Panasonic FZ-8 hit nebo ne ?

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod PC 26. 7. 2007 13:43

Koupí digitálního foťáku Panasonic jsem si na sebe upletl sakra bič. Ač ho využívám denně a nafotím spousty fotek stále nevím co si o něm mám myslet. Podívám se do recenzí - naposledy například do posledního čísla PC magazínu kde se píše toto:

FZ-8 je velmi rychlý foťák. Pomalejší byl jen start když jsme první snímek pořídili 2.4 sekundy po zapnutí. Mezi jednotlivými snímky v nejvyšší JPEG kvalitě jsme naměřili prodlevu jen 0,6 sekundy a dávku 7 snímků jsme pořídili rychlostí tří snímků za sekundu. K automatickému zaostření přístroj potřeboval v dobrém světle a s maximálním přiblízením nejvýše půlsekundu, v rychlých režimech pak ještě o desetinu sekundy méně.

Na snímcích jsme si jen v extrémním zvětšení na monitoru někdy všimli lehkého rozostření rohů, to se ale prakticky neprojevilo ani na fotografii A-4. Elektronický šum odpovídá velikosti použítého snímače.U běžného snímku si s ním do citlivosti ISO 200 nemusíte lámat hlavu a spousta snímků se vám povede i s ISO 400. Právě s citlivostí ISO 400 byl na tom v přímém srovnání viditelné lépe 10MPx FZ-50, ale je na vás jestli se vám to dorovná jeho více než dvojnásobnou cenou.

Pak to ještě zkoušeli s nějakým optickým konvertorem.

Fotoaparát dostal od redakce ocenění Editors choice...

Když se ale podívám na hodnocení na diskuzních fórech je situace zcela jiná... Třeba už to že ho nikomu kdo hledá foťák do desítky nedoporučujete mě docela děsí... Bohužel, jak se zdá cena 7000 je nedosažitelná, možná bych ho mohl střelit za šestku, což se mi zatím moc nechce. Tak kde je zatraceně pravda ? Jsou časopisy podplacené a vychvalují FZ-8 neoprávněně nebo to s ní není vůbec tak zlé jak se o ní tvrdí na diskuzích ? Jsem z toho zoufalý....
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod x039 26. 7. 2007 13:58

Já sem na tom obdobně s olympusem SP510 UZ, recenze celkem vychvalují ale majitelé moc ne, a diskuse taky nejsou zrovna nejlepší
x039
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PC 26. 7. 2007 14:16

Na fotografování FZ-8 pár lidiček má a dělají tam s ním pěkné fotky a že by stěžovali se říct nedá...
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vai 26. 7. 2007 14:44

Vždyť se v tom pořád nešťourej. Já už jsem ti párkrát psal, že jsi chybu koupí FZ8 rozhodně neudělal. Nějaké důkazy, že FZ8 patří k tomu lepšímu, jsem ti také poskytl. Nespokojence, rádoby odborné kritiky a rejpaly lze zařadit pod tyto body:
- jsou rozmlsaní výstupy ze zrcadlovek a tvrdí, že s ničím jiným než se zrcadlem nemá cenu fotit, přitom, jestli to někteří z nich umí se svojí levnou DSLR a setovým objektivem, o tom se dá velmi pochybovat.
- prohlíží fotky zásadně při zobrazení 1:1, kdy na ně hledí ze vzdálenosti půl metru od monitoru, dále také tisknou plakáty o délce kratší strany alespoň jednoho metru, které pak zkoumají lupou.
- a také ti, kteří si neuvědomují to, že fotku dělá hlavně fotograf a dobré světlo k tomu, přičemž aparát je jen prostředkem, jak toho dosáhnout.
Vai
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rudi86 26. 7. 2007 15:23

2 PC: s prominutím, ty seš fakt ztracenej :mrgreen:

2 Vai: no ono kolik lidí tiskne na papít z digitálu? všichni na to zíraj na monitoru a pak vidí jen šum šum a myslí, že je to ****
tuhle jsem někde četl kolik lidí tiskne z analogu vs. digitálu a ten poměr byl velmi rozdílný :!:
Not as seen on TV
so
Welcome to the playground
- - - - -
Nikon D90 & fisheye 8/3.5 + 10-20 HSM + 35/f1.8 + 85/f1.8 + 85/f3.5 micro + 70-300 VR
Sony Xperia U
Škoda Felicia Combi - Laurin & Klement
rudi86
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod x039 26. 7. 2007 16:53

já si fotky z dovolený vytiskl a je to úplně bez šumu
x039
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobil-man 26. 7. 2007 17:39

nechapu,co zde resite... LOCK
Mobil-man
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků