:56

Vai má pravdu a EZ vysvětlil jako zástupce Panasoniku:-) A např. u Canonu musel kamarád za manuál zaplatit, protože Canon manuály nikde nezveřejňuje(nebo to dřív nedělal)

S tím bleskem, je to nic moc, ale když víte, jak to fotí, tak se dá. Na obhajobu TZ3 musím říct: Ukažte mi jiný kompakt s 10x optickým zoomem v této velikosti a s větším dosahem blesku:-)
Hlavně se snažím fotit bez blesku.

2 Irmo: Manuální režimy by ti na dvou hodnotách clony byly stejně k prdu, tak proč na ně lidi lákat? Stejně by je téměř nikdo z případných zájemců o tento foťák nepoužíval.

Mě trochu víc vadí, že v režimu P nejde nastavit nikde těch 8s čas závěrky. V menu jde jen 1s. Pokud chci delší. Musím do režimu noční krajina. Ještě štěstí, že v tomto režimu má na tvrdo nastavené nejnižší ISO!!!

Nechci, aby si nikdo myslel, že tu píšu, abych slepě obhajoval nějaký foťák. Celá firma Panasonic je mi ukradená. Kdyby něco takového nabízel Canon či Nikon, koupil bych si to radši od nich. Nicméně nenabízí. Celé to tu píšu, abych informoval případné zájemce. Proto mě pak vždy mrzí, když si foťák koupí někdo kdo absolutně neumí fotit a čeká, že jeho fotky budou vypadat jako ty nejlépe hodnocené v galeriích a pokud tomu tak není, tak brečí na všech fórech. Příjde mi to dost ubohé.
Pokud srovnám kvalitu fotek jiných kompaktů, tak TZ3 vychází velice dobře. (jak říkám i v porovnání s V1). Pokud to porovnám s Nikonem D50, tragédie to také není.
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krrtek 4. 8. 2007 11:25

lidi by si konečně mohli uvědomit že záleží hlavně na fotografovi a ne na fotoaparátu :)
vysemnesmite.cz

Fuji S6500fd
krrtek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 4. 8. 2007 11:48

krrtek píše:lidi by si konečně mohli uvědomit že záleží hlavně na fotografovi a ne na fotoaparátu :)-/quote]


Je to pravda jen částečně. S kompaktem prostě něco nemáš šanci vyfotit.
Je ale kolikrát s podivem, co někdo vyfotí s kompaktem a naopak jsem občas zděšen, jak někdo dokáže zprasit fotku s D200 a ještě se nestydí to dát na web do galerie. Za to bych pak extra sundaval body:-)
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 4. 8. 2007 11:54

Maročan: A často jsou to lidé, kteří předtím do fóra pokládají otázku ve stylu: "Poraďte mi objektiv k D200, chci fotit všechno od makra po krajinky, zům alespoň 10x, cena do dvou tisíc":-D.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maročan 4. 8. 2007 12:07

2 USER47: No jo no... To jsou přesně ti lidé, co si myslí, že kvalita jejich fotek poroste lineárně se sumou vynaloženou za přístroj. Bohudík technická kvalita nestačí...
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luda35 4. 8. 2007 18:38

To Maročan: Chápu, že jsi do toho foťáku zamilovaný, ale ty fotky jsou fakt z TZ2. Čočka byla samozřejmě naprosto čistá a foťák zcela jistě nepoškozený. Fotky z venku byly pěkné, foťák se mi začal líbit, ale jen do té doby než se sešeřilo. Ty fotky co jsem vystavil byly focené skoro za tmy bleskem. Blesk u TZ2 je tedy hodně slabý navíc i světelnost je mizerná (proto nastavil ISO200 a ne ISO100 jako ta E323). To, že je krabice ostrá a koberec rozpitej je právě následek vyhlazování šumu!
Menu je zmatečné např v tom, že nejdou nastavit všechny parametry (vyváž. bílé, rozlišení, čas samospouště atd.) u všech motivových programů, nebo že se např. rozlišení nebo i jiné parametry nenastaví pro všechny motivové programy. Pak musím kontrolovat jestli u toho ktrého m. programu mám rozlišení tolik a tolik protože jsem to tam kdysi nastavil nějak a pak u jiného zase jinak.
A co ty zvukové poznámky? Taky máš zpoždění 2-3 s??? Tady je také příliš složité najít tu volbu v menu. Samsung má tohle na jedno tlačítko.
A jak dlouho ti vydrží baterka? Já fotil snad necelou hodinu a byla v kopru. Foťák nad baterkou přitom topil jak kamna.
Tohle všechno bych skousnul, ale to rozpíjení šumu za šera ne!!! Potřebuju foťák pro každou příležitost a né abych si musel nosit s sebou všude lampu jak v počátcích fotografie!
Luda35
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maročan 4. 8. 2007 19:20

Luda35: Baterka mi vydrží tak kolem 200 fotek, ale nahrával jsem i video a to s ní hodně cvičí.

Jinak se mi s TZ3 povedlo docílit na režim auto ISO podobné mazanice, co jsi uváděl. (na ISO 250) Takže se omlouvám, nebylo to vadným kusem. Vypadá to na nějaký problém v SW. Nevěděl jsem to, jelikož AUTO ISO jsem používal pouze na focení bez blesku a tam funguje OK.
Nicméně na automat v režimu P i na vyšší ISO (ISO 400) už takový problém nevidím. Nechápu to...
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rudi86 4. 8. 2007 19:50

Luda35 píše:Menu je zmatečné např v tom, že nejdou nastavit všechny parametry (vyváž. bílé, rozlišení, čas samospouště atd.) u všech motivových programů, nebo že se např. rozlišení nebo i jiné parametry nenastaví pro všechny motivové programy. c/quote]


Tak třeba k tomu vyvážení bílé..proto jsou to motivové programy protože to tam máš přednastavený na danou scénu (motiv) né?! :?: :wink:
Not as seen on TV
so
Welcome to the playground
- - - - -
Nikon D90 & fisheye 8/3.5 + 10-20 HSM + 35/f1.8 + 85/f1.8 + 85/f3.5 micro + 70-300 VR
Sony Xperia U
Škoda Felicia Combi - Laurin & Klement
rudi86
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luda35 4. 8. 2007 20:22

Aha, to je novina, a co když třeba v režimu sport fotím pod mrakem, za slunečna, v interiéru osvětleném žárovkou nebo zářivkou. Tohle režim Auto, nebo co je tam přednastavený, nezvládne :cry:
Tohle mi ale vadí nejmíň, stejně ty motivové programy nikdo nepoužívá.
Luda35
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maročan 4. 8. 2007 20:34

luda35: Minimálně moje ségra jo:-)
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rudi86 4. 8. 2007 20:57

taj promin, jestli jsem se tě dotknul :lol: trochu to tak vyznělo.. ale na druhou stranu píšeš že je nikdo nepoužívá :mrgreen:

btw: s čim že to sestra fotí? :)
Not as seen on TV
so
Welcome to the playground
- - - - -
Nikon D90 & fisheye 8/3.5 + 10-20 HSM + 35/f1.8 + 85/f1.8 + 85/f3.5 micro + 70-300 VR
Sony Xperia U
Škoda Felicia Combi - Laurin & Klement
rudi86
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maročan 4. 8. 2007 21:03

Lumix FX3:-) Pro ženy, to chce stabilizátor:-)
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honzasmej 5. 8. 2007 10:23

Koupil jsem si TZ3 a chtěl bych vás poprosit, jelikož s focením zatím moc skušeností nemám, jestli by jste mi nemohli poradit s jakým nastavením fotoaparátu je nejlepší fotit venku, v iteriérech, s bleskem a nebo bez pro dosažení nejlepší kvality... (mám namysli např. jaké ISO a tak) diky moc Honza
honzasmej
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků