"Zrcadlovka" do 10-ti?

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod krakor 26. 4. 2006 16:44

Zdravim, asi me sezerete zaziva, ale za zeptani nic nedam. Naskytla se mi prilezitost a znamy mi mel prodavat Fuji FinePix S7000, jenze z toho seslo a kdyz uz jsem se tak tesil, tak bych si chtel nejakou zrcadlovku koupit. Jsem docela amater, rad fotim krajinky, miluju makro snimky a obcas bych chtel nafotit neco z florbaloveho zapasu nebo z koncertu. A dalsi podminka je cena, studentici moc penizku nemaji :D Zkusil by mi prosim nekdo poradit slusny fotak za slusnou cenu? Docela me zaujal Minolta Dimage Z3, co na neho rikate? Takze cena by mela byt v nejhorsim pripade 10-ti tisic. Asi naivni, co? :oops: :lol: Dekuju moc za kazdou dobrou radu.

//mobil-man: editoval jsem nadpis...smajlici nejsou opravdu nutny;)
Naposledy upravil krakor dne 27. 4. 2006 13:50, celkově upraveno 1
krakor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 26. 4. 2006 17:04

krakor: Lehké upřesnění, nemluvíš o zrcadlovkách, ale o ultrazoomech neboli kompaktech s EVF (elektronickým hledáčkem), někdy také zvaných "elektronické zrcadlovky", anglicky "SLR like".

Tvůj dotaz tedy patřil do oddílu o ultrazoomech.

Z3 je rozhodně použitelný přístroj. Dál bys ještě mohle sehnat Panasonic FZ5. No a pak jsou v téhle ceně nějaké přístroje bez stabilizace. Doporučuji pročíst pár vláken v oddíle Ultrazoomy.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kromec 26. 4. 2006 17:05

ANi jeden z tech tebou uvadenych fotaku nejsou ZRCADLOVKY jsou takzvane EVF kompakty neboli kompakty s elektronickym hledackem.
EVF kompakty se nekdy mylne nazyvaji eletronicke zrcadlovky ,ale s pravymi zrcadlokami nemaji moc spolecneho.

Do 10000 nekoupis digitalni zrcadlovku. Pokud chces krajinky tak by se ti hodilo sirsi ohnisko(aspon od 28mm) ,ale v teto ceove kategorii zadny neni, az na naky od RICOH ,ale ty me svou kvalitou moc nepresvedcuji.

Nez tu Z3 spis bych se podival napr. po FZ7 od PANASONICU ta je tesne nad 10k nebo starsi typ FZ5 ten je levnejsi. Ta Z3 prece jen je starsi kousek a asi uz nebude nejrychlejsi a ma i jiny muchy(objektiv). Pokud by ses obesel bez stabilizatoru tak se podivej na OLYMPUS SP-500 nebo FUJI 5600.

Na ty koncerty a florball by se spis hodila prava zrcadlovka ,ale ta je hodne nad tvuj limit, EVF na to neni idealni.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod USER47 26. 4. 2006 17:30

Do 10000 bych vzal rozhodně Panasonic FZ20. Kvalitní objektiv, světelnost 2,8 na celém ohniskovém rozsahu, možnost manuálního ovládání včetně ostření na objektivu...

btw: Tohle téma by tě mohlo zajímat
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 26. 4. 2006 17:35

USER47:
Souhlas na ten jsem zapomel , FZ20 se ted doprodava pod 10000kc. Ma sice take sve mouchy(viz historie fora) ale za tu cenu je super.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod krakor 26. 4. 2006 17:50

Jste skveli, mnohokrat dekuju. Prave cumim na ty Panasonicy a vypadaji slusne. Asi zalovim v techto vodach :-) A jinak se omlouvam, o fotacich toho fakt moc nevim, takze zrcadlovka a EVF kompakt...neznam rozdil :-) Jeden clovek tady prodava Panasonic Lumix DMC-FZ10 za 6000,- Ten by mi mozna stacil. Tak jeste jednou dekuju za rady a kdyby vas napadl dalsi vhodny fotak, budu rad.
krakor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 26. 4. 2006 19:08

Tady mas popsany rozdil mezi EVF a zrcadlovkou:
http://digiforum.zive.cz/viewtopic.php? ... zrcadlovka
Ta FZ10 neni spatna ma stejny objektiv(velice kvalitni) jak FZ20 ,ale je pomalejsi, ma horsi ostreni a horsi snimac nez FZ20.

Pokud bys netrval na ultrazoomu a stacil by ti mensi zoom tak neni spatna volba CANON A610.
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod krakor 26. 4. 2006 21:03

kromec: Diky, jsem zase o neco chytrejsi :) Z toho vyberu, co mi tu lidi poradili moc chytry nejsem, jako amaterovi mi vsechny ty fotaky pripadaji stejne :lol: Spis se budu divat na cenu, ta pro me bude hlavnim kriteriem. A co se tyka toho zoomu...Sice rad fotim krajinky, ale prece jenom mam nejradsi makro, takze velky zoom pro me neni podstatny. Da se urcit nejaky fotak, ktery: a) ma vyborne makro b) solidni blesk (na vecerni akce) :) c) cena do 10-ti tis. ? Zaujaly me ty Panasonicy a porad se nevzdavam toho Dimage Z3, zatim jsem neslysel, ze by byl nejaky extra spatny. A hlavne ta cena...Dik.
krakor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod USER47 26. 4. 2006 21:25

Jestli chceš dobrý makro, tak zavrhni ty Panasonicy. Ty mají makro až od 5cm. Takže na to spíš tu Minoltu, ta má makro od 1cm. Ale obecně jsem slyšel, že řada "Z" není zrovna špičková...Takže bych se mrknul na ten Canon A610.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Miloš 26. 4. 2006 21:27

Zkus se podí vat na tohle dá se k němu přidat i externí blesk úplně obyčejný a má korekci EV pro blesk zvlášť http://aaamobil.sk/inshop/scripts/detai ... F-KodZ7590 a tady máš specifikaci http://www.kodak.com/eknec/PageQuerier. ... cale=cs_CZ
Miloš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod krakor 26. 4. 2006 21:42

Miloš: Eeee, Kodak nechci, mam s nim spatne zkusenosti, koupil jsem DX4530 a byl jsem hluboce zklaman. Nebo s tim Z7590 mate dobre zkusenosti?
krakor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobil-man 27. 4. 2006 13:44

presouvam do ultrazoomu
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Miloš 27. 4. 2006 14:19

mám ho 3 dny a zatím jsem nadšený před tím jsem měl Nikon 5900.S kolegou co má Canon S1 IS jsme ho porovnávali tak to ustál i když nemá stabilizátor jako ten canon. Nevím co vám vadilo na tom
4530 možná tenhle má podobné mouchy akorát o nich nevím.Stejně si to každý musí rozhodnout sám.
Miloš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod goodoldalex 27. 4. 2006 18:57

Makro? Co tak Canon S2 IS, kolko stoji u vas?
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 27. 4. 2006 18:59

S1 je docela vykopávka, ne? I když se vyprodává pod 10, takže vlastně taky jeden z možných kandidátů, ale 3 MPx na krajinky bude dnes málo...
Pety
VIP uživatel

Další stránka