Súboj ultrazoomu

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Pety 22. 10. 2006 11:13

Ano. Koupíš. S krátkým seťákem nebo bez. A za dalších 10-30 dokoupíš další objektivy, abys mohl fotit zhruba tak to samé, co s tím ultrazoomem. Ale to už jsem všechno psal tolikrát, že už se mi nechce. Mám zrcadlovku...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod beat 22. 10. 2006 13:10

Insan!ty píše:Celkem bych Vám "nevěřícím" doporučil podívat se na test EVF FUJIFILM FinePix S6500fd, 5/quote]


Já to psal jako ironii.. Třeba takový Pety moc dobře ví, že jsem byl jeden z mála vlastníků zrcadlovky, který UZ fandí. Bohužel už jsem to vzdal..někteří prostě nepochopí klady ultrazoomů...
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 22. 10. 2006 13:51

to beat:

Jenže druhý pohled může být, proč bych si kupoval něco, co nepotřebuji?
A za včerejšek se omlouvám.........
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brachy 22. 10. 2006 15:44

Ahoj

No ako som kukal niekolko rezencii a fotiek tak asi si vyberem tu DSLR. Radsej urobim fotku zo vzdialoenosti 28cm z makrocockou a potom vyrezem tu potrebnu cast a to aj bude kvalitnejsie. Ale este som sa nerozhodol.
:twisted: Deep respect, brachy :twisted:
brachy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rule 25. 10. 2006 14:37

Zdravim vsechny,

poridil sem Fuji S9500 a mam problem s nemoznosti zaostrit na af a kdyz tak to trva neumerne dlouho.
Vetsina fotek je neostra a to pri vyssim ohnisku ale i pri mensim.
O foceni pri domacim osvetleni (zarovky, usporky) si muzu nechat zdat uplne, bez blesku nemam moznost neco vyfotit.Hazi mi to desne dlouhy casy.Pri blesku je to i pri snizeni intenzity dost prepalene a ostre to stejne neni. Vzdalenost nutnou k ostreni dodrzuji (zaklad 0,5m, tele 2m) ale pri tele i na 4-5m nezaostrim ani pri svetle skrz okno za dnesniho slunecneho dne takze byt je svetelny dost.
zkousel sem vselijake varianty a nedari se, rucne je to ok.Byl sem dnes i v jedne prodejne u znameho ktery mel tenhle fotak v ruce nedavno a i on rikal ze je pravdepodobne vadny kus :(
Nebo mate nekdo podobne zkusenosti?
Prootze ty same podminky a puvodni KM Dimage Z1 foti uplne krasavec.

Zvazuji var. a) reklamovat b) vratit (14dni pres net koupeno) nebo vymenit za canona S3IS c) vratit a koupit jiny ale jaky, po cteni vsech for uz se bojim koupit cokoliv :(

chtel sem UZ min rozliseni 6Mpix , aspon 8-10x zoom, pro foceni jak doma (deti,kocky,psy) tak i prirodu a obcas nejaky sportovni zaber.

puvodne jsem rozmyslel Panaka FZ7 (prip 20/30), Canona S3IS a Fuji

muze nekdo poradit? sdelit svoje zkusenosti, moc moc dekuji
rule
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Insan!ty 25. 10. 2006 17:10

jestli to máš přes eshop, tak jsi "v klidu".. Vrať ho a hned si vem nový, zůstal bych spíše u tohodle, Canony jsou dobré, ale chybělo mi hrozně ten ZOOM na prstenci..
Insan!ty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 25. 10. 2006 17:45

Ten muj tyhle problemy nema. Je to vazne divny.
Ale bez potizi taky nejse, jdu ho zitra reklamovat, prestalo reagovat kolecko na nastavovani clony.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rule 25. 10. 2006 19:00

vraceni bude na 100% , zjistuji ze ta svetelnost objektivu je znat vic nez sem predpokladal ale muze to byt tou vadou klidne :(
uz pri 50mm mam 3.5 a fotka je desne tmava, na Z1 mam to same i pri 300mm a fotka je krasne svetla jak ma byt :(

jinak fotky sou fajn pri velmi dobrem svetle a manualnim ostreni atd
zacinam uvazovat zda sem opravdu nepochybil a nemel jit do panaka fz30 svetelnost atd, zoom dost vyuzivam a tohle me fakt nici :(((

jinka co se tyka vraceni tak doufam ze nebude problem uz sem slysel o par vykucich co se snazi tu lhutu obchazet ruzne, navic zvazuji ze koupim za ty penize S9600 rovnou, pokud teda ma opravdu vylepsene ostreni na tele jak se nekde pise. cenovy rozdil je cca 100kc akorat u jine firmy
rule
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 25. 10. 2006 19:30

S9600 ani nemusí mít vylepšené ostření na tele - ostření jde skrz objektiv a ten samotný má znatelně vylepšenou ostrost na tele - takže to teď musí zákonitě i lépe zaostřovat.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod rule 26. 10. 2006 07:59

jasne spatne sem se vyjadril
presto ztratil sem duveru v tento pristroj :( a jeste horsi je ze nevim co jinyho vybrat Canon S3, P FZ7/30 ? kurna tohle vybirani nenavidim :)

ja si snad koupim malickej kompakt na rychly fotky a na poradny pujdu vytahnout starickyho zenita nebo praktiku
rule
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 26. 10. 2006 14:57

FZ30 už nový neseženeš. Leda FZ50. Ale asi bych zvolil spíš Fuji S6500.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rule 26. 10. 2006 18:05

mno sezenu uplne novou FZ30ku, maji ji v krame 3min od baraku
mirny detail je ta cena

FZ30 - 15597,-
Fz50 - 18597,-

muhehe trosku out, ale zitra si tam jdu 30ku testnout :) K+B vyjde vstric akorat museli dnes dat nabit aku
rule
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Insan!ty 26. 10. 2006 18:30

ZA kolik?! u nás je FZ50 za necelých 15tis..
Insan!ty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bitterfeel 19. 11. 2006 09:52

USER47 píše:FZ30 už nový neseženeš. Leda FZ50. Ale asi bych zvolil spíš Fuji S6500.S/quote]


Ty jo, tak já nevím jestli FZ50 nebo S6500... Chci dost fotit na dlouhý ohnisko a bojím se, že bez stabilizátoru (S6500) nic nevyfotím. Mává se mnou to nejdelší ohnisko a hledáček s větším rozlišením u FZ50. Ale truchu mě znepokojuje ta kvalita fotek a zbytečných 10MPx. Chtěl bych fotit krajinu, ale i portréty a reportáže. (Dobrej mix, že :) )
Bitterfeel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 19. 11. 2006 10:29

2 DExx:

CHlape, nepodléhej tolik reklamě. Stabilizátor je sice přidaná hodnota, ale zase tak zásadní vliv na focení nemá, bez problémů se bez něj obejdeš. Nebo ti příjde, že doposud žádná kloudná fotka nevznikla? Na to, co píšeš, by byl vhodnější úplně jiný typ foťáku a totiž zrcadlovka. Na krajiny potřebuješ široké ohnisko, na reportáže rychlost a kvalitní vysoké ISO nebo možnost světelného objektivu a na portréty si můžeš koupit (pro amatéry) excelentní 50mm objektiv za pár tisíc. Kup si nějakou levnou zrcadlovku do 20 tisíc a budeš spokojený.
FZ50 je oproti zrcadlovce za stejný peníz předražený šunt.
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků