Canon S2 IS vs. Sony DSC-H1 vs. Panasonic DMC-FZ20

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod SRoza 14. 1. 2006 01:10

Já mam taky stejný dilema ale spíš si koupím FZ5 která má lepší kresbu než FZ20 a je taky rychlejší,sony H1 je stěch to asi nejhorší v každý recenzi má docela velkou aberaci a má drahý příslušenství a S2 mě taky moc nenatchla svou kresbou fotek a taky objektiv není nic moc a taký trpí docela velkou vinětací a ta cena je docela velká za tuto ce lze pořídit Canon 300D v Americe jeto něco málo přes 15000Kč.Já se spíš klaním k Panasoniku FZ5 která je asi z těchto modelů nejlepší volba a v každý recenzi se jeví kladně dokonce má menší šum než FZ20 která šumí už při 200 IOS to FZ5 je natom líp.
SRoza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SRoza 14. 1. 2006 01:40

Tady máte všechny tyto fotoaparáty http://www.businessweek.cz/digitalni-fo ... c-fz5.html
SRoza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 14. 1. 2006 07:56

SRoza píše:Já mam taky stejný dilema ale spíš si koupím FZ5 která má lepší kresbu než FZ20 a je taky rychlejší,sony H1 je stěch to asi nejhorší v každý recenzi má docela velkou aberaci a má drahý příslušenství a S2 mě taky moc nenatchla svou kresbou fotek a taky objektiv není nic moc a taký trpí docela velkou vinětací a ta cena je docela velká za tuto ce lze pořídit Canon 300D v Americe jeto něco málo přes 15000Kč.Já se spíš klaním k Panasoniku FZ5 která je asi z těchto modelů nejlepší volba a v každý recenzi se jeví kladně dokonce má menší šum než FZ20 která šumí už při 200 IOS to FZ5 je natom líp.e/quote]

Ja bych netvrdil ze H1 je nejhorsi, me se zda nejhorsi (pokud se to tak da rict) fz5. Ale kazdy ma jiny priority a vsechny tebou recene fotaky jsou velice dobre takze uznavam ze nekomu vyhovuje vice FZ5.
Objektiv neni spatnej a aberece neni o moc horsi nez u FZ5. Po porovnani vsech parametru a prohlednuti stovek fotek me vychazi nejlepsi FZ20 spolu s H1. SONY sice ma drahe karty ,ale panasonic zas baterie.Canona dost srazi premrstena cena.
Tady jsme porovnavali FZ20 s H1 jsou tam i srovnavaci fotky aberace:
http://forum.digiarena.cz/viewtopic.php ... light=fz10
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SRoza 14. 1. 2006 18:58

Já nemam dobré skušenosti se sony měl jsem sony V1 a ta byla furt v opravně furt tam něco odcházelo takže nevím a ted jsem si zase přecětl několik fecenzí a sony H1 není tak špatná dokonce prý vyhrála ve srovnání s FZ5 a FZ20 první místo ale nevím kde jen sem to přečetl na foru a je to prý na týto stránce ale nevím kde.
SRoza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 14. 1. 2006 20:37

Vyhrála první místo? Ony foťáky někde závodili?

Nanejvýš byla vyhodnocena jako nejlepší v nějakém časopise v článku těsně před celostránkovou reklamou Sony. :-(
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod SRoza 14. 1. 2006 23:02

Já sem se rozhod pro FZ5,já hlavně hledám foták který umí tiff to je promně docela důležitý protože já ty fotky budu chtít zmenšovat a chci mít pořád stejnou kvalitu a stejně ho budu používat jenom na kreativní focení protože já fotím s klasickou zrcadlovkou u který mám mnoho příslušenství a kvalita fotek se sdaleka nedá srovnátat to prostě nejde vždicky budou klasické zrcadlovky lepší než digitální fotoaparáty.
SRoza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 15. 1. 2006 00:38

SRoza píše:Já sem se rozhod pro FZ5,já hlavně hledám foták který umí tiff to je promně docela důležitý protože já ty fotky budu chtít yb]zmenšovatt/b] a chci mít pořád stejnou kvalitu a stejně ho budu používat jenom na kreativní focení protože já fotím s klasickou zrcadlovkou u který mám mnoho příslušenství a kvalita fotek se sdaleka nedá srovnátat to prostě nejde vždicky budou klasické zrcadlovky lepší než digitální fotoaparáty.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SRoza 15. 1. 2006 14:18

Tady máte srovnání H1-FZ5-S2
http://www.e-fotografija.com/artman/pub ... _732.shtml
máte tady spoustu fotek.
SRoza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SRoza 15. 1. 2006 14:51

já nevím ale mě se Canon zdá byt moc drahý když si ho koupíte tak v návodu zjistíte že abyste tam mohly dát filtr tak si musíte koupit předsátku na to a ta stoji 1300Kč a filtr pok asi kolem 600-800 Kč takře kdýž to zaokrouhlím tak za celí fotoaparát zaplatím i s příslušenstvím tak asi 16000 až 18000Kč což panasonik stajtím příslušenstvím stojí 11500Kč což je velký rozdíl to kdybych si mělkoupit canonatak siradši vemu už něco lepšího joko třeba Canona 300D nebo Nikona D50 které jsou o hodně lepší než Canon S2 a navíc to jsou už profesionální zrcadlovky a mají víměné objaktivy a obrazavá kvalita fotek je ohodně lepší než u canonuS2.
SRoza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SRoza 15. 1. 2006 14:54

já nevím ale canona S2 když si pudu do koupit když si pudu koupit k tomu příslušenství joko má panasonic FZ5 tak za ten Canon S dám zhruba 17 000Kč za to si už můžu koupit lepší digitální rcadlovku Nikon D50 a dokonce i Canona 300D kteří jsou vpodstatě už profesionální zrcadlovkys víměným objektivem a proto si asi vezmu Panasonika Fz5 která se za tu cenu vyplatí.
SRoza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SRoza 15. 1. 2006 18:12

tady si můžete sami porovnat všechny digitální fotoaparáty které jsou na trhu http://www.azfoto.cz/_web/panasonic/pan ... mc-fz5.php
SRoza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr_Broza (novy) 14. 3. 2006 16:21

Já se rozhoduji mezi Canonem S2 a někdy teď uvedenou Sony H2. Vím, že se toho zatím nedá moc srovnávat, ale co vy na to?
Petr_Broza (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neetah 15. 3. 2006 07:28

Ja bych osobne sel do Sony H2 nebo H5.

Jsem spokojenym majitelem Sony H1 a tak bych klidne koupil H2 (H5). Hlavne pro to, ze nove modely maji konecne optiku Carl Zeiss a snad se tedy odstranila nekdy dost zretelna chromaticka vada ....
neetah
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 15. 3. 2006 09:37

No a já se vsadím, že to bude zase stejná optika - jen s jiným nápisem. O H1 se totiž šušká, že je to Zeiss, pod který se Zeiss nechtěl podepsat kvůli stabilizaci, protože ji nedělá...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod TA 15. 3. 2006 11:37

takže z toho sa dá usúdiť, že tá stabilizácia je na fakt vysokej úrovni :mrgreen:. Ale zaujímavé je, že Sony sa veľmi stabilizáciou nechváli. :? ( alebo len ja som si to nevšimol? )

//mobil-man: odstranena citace predchoziho prispevku
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka