Kodak EasyShare Z650 co vy na něj?

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Hansis 6. 7. 2006 08:29

Chci si koupil digitál a výběr padnul na tento přístroj. Zajímal by mne váš názor na něj, popř. doporučte prosím jiný v podobné cenové relaci. Cenový strop je 10 000 včetně kompletního příslušenství (1GB karta, 3 sady baterií, brašna). :roll:
Bude to můj první digitál, ikdyž už jsem nafotil x fotek s různými jinými přístroji. Přesto se považuji za amatéra, ale nadšence :D Rád si s fotkou pohraju, takže bych rád manuální režim a taky bych chtěl používat v blízkém budoucnu polarizační filtr, takže by měl podporovat i toto.
Kodak mi z tohodle výběru vyšel asi nejlépe, přestože se ve všech těch specifikacích úplně nevyznám. Panasonic má fotoaparáty už mnohem dražší a tolik zase investovat nemohu.
Hansis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ri.va 8. 7. 2006 19:44

Kodak? No já nevím, taky jsem vybírala ultrazoom a před Kodakem mě všichni varovali. I recenze. Radši bych volila nějakou Fuji nebo něco z druhé ruky (Canon, Minoltu).
ri.va
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Miloš 8. 7. 2006 20:23

Kodak mám jsem spokojenej mám tenhle http://www.fotoexpert.cz/kompaktni-digi ... hare-z7590 tenhle je lepší na ovládání a má lepší hledáček a displej také má dioptrickou korekci EVF hledáčku. Také jsem se rozhodoval mezi 740,650 a 7590
Miloš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hansis 8. 7. 2006 21:03

Tak už jsem si ho koupil, než jste stihli odpovědět. Fotky se mi zdají úplně úžasné, jsem naprosto spokojený. Dioptrickou korekci nepotřebuji a ovládání se mě zdá perfektní. Jsem opravdu velice spokojený... :D
Pro ukázku pár foteček
Obrázek
(foceno skz plot)
Obrázek
Hansis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 8. 7. 2006 21:07

čo môže byť viac, než keď je majiteľ foťáku spokojný :D :D :D
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miloš 9. 7. 2006 10:39

tak buď rád, protože nespokojenost s přístrojem vše zkazí :mrgreen:
Miloš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karel2 9. 7. 2006 13:28

Nejprve je kazdej spokojenej, postupne ale nachazi to,co by mohlo byt lepsi.Ale takovej fotak snad ani neexistuje,u ktereho bychom byli spokojeni i po delsi dobe.Pak se snazi vyrazit z toho fotaku co nejvic a otazka je "budes i pak spokojeny".U mne to dopadlo tak, ze jsem.
S23 Ultra
Karel2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hansis 9. 7. 2006 17:42

Karel2 píše:Nejprve je kazdej spokojenej, postupne ale nachazi to,co by mohlo byt lepsi.Ale takovej fotak snad ani neexistuje,u ktereho bychom byli spokojeni i po delsi dobe.Pak se snazi vyrazit z toho fotaku co nejvic a otazka je "budes i pak spokojeny".U mne to dopadlo tak, ze jsem.


tak to mas naprostou pravdu. vždycky se najde něco, co se dá zlepšovat. Mě to zatím vyhovuje, tak doufám, že mě to vydrží co nejdéle :D
Hansis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 9. 7. 2006 23:45

Karel2 píše:Nejprve je kazdej spokojenej, postupne ale nachazi to,co by mohlo byt lepsi.


všetko môže byť lepšie, tak sa na to pozerať nedá :mrgreen: a potom ide aj o to, ako to " lepšie " dokážeš využiť a či ti to vôbec treba
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KatyRZ 15. 9. 2006 19:03

Uvažuji o koupi tohoto foťáku. Nebyla by nějaká fotečka s bleskem? A také bych ráda věděla od kolika cm má foťák makro (to nemohu nikde najít). Dík
KatyRZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 15. 9. 2006 21:12

Kodak uvádza pre makro 12 cm
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KatyRZ 16. 9. 2006 06:33

Tak to je moc. U svého nynějšího mám makro od 10cm a nic moc foto. Škoda - moc se mi líbyl. Hlavně ta cena :roll: .
KatyRZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Insan!ty 16. 9. 2006 08:37

Nedá se řídit tím, že výrobce napíše makro od 12 cm.. Ve skutečnosti bude klidně zaostřovat od pěti.. A naopak u u přístrojů s makrem od 0 cm se mi podařilo zaostřit od 10cm.. Jinak mě nikdy Kodak moc nepřesvědčil, ale viděl jsem fotky "nacvakané" na automat na dovolené u moře právě Z650kou a byl jsem velmi mile překvapen.. Sice na plném slunci na pláži strašně přesycené barvy a moře mělo barvu inkoustu, ale aspoň to vypadalo zajímavěji.. Na UltraZoom za necelých 7 tis fakt dobrý.. Ted si prohližím fotky a fakt mi subjektivně připadnou velmi dobré.. Na Auto i v noci vždy nastavil maximální ISO 180 !! Šum bych označil za minimální.. Zkusím uploadnout někam pár ukázek..
Insan!ty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Insan!ty 16. 9. 2006 09:09

Výřez 1:1, focené v úplné tmě s bleskem
Obrázek

Taktéž
Obrázek

Minimalní osvětlení s bleskem (automat dal iso jen 160 !!)
Obrázek

A teď jsen pro silné nervy.. Fotka za podobných podmínek s Panasonicem s "ÚŽASNÝM O.I.S." automatika dala ISO 400 (o chlup delší ohnisko) model LZ2 a to bylo světla mnohem více..
Obrázek
Insan!ty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod USER47 16. 9. 2006 10:10

Insan!ty píše:Nedá se řídit tím, že výrobce napíše makro od 12 cm.. Ve skutečnosti bude klidně zaostřovat od pěti..t/quote]
Ta vzdálenost je daná tuším od čipu
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků