Co si myslíte o Panasonil Lumix DMC-FZ30

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Pety 27. 10. 2005 07:25

Free30: Musíš studovat ještě víc, kdyby šlo o prostý výřez, nezačínal by zoom při nižším rozlišení na 35 mm (přepočítaných) a rozsah zoomu by by stále jen 12x. Ostatně na internetu je možné informace o průběhu extended zoomu najít, jen se někde uvádí přelom funkce na 44 mm a někde na 45 mm.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Free30 27. 10. 2005 18:42

Pety: na internetu je hodně všeho (bludu i relevantnich informaci), když bude příležitost a nalezl by se nějaký link, prosím poslat klidně i na SZ. Zajima mne to uz proto ze FZ30 mam a rad veci vyuzivam naplno, na coz je potreba je znat. Díky.
Free30
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rada_losik 27. 10. 2005 21:17

Taky se dívam na tento foťák - založil jsem i téma co je lepší: http://forum.digiarena.cz/viewtopic.php?t=430.

Každopádně záleží co chcete fotit. Pokud máte právě v kapse 18 000 tak bych neváhal a koupil bych si ho popřípadě jeho nižší verzi DMC-FZ20EG-S.

Protože pokud si koupíte foťák který bude stát 10 000 a za rok se rozmyslíte že chcete víc tak vyhodíte další prachy.

Pokud plně využijete funkcí toho foťáku tak bych fatk neváhal a ovládát foťák se dá naučit během několika hodin focení je otázka citu :wink:
Přesně jak pravilo staré proroctví :D
rada_losik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snoopy 27. 10. 2005 21:53

rada_losik píše:Protože pokud si koupíte foťák který bude stát 10 000 a za rok se rozmyslíte že chcete víc tak vyhodíte další prachy.
Snoopy
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rada_losik 27. 10. 2005 22:00

Snoopy píše:No. Jde o to, jaky. Kdyz si koupim kompakt za 10k a za rok, treba po ziskanych zkusenostech, EVF nebo DSLR, tak se ten kompakt ani potom neztrati. Vzdy se najde situace, kde se jeho male rozmery a hmotnost siknou.


V tom případě bych si koupil kopakt za 10 000 a pak za rok nějaký jiný lepší.
Přesně jak pravilo staré proroctví :D
rada_losik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 28. 10. 2005 18:07

Snoopy píše:
rada_losik píše:Protože pokud si koupíte foťák který bude stát 10 000 a za rok se rozmyslíte že chcete víc tak vyhodíte další prachy.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 30. 10. 2005 20:22

Free30: Je to třeba v recenzi na http://www.dcresource.com/reviews/panas ... ndex.shtml těsně pod polovinou stránky.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod LlL_P 31. 10. 2005 13:44

Nevím, ale mém dojem, že tím šumem se to přehání. Já mám 20 a spíš než šum mi vadí rychlost a schopnost zaostření oproti Canon 300/350. Ale v extrémním využití (sport..) se šum pozná, ale také se pozná optická stabilizace - srovnávám své výtvory na film a FZ20. Vidím, že je zde patrný pokrok (bohužel ne vždy v zachycení správného okamžiku). A pro zajímavost, abych každodenním nošením neničil optický stabilizator, pořídil jsem si Canon A510, ale to je 5k a ne 10k, jak je uvedeno víše.
Jinak všem řeji dobré světlo.
LlL_P

Odeslat příspěvekod zugwa 7. 11. 2005 19:16

dá se říct ,že splňuje požadavky pro amatéry ,ale po pár fotkách začneš litovat peníze až zjistíš jaká je továrna na digitální šum podle mého je to od nich pošetilost dát k takové optice tak malý 8Mpx čip
zugwa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 8. 11. 2005 06:17

zugwa: ano, když musíš dělat všechny fotky na velký formát, potřebuješ trochu jinou výbavu.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod TA 9. 11. 2005 09:27

ale napríklad pre človeka, ktorý fotky netlačí na A4 a viac, ale si ich len prezerá v PC, tak ten foťák je jasná voľba, ak mu ide o to mať EVF špičku
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martas1 15. 11. 2005 10:01

No, s tím pomalým USBčkem... Na internetu sice všude píšou, že má pouze USB 1.1, ale v návodu, který jsem si stáhl z netu, je psáno, že má USB 2.0... tak co je na tom pomalé???
Martas1

Odeslat příspěvekod Pety 15. 11. 2005 16:26

Martas1: dnes se říká USB 2.0 všemu USB, to je marketing... Rozlišuj Full speed, to je 12 Mbps, a High speed, to je 480 Mbps.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod TA 15. 11. 2005 19:22

Pety píše:Martas1: dnes se říká USB 2.0 všemu USB, to je marketing... Rozlišuj Full speed, to je 12 Mbps, a High speed, to je 480 Mbps.M/quote]


a to sa dozviem ako?
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 15. 11. 2005 23:04

V technických údajích. Když je firma natolik "solidní", že napíše USB 2.0 Full Speed, jsi doma - odpovídá to USB 1.1. U FZ30 je to v návodu na straně 138, v českém překladu je tam "USB 2.0 (podpora plné rychlosti)", v anglické verzi je tam pochopitelně "USB 2.0 (Full Speed)".

Jsou celkem 3 druhy USB 2.0, ale ten nejpomalejší, který odpovídá původnímu USB 1.0, se už nepoužívá. Ten sice umí také 12 Mbps, ale ne v režimu stream.
Pety
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků