Zavody pokracuji nova FZ18

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr1968 24. 7. 2007 20:19

Co??? :shock:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 24. 7. 2007 20:57

Tady jsou z FZ18 naky fotky:
http://panasonic.co.jp/pavc/global/lumi ... /fz18.html
ale bral bych to s rezervou, je to oficialni web panasonicu. Radsi tam neni zadny vyssi ISO a ani nejsirsi nebo nejdelsi ohnisko.
Zajimave je ze podle parametru ma FZ18 min ISO 100 ,ale na jedne fotce je ISO 80.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vai 24. 7. 2007 21:02

K čemu je víc Mpx? Můžeš třeba dělat větší výřezy nebo můžeš použít tzv. extra optický zoom, což je vlastně také výřez. Na snímku je zachyceno více detailů, po zmenšení se sice částečně ztratí, ale zmenší se tím také podstatně šum. Viz ta recenze na http://www.fotografovani.cz Co je lepší? Zašuměné snímky 8 Mpx z Canonu S5 nebo zmenšené snímky ze 12 Mpx na 8 Mpx z FX100?
Škoda, že do FZ18 nedali 12 Mpx snímač z kompaktu FX100, ale myslím si, že ten si nechávají v záloze až do nástupce FZ50, pokud tedy nějaký bude.
Vai
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 24. 7. 2007 21:31

Páráda :D :D tak to bude asi moje další volba :wink: :arrow: ale až tak za 3 roky. Teť sem velmi spokojen s FZ7.
vaclavbarak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PC 24. 7. 2007 21:32

Jestli jsem to pochopil dobře tak tohle je moje FZ-8, do které výrobce nacpal ještě o jeden megapixel víc, objektiv to má z TZ-3.... Na to se dá říci jen jedno-nazdar bazar ! Vždyť se tu už o tom diskutovalo že na snímač je už moc i sedm megapixelů a teď jich to má už osm ? Tzn. ještě větší šum a ještě větší patlání ???
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 24. 7. 2007 21:36

PC: seš si jistej že bude tak špatnej, nebylo by lepší počkat na výsledné snímky? Já myslel že bude mít věčí plochu na snímači.
vaclavbarak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vai 24. 7. 2007 21:40

PC buď rád za tu tvojí FZ8 a děkuj tomu prodavači, že ti nevnutil mnohem dražší Canon S5 nebo Sony H9. O stránku zpět si nalistuj, jaké výstupy z nich lezou.
Vai
Návštěvník

Odeslat příspěvekod USER47 24. 7. 2007 21:52

Václav: Větší snímač nebude, viz. specifikace.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod beat 24. 7. 2007 21:59

PC píše: jeden megapixel víc, objektiv to má z TZ-3...../quote]

Tak už aspoň vím, cos to koupil :wink:
Jak si to myslel s tím objektivem z TZ-3? Ten má menší zoom a jinou světelnost...
Nic není dokonalé.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PC 24. 7. 2007 22:50

Sorry, to víte -laik... Jsem myslel že tohle má ten samý objektiv. Panasonica jsem si vybral více méně sám. Je pravda že se říká že H-9 and comp dělají ještě horší snímky než panoš. Ten je ovšem chce dohnat, jaký jiný smysl má vydávat FZ-18 když FZ-8 je LETOŠNÍ mod
-el ? Žádný, je to jen o tom - soused má sánskou kozu tak já ji chci taky. Sánskou kozou je těch osm megapixelů-i když jsem laik, věděl jsem že honit se za megapixely je blbina...
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 24. 7. 2007 23:38

Tak jsem schvalne vzal jednu 6mpx fotku z F31 a resamploval jsem ji na 12mpx a docela jsem prekvapen vysledek neni spatnej:
vyrez 1:1
Obrázek

a pro srovani fotka z 12mpx FX100:
http://www.fotografovani.cz/art/forec_a ... html?pos=5
http://www.fotografovani.cz/images3/Pan ... 0_r_34.jpg

PS: fotka nebyla nijak doostrovana , dal jsem to jak to vypadlo ztoho softu, kdbych si stim pohral asi by byl vysledek jeste lepsi
PSS: toho vovznaku si nevsimejte nemam ho registrovan
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 24. 7. 2007 23:45

...tak tak.Kresba 12megove fx100 je des a bida, o sumu ani nemluve.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vai 25. 7. 2007 07:54

Kromec, tak to zkus naopak. Zmenši si 12 Mpx z FX100 na 6 Mpx a dostaneš mnohem lepší výsledek než z podobného 6 Mpx kompaktu s čipem 1/2,5. Stačí ti k tomu i 1 sec a free program ti tam ani nedá vodoznak. :mrgreen: Obráceně to může dělat jenom šílenec, takže nevím, co jsi tím chtěl říct. :?:
Vai
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Major_Sky 25. 7. 2007 08:12

No FZ8 by byl nejlepsi (ikdyz ne s nejvetsim zoomem) ultrazoom soucasnosti, kdyz by nesumel jako spatne naladena televize :-) Bohuzel sumi a nepomohlo mu ani to, ze ma uz supa dupa Venus III a bojim se, ze takova FZ18 na tom nebude o nic lepe! Jinak verim, nova optika bude paradni, ale to neni vse.
Major_Sky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 25. 7. 2007 08:17

Tak jsem to zkusil a nerek bych ze ten vysledek je lepsi nez z 6mpx kompaktu z 1/1.6" snimacem. 1/2.5 jsem nezkousel , srovnavam snimace stejne velikosti, jestli razantni zvyseni mpx tez razantne zvysi detajly .Klidne to vyzkousej taky
Co jsem tim chtel rict? Tak se na ty fotky podivej hlavne na rozmazane detajly z toho panasonicu pri 12mpx a detajly na resamplovane 6mpx fotce z FUJI f31.

Proc obracene jen silenec vetsina zastancu vetsiho rozliseni se ohani tim ze to umozni delat vetsi formaty a vyrezy.... A obracene na internetovych forech vetsina lidi tvrdi ze hodne mpx je zbytecne protoze roste sum a beztak optika to nedokaze vykreslit. Tak jsem to chtel vyzkouset...
kromec
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka