Ktory ultrazoom je NAJlepsi na trhu?

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod toza 15. 7. 2006 16:23

aky je podla vas momentalne najlepsi ultrazoom na trhu? cena nehra hlavnu rolu..
dolezite pre mna co najvacsie rozlisenie pri co najvacsom zoome pri co najlepsej kvalite fotografii, dalej tiez moznost pouzitia dalsieho prislusenstva(objektivy,filtre,blesk) a tiez co najviac funkcii fotoaparatu

napiste vase horuce tipy, nech mam z coho vyberat ;) za kazdu radu vopred dakujem..
toza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod USER47 15. 7. 2006 17:15

O ultrazoomech je tu myslím napsáno dost, aby sis udělal obrázek sám. Ale myslím, že momentální 2 nejlepší UZ jsou Panasonic FZ30 a Fuji S9500.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 15. 7. 2006 17:59

Samsung Pro815 bych zařadil taky. Taková svatá trojice :-)
Ale pořadí je asi podle osobních preferencí toho kterého fotografa.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod USER47 15. 7. 2006 18:17

Ten Samsung už je hodně megalomanská záležitost, která má výhodu ve velkým rozsahu, ale jinak mě moc nenadchnul...
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 15. 7. 2006 18:44

ten Samsung je ale dosť drahý, stojí nejakých 25000 SKK
nehovoriac o šume, ktorého hodnoty sú na grafoch na dpreview.com sakramentsky veľké aj oproti ostatným UZ
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Miloš 15. 7. 2006 21:11

Píšeš ultrazoom a chceš výměnné objektivy to mají jen zrcadlovky
Co největší rozlišení a výbavu a nezáleží na ceně,tak tady je jeden skromný tip
http://www.hasselblad.co.uk/index.asp?p ... temId=3849

Jestli sis zjistil cenu a ještě dýcháš tak je to dobrý
Miloš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod USER47 15. 7. 2006 21:43

[quote="Miloš";Píšeš ultrazoom a chceš výměnné objektivy to mají jen zrcadlovkyc/quote]
Na UZ jdou předsádky:))
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod manas 15. 7. 2006 21:56

toza píše:aky je podla vas momentalne najlepsi ultrazoom na trhu? cena nehra hlavnu rolu..
dolezite pre mna co najvacsie rozlisenie pri co najvacsom zoome pri co najlepsej kvalite fotografii, dalej tiez moznost pouzitia dalsieho prislusenstva(objektivy,filtre,blesk) a tiez co najviac funkcii fotoaparatu

napiste vase horuce tipy, nech mam z coho vyberat ;) za kazdu radu vopred dakujem..

NO ja ti to reknu strucne........ZADNY ultrazoom neni NAJ na trhu. Kazdy (a to nejen ultrazoom) ma nejake mouchy, jde o to, co clovek chce s fotakem delat a jake jsou jeho pozadavky.

Jinak co se tyce objektivu, tak na ultrazoomu s nima nepochodis, ty maji pevny nevymenny objektiv.
Jestli u tebe nehraji penize, pozadujes velkej zoom a velky rozliseni pri co nejvetsim zoomu, tak ti radim jit do zrcadlovky. Rozliseni budes mit jaky si vyberes (i kdyz rozliseni zrovna nehraje to nejdulezitejsi), zoom si muzes poridit klidne 800 mm (plus crop faktor 1,5(1,6)) a mas z toho 1200 mm a kvalita je s ultrazoomem kolikrat neporovnatelna......
Nikon D300s,
Sigma 17-70, Nikkor 50mm f/1,8, Sigma 28-70 f/2,8,Tamron 70-210 f2,8, Blesk Sigma EF DG 500 Super.....
manas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 15. 7. 2006 23:12

TA píše:nehovoriac o šume, ktorého hodnoty sú na grafoch na dpreview.com sakramentsky veľké aj oproti ostatným UZ
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod manas 15. 7. 2006 23:17

Ja nevim, ale jestli nekomu nejde o penize a chce kvalitu, velkej zoom, mraky pixelu na rozliseni, tak neni jina volba nez zrcadlovka....

A nebo pak to co pise Milos :))
Nikon D300s,
Sigma 17-70, Nikkor 50mm f/1,8, Sigma 28-70 f/2,8,Tamron 70-210 f2,8, Blesk Sigma EF DG 500 Super.....
manas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod goodoldalex 15. 7. 2006 23:27

No, ja by som hlasoval za Fuji a Canon S3 IS :)

Inak je naozaj trochu sialene chciet ultrazoom, dobru kvalitu a este kopec prislusenstva (blesk). Tam cosi nesedi.
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 16. 7. 2006 00:33

toza píše, že cena nehrá hlavnú rolu, nie, že nehrá rolu, teda aj o cenu ide :)
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 16. 7. 2006 01:12

Co by nesedělo? Mě se rozsah 28-300 s filtry a bleskem vejde do malé kabelky, je to velmi tiché a nebylo to drahé.
Na rozdíl od běžné zrcadlovky mám výklopný displej a můžu natáčet krátká videa.
Vím, jaké výhody má zrcadlo, a možná si ho časem pořídím. Ale kvalitní UZ je taky dobrá volba.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod k.o.v.b.o.j 16. 7. 2006 08:49

já mám svuj malej typ a to je Panasonic FZ-30.

Mimochodem mě příjde ten člověk co¨zakládal tohle forum ze tomu moc nerozumí.
k.o.v.b.o.j
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Miloš 16. 7. 2006 12:54

Já mám kodak Z 7590 a jde k němu připojit úplně obyčejný blesk co je za pár korun z bazaru (mám ho z dřívějška) a opravdu to chodí
Miloš
Návštěvník

Další stránka