Panasonic DMC-FZ50EG-S

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod spicoli 17. 10. 2006 18:44

tak to by mě zajímalo, co řeknete na tento kousek od Panasoniku. Vypadá ne velice dobrý kousek.
spicoli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod USER47 17. 10. 2006 19:03

Myslím, že oproti FZ30 je to celkem pokrok, nechápu ale pár zmatečnejch změn, jako je třeba rozlišení displeje. Na co vyrábět a vyvíjet displej s nižším rozlišením, když by stačilo použít ten dosavadní?

Už jsme ho trochu probírali zde.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 17. 10. 2006 19:17

Řeknu na to, že je to velmi vyspělý ultrazoom, co se týká ovládání a objektivu, lahůdka, ale bohužel co se týká výsledných fotek, tak šmejd. Kdyby na ten rozměr čipu dali 6 megapixelů místo 10, mohl to být nejlepší ultrazoom všech dob minimálně do roku 2007. Panasonic dobře věděl, proč nejdřív vyprodal FZ 30, než tohle pustil na trh...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod USER47 17. 10. 2006 19:30

První fotka je z Panasonicu FZ50 při ISO 100, druhá z FZ30 při ISO 80.

ObrázekObrázek

Opravdu se mi nezdá, že by FZ50 tragicky žehlila už při nízkejch citlivostech, při vyšších samozřejmě žehlí, ale pořád se mi to líbí víc, než třeba snímky z FZ30.

První - FZ50 ISO 400, druhá - FZ30 - ISO 400

ObrázekObrázek

Všechno jsou to výřezy z recenze na FZ50 na http://www.dpreview.com. Je jich tam víc.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 17. 10. 2006 22:02

Jsem trochu pomalejší a dlouho mi trvalo, než jsem pochopil výraz "watercolor painting" (malba vodovkami) v recenzích na kompaktní foťáky. Teprve Panasonic mi letos otevřel oči. Tady ty rozpitý vodovky vidí každý.

Na druhou stranu někde jsem četl, že na papíře to tak nevadí - a to je co se počítá, jaké je to na papíře. Sám to ale zkoušet tisknout nechci...
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 17. 10. 2006 22:42

elho_cid : možno v zahraničí je to tak, ale domnievam sa, že v našich zemepisných končinách sa ešte stále digi foto tlačí len v malom množstve.

ISO 100 nevyzerá až tak zle. :?
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 17. 10. 2006 22:59

Nedovedu si představit na co fotit v rozlišení nad 2Mpix, pokud to člověk nechce tisknout.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 18. 10. 2006 06:07

Ehm, jo, chce to porovnat fotky vlasů nebo jemných vrásek kolem oka. Tyhle vzorky moc těch opravdu jemných detailů nemají.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod elho_cid 18. 10. 2006 09:43

Pety píše:Ehm, jo, chce to porovnat fotky vlasů nebo jemných vrásek kolem oka. Tyhle vzorky moc těch opravdu jemných detailů nemají.e/quote]

V tom mas recht, ze prave na vykresleni nekontrastnich detailu se pozna kvalita toho obrazku. Je to zajimavy namet pro tvurce srovnavacich testu. Udelat si klasickou testovaci tabulku na LPH, ale misto kontrastni cerne a bile pouzit (i kdyz to je docela extremni pripad) dva odstiny modre.

Pak se mozna ukaze, jestli vetsi rozliseni ma 3Mpix zrcadlovka, nebo 10Mpix kompakt.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Glomm 18. 10. 2006 20:49

mimochodem fz20 je na tom lepe s sumem nebo ne?
asi se ptam zbytecne :D
Glomm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 18. 10. 2006 21:00

To je spravna otazka. Se sumem je na tom približně stejne, ale je na tom lip s jeho odstranovanim. Neodstraňuje ho tak brutálně a za cenu "rozpitých" barev.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod brazajar 18. 10. 2006 21:25

Mozna, nez napisete ze to je smejd.. podivejte se sem...
http://forum.grafika.cz/read.php?140,1754559.

Mimochodem, jsem taky majitelem tohohle fotaku, a opravdu to tak hrozny neni - samo, pokud ho nebudete srovnavat se zrcadlovkou...

brazajar
brazajar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 18. 10. 2006 21:26

teoreticky by u FZ50 mal byť šum väčší - vzhľadom na 2-násobné rozlíšenie, hoci čip išiel z 1 / 2,5 na 1 / 1,8
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 18. 10. 2006 21:58

Šmejd to určitě není. Výborně se ovládá a umí si povídat s bleskem. Je rychlý a má jeden z nejlepších dostupných objektivů, ne-li úpně nejlepší.
Ale asi bych s ním (já osobně, kdybych ho měl) fotil jen na nejnížší ISO a do RAWu, což by myslím dost snížilo jeho pole působnosti.
elho_cid
Návštěvník