Súboj ultrazoomu

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Maročan 19. 11. 2006 10:45

Na zrcadlovce se dá použít i fotka focená na ISO 1600, u FZ50 o tom dost pochybuji...
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 19. 11. 2006 11:21

No a když budeš kupovat zrcadlovku, tak si vyber tu se stabilizací v těle, stabilizátor sice nepotřebuješ, ale často se moc a moc hodí... :-) A jsme zase tam, kde jsme byli [ Jára Cimrman: Dlouhý, Široký a Krátkozraký ] :-)
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod gathis 19. 11. 2006 13:09

bohužel cenově přijatelná zrcadlovka (rozumměj konkurenceschopná k UZ) se stabilizací v těle je pouze jedna - Pentax K100D... a to znamená používání tužkových baterek (ale snad se dají sehnat i lionky), navíc recenze v posledním Digifotu k ní nebyla moc přívětivá.... double kit (pro pokrytí rozsahu UZ) stojí 24,5 k, spolu s kartou jsi na 26 k, k tomu baterky atd...

Sony ALfa 100 je dle recenzí nepoužitelná kvůli šumu (to bych si s trochou nadsázky mohl nechat UZ)

proto se mi zatím jeví nejpřijatelnější Nikon D50, ačkoli bez stabi.
gathis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 19. 11. 2006 13:57

Máš pravdu, Pentax K10D je odložený a bude o chlup dražší.

Musíš vybírat pečlivě, nevybíráš foťák, ale systém - jakmile přikoupíš pár objektivů, tak se na jiný systém už přechází těžko, máš v tom dost peněz. Tady je jedna z několika výhod kompaktu nebo ultrazoomu - prostě se vyhodí a koupí se klidně úplně jiný. Další zrcadlovku ale nejčastěji kupuješ k objektivům, které máš od té předchozí.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod elho_cid 19. 11. 2006 17:53

gathis píše: Pentax K100D... a to znamená používání tužkových baterek (ale snad se dají sehnat i lionky).l/quote]

Pokud je to stejné jako na *istD, tak je možný použít lionky CR-V3.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bitterfeel 19. 11. 2006 20:42

[quote="Maročan";CHlape, nepodléhej tolik reklamě. Stabilizátor je sice přidaná hodnota, ale zase tak zásadní vliv na focení nemá, bez problémů se bez něj obejdeš. ........
Kup si nějakou levnou zrcadlovku do 20 tisíc a budeš spokojený.
FZ50 je oproti zrcadlovce za stejný peníz předražený šunt.
Bitterfeel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 19. 11. 2006 21:14

Objektivy 70-300 nejsou tak drahé, pokud opravdu potřebuješ tak moc "ultrapřiblížení". Potíž je, že pak zjistíš, že nejlíp kreslí při f/11 a kde brát to světlo...
To nezachrání ani stabilizátor.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gathis 19. 11. 2006 22:09

já se rozhodoval asi před 4 měsíci podobně jako ty.. UZ x levné zrcadlo....

vyhrál Fuji S9500... a najednou jsem zjistil, že v místnosti nezvládá ani to co pravěký kompakt od Canonu (A60).... kvůli malé světlosti dával mnohem delší časy (neudržitelné, navíc než se to vyfotilo, všichni odešli :D)...
samozřejmě v jiných parametrech ho překonával, ale tohle (a spousta dalších věcí) pro mě bylo tak zásadní, že jde Fuji pryč a ke Canonu přibyde Nikon D50...

např. na UZ můžeš teoreticky nastavovat různě clonu a čas.... ale ve skutečnosti je rozsah tohoto nastavení velmi omezený, v zásadě se ani krajní nastavení na fotografii nijak neprojevují (jistě souvisí to především s čipem, mimo světlosti)

vždy je to o tom co od něj vyžaduješ, já jsem to napoprvé vyhodnotil špatně :/, na druhou stranu pro někoho jiného může být UZ vynikající volba.... toť pouze má zkušenost, snad nějak pomůže při rozhodování
gathis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Miloš 20. 11. 2006 15:44

Mám Kodak Z 7590 Má dobrý firmware a zohledňuje i ohnisko k focení s bleskem na 10x zoom dává čas 1/400 a v místnosti není žádný problém. Je to opovrhovaný Kodak ale fotí super. :mrgreen:
Miloš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Insan!ty 20. 11. 2006 19:20

Proč opovrhovaný??
Opovrhované jsou BenQy.. :wink:

I Kodak umí dobré foťáky, i když nejlevnější řadě Cxxx bych se vyhl, ale UltraZoomy má dobré..
Insan!ty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Glomm 20. 11. 2006 19:31

Dexx píše:[quote="Maročan";CHlape, nepodléhej tolik reklamě. Stabilizátor je sice přidaná hodnota, ale zase tak zásadní vliv na focení nemá, bez problémů se bez něj obejdeš. ........
Kup si nějakou levnou zrcadlovku do 20 tisíc a budeš spokojený.
FZ50 je oproti zrcadlovce za stejný peníz předražený šunt.
Glomm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 20. 11. 2006 19:51

Insan!ty: No příjde mi, že u nás nemá Kodak zrovna dobrou pověst. Většina lidí si tuto značku spojuje s levnýma foťákama, ještě hůř s krabičkama na jedno použití. Osobně tuto značku také tak vnímám, ale tuším, že dělají i dobré foťáky.
Maročan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 20. 11. 2006 20:26

Jeden můj kolega má Z740, druhý P880. Oba jsou spokojení.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bitterfeel 21. 11. 2006 15:10

Glomm píše:dam ti radu kdyz chces fotit tak si kup fotak na video si kup kameru za tu kvalitu ti to stoji :)

Heh... dobrá rada... Pouvažuji. :)

Ale beztak ty objektivy co dávají k té D50 nemají světlost nic moc. Takže když koupím D50, budu mít super foťák na fotky za 20000,-. Ohnisko (jen) 200mm. Když koupím FZ50 mám 400mm, stabilizátor i video za 15000,-. Vrr.... už mlčím. já vím, takhle se to srovnávat nedá. Musím si ujasnit priority. Musím si to nechat projít hlavou.
:roll:
Bitterfeel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 21. 11. 2006 15:24

To DEXX: Je to o tom, co od přístroje očekáváš, někomu stačí fotomobil a někdo nadává na šum u Nikona D80.

Za 15 tisíc bych si "jen" kompakt nikdy nekoupil, ale jinému může vyhovovat, už třeba jen kvůli možnosti videa...
Maročan
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka