Panasonic Lumix FZ150

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod richiew 7. 4. 2012 16:25

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli je pro tento fotoaparát vhodná tato brašna: http://www.foto.cz/Fotodoplnky/Foto-Bra ... Black.html
Děkuji za odpověď
richiew
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 7. 4. 2012 19:21

Stačí si porovnat rozměry:

Vnitřní brašna: 160 x 75 x 170
Foťák: 124 x 82 x 92

Pokud není v údajích brašny chyba, nevejde se v jednom směru - je moc placatá. Nebo spíš se vejde, ale bude ji o 7 mm vyboulovat.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod richiew 7. 4. 2012 21:20

to jsem právě taky zjistil, ale na některých eshopech viz. http://eshop.fotolab.cz/product/digit-l ... dmc-fz150/ mají jako doporučenou brašnu Adventure 15, která je ještě menší než 25...tak nevím, myslel jsem, že ji třeba někdo má a bude vědět...
richiew
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 8. 4. 2012 12:08

No, ta má ten nejmenší rozměr stejný a v dalších tak nepřehání.

Osobně bych se snažil vybrat brašnu o něco větší, než foťák - ale zase ne o moc. Případně pokud počítáš do budoucna s externím bleskem, tak brašnu i na něj a s nastavitelnou přepážkou. Akumulátory, karty, filtry, štětec na optiku, to se vejde do kapsiček.

Lowepro Adventura Ultra Zoom 100?
Vanguard Pampas 10?
Vanguard 2 Go 10?

Vypadá to na nějakou se značením 10 nebo 100, podle výrobce.

Další možnost je vzít foťák a zajít s ním do obchodu - a vyzkoušet.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pety 13. 4. 2012 18:38

Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Hajnej Vojta 11. 3. 2013 23:22

Tak zrcadlovku v cenove hladine kterou jsem si predstavoval jste mi uspesne rozmluvili,tak polozim jiny dotaz. :-) Vlastnim fz 45 a nyni mam moznost koupit starsi fz 150 (stari cca 14 mesicu). Je mezi temito dvema typy tak znatelny rozdil, aby to stalo za zmenu? Nevim zda fz 45 je nastupcem fz 150 nebo naopak. Neco malo jsem o fz 150 cetl a zda se,ze by to mohla byt dobra volba. Jak se na to divate vy ? Jake jsou plusy a minusy v porovnani techto dvou typu? A jeste jedna vec: zalezi kolik ma UZ nacvakano jako je tomu u zrcadlovek,pripadne kde je ta hranice,kdy uz je riziko jit do starsiho fotoaparatu?
Hajnej Vojta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 12. 3. 2013 01:32

Z blata do louze.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hajnej Vojta 12. 3. 2013 10:15

Tak to jste mně dost překvapil! Takže podle Vás to jsou naprosto srovnatelné modely? je tedy snad jiný UZ od Panasonicu, který je již kvalitou zase znatelně vpředu oproti těmto dvoum typům? Opravdu jsem si myslel, že alespoň těch 12 Mpx je citelný krok vpřed, co se týče šumu a možnosti použití vyššího ISO a snad jsem četl i něco o lepším stabilizátoru atd. Jsem v tomto směru laik, ale proč by jinak FZ 150 dělali, když je v podstatě stejný jako FZ 45 .... Můžete mi to trochu více osvětlit?

Děkuji
Hajnej Vojta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 12. 3. 2013 12:40

No proc by to delali...protoze marketing, protoze pokud v dnesni dobe nevyda fotograficka znacka alespon dva modely fotaku za rok, tak ji zacne konkurence "utikat". Problem je v tom, ze se pridava vice hodnota papirova, nez skutecna - uzitkova. U ultrazoomu to plati snad dvojnasob. Jestli je prioritou vyssi obrazova kvalita nez nabizi FZ45, tak pak je jedinych vychodiskem fotoaparat s vetsim snimacem. Mamli se drzet znacky, pak z kapesnich kompaktu Lumix LX-7, z rad kompaktu s vymennym objektivem a jeste vetsim snimacem nejaky model z rady G.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 12. 3. 2013 12:44

Tu je porovnanie FZ48 vs FZ150 a FZ45 vs FZ 100
Je vidno že FZ48, hoci používa lepší chip ako má FZ45 stále na FZ150 nestačí: pokrok tam je.

Prečo spravili FZ150? Lebo FZ100 bol kvalitatívne prepadák
(použili v ňom 14M CMOS chip, ktorý síce poskytoval FullHD a rýchle sériové snímanie, ale produkoval strašné maľovky)

Panasonic odvtedy vydal ešte:
- FZ200: má svetelnosť F2.8 po celom rozsahu
- LZ30: má dosah 875 mm EQ, ale 16M CCD chip, takže kvalita asi nebude bohvieaká
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hajnej Vojta 12. 3. 2013 16:14

Tak jsem si se zajmem precetl testy a porovnani. Pro fz 150 hovori chip s 12 mpx,korekce sumu, vyssi hodnoty iso-otazkou ale je,zda jsou tyto limity pouzitelne a manualni ostreni i full hd video a vyklopny lcd. to vse oproti fz 45. A ted mi prosim odpovezte na dve otazky: ma toto takovou hodnotu,ze vysledna kvalita fota bude pro mne jako pro amaterskeho fotografa znatelna a ze tedy stoji za to fz 45 vymenit za fz 150 nebo ne a proc? A za druhe jak jsem uz psal,zalezi na tom kolik ma ,,nacvakano'' starsi UZ jako tomu je u zrcadlovek? Jeste jednou diky za pripadne odpovedi a slibuju ze tohle je muj posledni dotaz :-)
Hajnej Vojta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 12. 3. 2013 19:15

No, ja uz jsem svuj nazor na posun v kvalite vyjadril, takze jen k tomu nacvakani. UZ nemaji mechanickou zaverku, nebo mi takovy UZ alespon neni znam, takze "opotrebenim" zaverky, jako tomu je napr. u DSLR, neni treba se zabyvat.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 13. 3. 2013 09:08

FZ18, FZ28 maju mechanicku uzavierku /teda aspon to tvrdia na dpreview, rozobrane som to nemal/, novsie lumiky neviem...
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků