C-770 a údaj o polohe fo?áku v Exife

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod MirekE 21. 3. 2006 11:38

Canon EOS 350D, 300D, 20D... vlastně snad dneš všechny Canon digitální zrcadlovky mají polohové čidlo. Užívá se hlavně (a jenom) pro to, že pokud fotíte na výšku, foťák správně otočí vaši fotografii. (konec nutnosti manuálního otáčení fotek v PC)

aaa.. koukám, že jsem byl ve špatném vlákně.. tohle je fórum o ultrazoomech... no.. tak snad jen jako poznámka k příspěvku který netušil že něco takového vůbec existuje..... (a propo.. funguje to skvěle) :)))
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 21. 3. 2006 18:44

A propos, u své Minolty jsem to vypnul - fotka na výšku nevyužívá moc dobře ani plochu LCD, ani plochu monitoru při úpravách. Otáčím až ty určené k předvádění.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MirekE 21. 3. 2006 18:51

Hmm.. mě to nevadí... Na výšku nebo na šířku, na PC monitor ji stejně na 100% velikost nedostanu, takze kontorluji vzdy podle nejakeho vyrezu...

na LCD ji nepotrebuji... tam nezkontroluji poradne ani ostrost... tam mi staci, kdyz se mi ukaze histogram...

Kazdy s tim delame jinak :)
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 22. 3. 2006 00:21

LM píše:Aby si mohol používať multi meter... musíš mať programovateľné tlačítko AEL nastaviteľné v menu na rôzne iné funkcie nastavené na pôvodnú funkciu, teda AEL (ak si ho náhodov preprogramoval.) Na voliacom kotúči musíš mať navolené P alebo A/S/M. V menu v záložke CAMERA/ESP/ nastav režim MULTI METERING. Funguje to tak že stlačíš tlačítko AEL a na disp. sa ukáže stupnica, niečo ako axpozimeter.Následne opakovaným stláčaním AEL načítaš rôzne hodnoty svetla z obrazu ktorý budeš snímať. Fotoaparát z týchto hodnôt vypočíta priemer a exponuje. Bodov môžeš namerať tuším 8 maximálne.m/quote]

máš to z manuálu?
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Předchozí stránka