Ultrazoom do 200€

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod laika 30. 3. 2014 17:17

Ahoj
Chcem si kúpiť nie moc drahý(do 200€) ultrazoom,prosím o radu(y) pri výbere.Celkom sa mi pozdáva tento(sú na neho celkom slušné ohlasy).
http://www.alza.sk/nikon-coolpix-l820-black-d392958.htm
To že je to viacmenej automat mi nevadí,ba naopak,nie som fotomaniak ktorý potrebuje a chce fotiť nejaké profi zábery.Chcem aby som fotoaparát nemusel nejak zvlášť dlho nastavovať a výsledkom boli pekné zábery aj za zhoršených svetelných podmienok aj v noci.
Ide mi primárne o pekné,ostré fotky+možnosť občas natočiť nejaké krátke FULL HD video tiež nie je na škodu.AA baterie sú podľa mňa výhodou(hlavne na cesty),WiFi,GPS nepotrebujem.

THX
laika
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 30. 3. 2014 18:33

Do 200 euro sa treba vykaslat na ultrazoom a kupit tzv. Profikompakt vo vypredaji. Teraz je dobra cena na nikon p310 alebo olympus xz-2.
Ultrazoom v tejto cene je slusne povedane vsetko smejd. Na nejake skusne nocne snimky zabudnut.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod laika 30. 3. 2014 18:56

Pre koho sa potom vlastne vyrábajú "lacné" fotoaparáty?,tie pozitívne recenzie(aj vidorezenzie) na ten Nikon l820 písali a zverejňovali dementní majitelia?(nie len na alza.sk).Ja niesom profík ani extra náročný užívateľ,ale myslím že ukážkové fotky a videa spravené týmto fotoaparátom vôbec nevyzerajú zle.Z môjho laického pohľadu si nemyslím že všetky fotoaparáty v tejto cenovej relácii sú "šmejdy".
Tie dva čo si vypísal;nikon p310 sa už nepredáva a olympus xz-2 od 299€ :oboze ,asi si prehliadol cenu do 200€.
laika
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janfran 30. 3. 2014 19:10

Lidi co píšou zkušenosti s podobnými UZ na Alzu a spol. od nich obvykle nečekají, že budou fotit dobře v noci a stačí jim, když blesk nevyrobí z obličeje bílý flek a na fotce je poznat, kdo je kdo. Jestli ti tohle stačí, aby ti noční záběry přišly dobré, tak i ten Nikon vyhoví.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 30. 3. 2014 21:07

Čo povedať? Choď na flicker a daj si foto podľa foťáku. pozri čo tam ľudia navešali a ak Ti to stačí, tak good luck.
Ale ak chceš niečo lacné a ešte celkom dobré, tak XZ-10 od olympusu je za nejakých 220 éčiek a chvália ho aj recenzenti.

http://www.digimanie.cz/recenze-olympus ... z-123/5084
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod laika 31. 3. 2014 06:13

-- 31. 3. 2014 07:15 --

bob222 píše:Čo povedať? Choď na flicker a daj si foto podľa foťáku. pozri čo tam ľudia navešali a ak Ti to stačí, tak good luck.

http://www.flickr.com/groups/nikonl820/
Ty si možno náročný fotograf ktorý si potrpí na špičkové fotografie,nechcem vypadať ako totálny ignorant,ale mne sa tie fotky na flickru páčia.
Olympus XZ-10 musím uznať že vyzerá dobre,len ten zoom by mohol byť väčší.Ja totižto dosť chodím po horách a hodí sa mi priblížiť si nejakú vzdialenejšiu scenériu
laika
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 31. 3. 2014 06:32

Ale ja som to nemyslel ironicky. Ak sa Ti fotky páčia a foťák Ti sedí, tak si urob radosť.
Problem je s Tvojím zadaním a nočnými fotkami, preto xz 10 so svetelnostou 1,8-2,7. A to je sakra argument.
"Ultrazoom" je preceňovaná vec, pokial nefotiš kamziky alebo orly, tak je to zbytočné, nehovoriac o tom, ze na dlhom konci to byva ciste blato.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 31. 3. 2014 06:32

Ale ja som to nemyslel ironicky. Ak sa Ti fotky páčia a foťák Ti sedí, tak si urob radosť.
Problem je s Tvojím zadaním a nočnými fotkami, preto xz 10 so svetelnostou 1,8-2,7. A to je sakra argument.
"Ultrazoom" je preceňovaná vec, pokial nefotiš kamziky alebo orly, tak je to zbytočné, nehovoriac o tom, ze na dlhom konci to byva ciste blato.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 31. 3. 2014 06:41

No, asi nemas velmi na vyber v tejto kategorii .. asi jedine potom Canon SX510, ale ten ma len li-ion, ktore vydrzia mozno tak polovicu.
Ak by si si potrpel na velky dosah kvoli momentkam zveriny, tak doporucujem Canon SX50 s 24-1200mm (tiez ma Liion), ma prekvapivo slusny obraz na ISO800 a vyborny stabilizator, da sa s tym fotit v lese aj za sera.
Dalsia moznost (ak sa da zohnat este) je Panasonic FZ150, alebo FZ200.
Na nocne fotenie jedine stativ, pri takejto vahovej kategorii ale vyhovie vacsina malych a skladnych.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 31. 3. 2014 07:24

laika píše:Chcem si kúpiť nie moc drahý(do 200€) ultrazoom
..
Ide mi primárne o pekné,ostré fotky
Ultrazoom si kupujú 4 skupiny fotografov:
1) začiatočníci, čo ešte nevedia čo chcú fotiť - im sa hodí väčší rozsah
2) neskúsení, ktorí si myslia že sú to zrkadlovky (a teda že sú kvalitnejšie ako menšie foťáky)
3) chudobní, ktorí vedia že na lepší foťák si nikdy nenašetria a predsa chcú všetko v jednom
4) pokročilý, ktorí potrebujú väčší rozsah v čo najmenšom "balení"

Podľa toho čo píšeš (že chceš hlavne kvalitu), tak nechceš ultrazoom...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 31. 3. 2014 07:32

vykasli se na UZ, odjakziva jsem fotil mobilem, taky jsem byl natesenej na velky zoom a malem koupil sony HX20V za cca 200E...nakonec jsem si nechal poradil a koupil olympux XZ-10 na zacatek vyborna volba. Na tvem miste bych to vzal ciste z technickeho hlediska. Najdi si par fotaku, ktere by sis koupil a podivej se na recenze na jake ISO jsou ty fotky pro tebe koukatelne, pak si vem jejich svetelnost (na sirokem a hlavne dlouhem konci jestli chces UZ) a je spousta kalkulacek, kde si spoctes jake casy ti pri tehle parametrech vyjdou a brzy zjistis, ze UZ za 200E je k h..nu ;) k tomu si pripocti otresnou kresbu a spoustu optickych nedostatku na dlouhem konci...XZ-10 ma 5x zoom, dynam.rozsah a miru sumu ( +uzivatelsky nastavitelne odsumovani) blizici se 1/1,7" snimacum (olympu XZ-2) je maly a docela pevny... blesk nema problem s cervenyma ocima...jedine minus co jsem nasel je objasna nachylnost na chrom.aberaci, staci ale lehce prizoomovat a priclonit, coz pro vetsinu scen neni problem a problem se vyrazne eliminuje...a diky kvalitni kresbe neni problem nejaky ten "zoom" ziskat mensim orezem na PC...

EDIT: dival jsem se na ten Canon SX510 a svetelnosti zacina na F3,4 coz je standart->zadna slava, tady ho v horsich svetelnych podminkach nezachrani ani ISO800. Sam to vidim na svem NEXu se setakem na F3,2 kdyz je hodne sero leze ISO az na 1600-3200. To uz je u APS-C a pro mne hranicna pouzitelna hodnota, pochybuji ze ty fotky z canonu pri ISO800 budou nejak extra kvalitni. Zalezi co je dotycny ochoten tolerovat...kazdopadne na krajinky a pod. za spatneho svetla urcite stativ.
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 31. 3. 2014 09:08

kultus: 700mm s UZ je vzdy lepsia, ako ziadna fotka na sebalepsom fotaku :) Na 10x15 papier to staci s prehladom.

Ganec: co takto poradit, hlavne konkretne, namiesto psychotestov osobnosti ?
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tajnik 31. 3. 2014 10:06

laika píše:Ahoj
Chcem si kúpiť nie moc drahý(do 200€) ultrazoom,prosím o radu(y) pri výbere.Celkom sa mi pozdáva tento(sú na neho celkom slušné ohlasy).
http://www.alza.sk/nikon-coolpix-l820-black-d392958.htm
To že je to viacmenej automat mi nevadí,ba naopak,nie som fotomaniak ktorý potrebuje a chce fotiť nejaké profi zábery.Chcem aby som fotoaparát nemusel nejak zvlášť dlho nastavovať a výsledkom boli pekné zábery aj za zhoršených svetelných podmienok aj v noci.
Ide mi primárne o pekné,ostré fotky+možnosť občas natočiť nejaké krátke FULL HD video tiež nie je na škodu.AA baterie sú podľa mňa výhodou(hlavne na cesty),WiFi,GPS nepotrebujem.

THX

Pokud dobre vidim, pristroj nema zadny hledacek. Pri foceni pres displej na prudkem dennim svetle a na vetsi vzdalenosti je trefeni objektu hodne problematicke. Ultrazoom bez hledacku bych ja tedy nechtel.
tajnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 31. 3. 2014 10:07

Itokar: To uz muzeme rovnou rict, ze lepsi nejaka fotka z mobilu nez zadna ze, ale o tom se tady nebavime. ;) Chce poradit co nejlepsi reseni. Abych mel ambice fotit na tak dlouhe ohnisko, urcite by to musel byt zamer, a to uz bych asi uvazoval o necem kvalitnejsim a tudiz drazsim. Dalsi vec je neco takoveho udrzet v ruce. Takove to cvakani na dalku kam uz ani sam poradne nezaostrim mne uz preslo, zacinam se ucit s pevnym sklem a pro ten zaber si dojit (ne pokazde to jde, ale to je zivot-o to jsou ty fotky cenejsi). Holt kazdy ma jine priority, ja jen pisu ze jsem premyslel stejne, nechal si poradit a nakonec sel jinym smerem. At si sam vybere jestli sumitko s dlouhym dostrelem, nebo neco stridmejsi a vetsi kvalitu. Jestli touzi po UZ zacal bych treba zde...

http://www.digimanie.cz/doporucene-foto ... 014/5502-4
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 31. 3. 2014 11:14

Ale ja stale pisem o UZ, to znamena dlhych ohniskach, tak do toho mobil netahaj :) A co sa tyka udrzania, tak to je len taka povera, ze sa neda udrzat 700mm a viac. A stale sa bavime o fotkach na 10x15
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků