Sony RX10 III/IV

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 6. 9. 2019 21:55

Davidof: děkuji, jsou to klasické cvaky v relativně dobrém světle které RX10 s 1" čipem zvládá velmi dobře, vycházkový fotoaparát připravený na vše :-)
Sony
Salva Pecka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 7. 9. 2019 05:25

Dobré fotky vznikají z dobrého světla, to není až tak velký omezení ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 7. 9. 2019 22:20

Expo 1976 :-)

-- 7. 9. 2019 23:21 --

Davidof: přesně tak :-)
Přílohy
expo C .jpg
Sony
Salva Pecka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 19. 10. 2019 21:12

Tohle by mohlo být zajímavé i když jsem k aktualizacím fotoaparátů řady Cyber-shot dost skeptický :-)
https://dc.watch.impress.co.jp/docs/news/1213511.html
Sony
Salva Pecka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 14. 11. 2019 14:56

Dnes v meilu -->
S radostí Vám oznamujeme, že jsme vydali zdokonalený firmware pro Váš/i
DSC-RX10M4, který si můžete zdarma stáhnout a nainstalovat. Nyní s funkcí automatického zaostření na oči zvířat.
To zírám , moc jsem tomu nevěřil :-)
Sony
Salva Pecka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 21. 11. 2019 18:41

Kdyby si někdo chtěl pořídit pistolovou brašnu na RX 10.. tak se na alze za slušnou cenu v akci BF nabízí Rollei Fotoliner Colt M https://www.alza.cz/rollei-fotoliner-colt?dq=5647394
Přílohy
brašna na RX10.jpg
Sony
Salva Pecka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mahe 12. 1. 2020 12:59

Nechcem otvárať novú tému - možno moja otázka súvisi aj s RX10 = E:62:10
Chcem kupiť použitý HX400V a tak sondujem info k nemu a čo si kúpe prehliadať.

Prehliadaním rôznych for a diskusii som narazil na zahraničných weboch tému chyby pre SONY E:62:10. Bohužiaľ na CS ani SK weboch sa o tom veľa nepíše. Ako vážna je to hrozba ? Má s tým niekto skúsenosti ? Dá sa aj touto chybou fotiť alebo je potom foťak mŕtvy ?
Dík za akékoľvek info
Mahe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 18. 1. 2020 20:36

Ahoj, dávno tomu nazad jsem o této chybě četl na DP, tam radil vysunout zoom na plno, vypnout foťák, vyndat baterku a pak vše zpět a jelo to dál, ale už si nepamatuji co to bylo za digi :-( ale určitě Sony .
Sony
Salva Pecka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SonyE6210 20. 1. 2020 11:09

SonyE6210
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mahe 20. 1. 2020 17:43

Dík !!!
konečne niečo podrobné k veci.
Mahe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radek.kovacik 1. 8. 2021 19:15

Přemýšlím o pořízení RX10 a chci se zeptat, jestli někdo nemá zkušenost s oběma typy, tedy 3. a 4. generace těchto fotoaparátů. Jsou tam nějaké zásadní rozdíly, aby mělo smysl dát za tu čtyřku o 15 tisíc více? Já bych to používal pouze na rodinné a vycházkové focení přírody, krajiny a různých architektonických zajímavostí.
radek.kovacik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 4. 8. 2021 10:35

Ahoj, také jsem se rozhodoval, ale těch uživatelů co přešli ze III. na IV. moc není, nebyl důvod přecházet.
Tak že musíš googlit.
Cena je stále přemrštěná 4.roky po uvedení skoro 50k. to je docela dost, proto si myslím, že to není moc dobrá investice
kor když zjistíš, že ti nevyhovuje a budeš chtít foťák prodat .
Obrazový výstup bude stejný, největší rozdíl bude v režimu ostření a videa.
Já mám u IV. ostření na oko a za světelných podmínek to funguje velmi dobře. Myslím, že III. to neměla.
Fotoaparát potřebuje pro kvalitní snímky hodně dobré světlo, jakmile není, kresba se ztrácí a dělat výřezy
z delších ohnisek nepřipadá v úvahu, daň za 1" čip. Na rodinné focení a občas něco ukázat světu je to super aparát, na video
také a dá se s tím opravdu vyhrát. Jinak je to také dost těžká cihla na cestování daň za ALL IN ONE. Jestli s tím nehodláš honit
divokou zvěř tak by jsem ještě zauvažoval nad kapesním RX100VII který má si myslím dostatečný rozsah
a stejný obrazový výstup, navíc ušetříš nemalý peníz. Jinak samozřejmě pak systém 4/3 Olympus/Panasonic kde za cenu RX10IV dá pořídit také velmi slušná "kapesní" sestava.
Sony
Salva Pecka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chvd 4. 8. 2021 12:15

radek.kovacik píše:Přemýšlím o pořízení RX10 a chci se zeptat, jestli někdo nemá zkušenost s oběma typy, tedy 3. a 4. generace těchto fotoaparátů. Jsou tam nějaké zásadní rozdíly, aby mělo smysl dát za tu čtyřku o 15 tisíc více? Já bych to používal pouze na rodinné a vycházkové focení přírody, krajiny a různých architektonických zajímavostí.

A jaky je vlastne teda duvod porizovat takhle velky a tezky kompakt? proc ne radeji bezzrcadlovku nebo zrcadlovku nebo mensi kompakt?
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 4. 8. 2021 12:32

chvd - má to například určitý smysl třeba pro některé sporty, kdy si někdo fotí/točí věci ze závodů, kde potřebuje teleobjektiv, jde mu ale primárně o dokumentaci a focení ho vlastně tolik nezajímá.
Fakt je, že RX10IV s EQ600mm a docela slušnou světelností 4 je při hmotnosti tuším 1100g docela malý, kdybych to srovnat třeba s Olympusem, tak E-M5III se 75-300 je sice o 200g lehčí, ovšem taky o víc než 1,5EV méně světelný a ještě případně potřebuji druhý objektiv s nutností prohazovat a daleko menší "blbuvzdorností" atd.
Pár lidí, kteří takto spokojeně užívali buď nějaké kompaktové ultrazoomy (třeba některé Nikony Coolpix) anebo i "lepší" s trochu větším čipem Sony RX či třeba Panasonic FZ1000 znám, ale vesměs to nejsou "fotografové" v pravém slova smyslu...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod radek.kovacik 4. 8. 2021 14:05

chvd píše:A jaky je vlastne teda duvod porizovat takhle velky a tezky kompakt? proc ne radeji bezzrcadlovku nebo zrcadlovku nebo mensi kompakt?

Důvod je ten, že malý kompakt již mám (Olympus XZ-1) a u něj mi právě chybí ten větší rozsah zoomu. Zrcadlovky a bezzrcadlovky jsou asi ještě větší a těžší ne? Navíc nechci pořád měnit objektivy a ještě je tahat v tašce.
radek.kovacik
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků