fuji S9600 -doplnkovy stuff?

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod greedy beast 29. 6. 2007 12:08

bry den :)
okrem:
baterky aspon 2 sady,
rychlonabijacka
karta... dve... tri :)
brasna -aka? aka???? a odkial????
...co by som mohla este potrebovat?
priiiipadne, ak mate pre mna nejake "rady do zivota", co sa s9600 tyka, prosim, podelte sa so mnou :)

dakujem
pekny den :)
uz nie tak stratena, ale stale potrebujem poradit :)
greedy beast
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 29. 6. 2007 12:15

karta staci aj jedna ked je dost velka :).
brasna - no skoc do najblizsieho shopu (datar, nay ....) a vyskusaj si a ta co sadne najlepsie tak ju zober ak chces usetrit tak si ju pak objednaj z e-shopu, ale podlamna to zato nestoji.

Co dalsie, hmmm co tak nejaky filtr - polarizacny, prechodovy obcas stoji zato prebehnut bazari filtri su tam za smiesnu cenu.

Dalej stativ a externy blesk taktiez nieje odveci ;-).

Rady do zivota. Experimentovat co najviac, nebat sa pokazenej fotky a nedat sa odradit par nepodarenymi zabermi.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod greedy beast 29. 6. 2007 12:33

joj sak to je krasa digitalu, ze mozem experimentovat az kym mi ruka neodpadne (co pri tej 9600...no, budem musiet trochu cvicit :) ), abo sa nevybiju baterky :)
a pokazene fotky sa tiez daju vymazat, takze toho sa nebojim

s tymi fitrami budem potrebovat poradit alebo precitat nejaku literaturu
externy blesk a stativ mozno casom, hned isto nie

btw, kartu mi to bude aku najvacsiu papat? v specifikaciach pisu vsade len 1GB, tak neviem...
uz nie tak stratena, ale stale potrebujem poradit :)
greedy beast
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 29. 6. 2007 13:48

Ze zkušenosti s S6500, která je jenom o malinko lehčí, doporučuju pohodlnou brašnu na delší cesty, hlavně s polstrovanym popruhem.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod greedy beast 29. 6. 2007 15:30

budem na to mysliet, vzhladom na vahu pristroja :)
uz nie tak stratena, ale stale potrebujem poradit :)
greedy beast
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bypass 7. 7. 2007 20:13

Jsem majitelem tedle mašinky a zaroveň i brašny Lowepro Rezo TLZ10
Mno a mé zkušenosti - asi bych si už tuto brašnu nekoupil protože je fakt maličká... vleze se tam foťak a nahradní baterky a tím to tak končí. Nevejdou se tam navíc nic k foťaku (moooožna kabel když bude maly), ani běžené věci (doklady, peneženka).
Co se týče popruhu tak má relativně úzký (cca 2,5 cm) a nepolstrovany, ale zatím mi to nikdy nevadlo. To spíš ty rozměry...

K těm dalším věcem z mých zkušeností
2GB karta stačí jedna... používam XD
Velikost jsem větší než 2GB nezkoušel (XD ani větší mam ten pocit nejsou) a CF nemám, ale má v sobě řadič takže ta by snad problém byt neměl, ale nevyzkoušeno.
Baterky mi zatím stačily dvě sady... i přes celkem intenzivní focení se mi nikdy nestalo že by došla šťava (mam 8x 2400mAh), ale nefotim moc s bleskem... s tím že večer samozřejmě nabíjím:) Když fotim tak rozumně do 200-300 fotek tak stačí jedna sada (velka čast bez blesku).

Chtěl jsem se zeptat na stativ... chci si nějaký koupit, tedko si docela nadavám protože jsem byl v Berlině a žádný jsem neměl a je to naprd:) Takže JAKY BUDE DOSTATEČNÝ? S ohledem na to že ho taham s sebou, pěšky, takže by měl byt co nejlehčí ale ještě dostatečně stabilní? (Noční foto architektury, města).

Díky za tipy.
bypass
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 7. 7. 2007 20:40

Podívej se na řadu Velbon Sherpa na kousky s nosností 2 a více kg. Případně Ultra Luxi.

Lepší, ale dražší jsou stativy Manfrotto.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod greedy beast 8. 7. 2007 00:26

tak ja mam vyskusanu uz aj CF 4GB (nechala som to na premotivovaneho ocina, ktory mi neveril, ze 2GB staci :) ) a funguje bez problemov
pri brasniach som sa pozerala na Lowepro Rezo TLZ20, lebo 10 sa aj mne zdala mala, ale este nemam ziadnu, fotacik je este cerstvy, tesne predvikendovy :)
uz nie tak stratena, ale stale potrebujem poradit :)
greedy beast
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bypass 8. 7. 2007 00:56

Pety díky za tipy se stativy... ty Manfrotto by se mi líbily, hlavně ty karbonové:) ale nevím jeslti na něj budu mít prašulky.
Co se týče těch velbonu tak se mi celkem zamlouva SHERPA 435,
i když nevím přijde mi takovy vachrlaty:)

greedy beast: upřímně bych si koupil asi něco s boční kapsnou, protože ta 20ka je jen větší, nemá žádné přhrádky ani nic takového... to je to co mi hlavně na te brašně chybí... příště bych si koupil asi něco jako Toploader 65 AW.
bypass
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KubaPa 8. 7. 2007 12:03

Je to drobnost za pár korun, ale hodí se: mikrovláknová utěrka na optiku. Pokud budete často fotit v prašném prostředí, tak ofukovací balónek (lepší a levnější než ve fotoprodejně se dá často koupit ve zdravotnických potřebách).
V brašnách pro kompakty přehled nemám, ale počítal bych s rezervou ve velikosti a organizovanosti (množství přihrádek) na možné příslušenství foťáku (baterky, karty, možná ten blesk, pokud s ním do budoucna počítáte,...) i uživatele: doklady, peníze, klíče, telefon, papírové kapesníky, ... Je docela příjemné moct vyrazit na procházku jen s fotobrašnou a nemuset řešit dvě podobná zavazadla (foťák a uživatel).
KubaPa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubaPa 8. 7. 2007 12:07

bypass píše:Pety díky za tipy se stativy... ty Manfrotto by se mi líbily, hlavně ty karbonové:) ale nevím jeslti na něj budu mít prašulky.
KubaPa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod přezdívka 9. 7. 2007 17:40

Ahoj,
mám S9600 asi dva týdny, k tomu jsem koupil kartu CF 4Gb v akci za 1039,- (novou), brašnu Lowepro Nova 1 AW - má pláštěnku a je z dobrých marteriálů (cca 1200,-), dvě sady baterek (2700Mah), udělám na ně tak 700 fotek - nepoužívám LCD a moc neprohlížim,dobíječku a prostě fotim...
Další krok (až budou nějaký volný mergle) budou filtry - přechodový, polarizační,infračervený (tyhle fotky mně fak bavěj) a možná šedivku...
Pak přijde statifff a bleskule (nemáte někdo nějaký tip, externí blesk jsem ještě nekupoval?)
Co se týče filtrů z bazaru - ano, jsou celkem za hubičku, ale bacha!!!!
Často jsou poškrábané, a někdy vydávají plast za sklo...Chce to trochu pátrat a přečíst pár článků. Pokud jsou na to peníze, radši nové kousky pěkně se zárukou.
Tak, to je asi tak fšechno, co sem vám chtěl říct...
Dobré světlo !!!!
přezdívka
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků