Panasonic DMC-TZ5 - problém

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ovi 15. 1. 2011 20:38

Promiňte, u mého 2 roky starého, perfektně pracujícího přístroje, se dnes objevil při pořizování snímků problém. Na displeji se objevil nápis : Vypněte a znovu zapněte kameru, prosím.
Po provedení instrukce, se v automatickém režimu fotografování objeví na displeji červeně blikavící nápis i(blesk)A a po chvilce opět výzva k vypnutí přístroje. Když vypnu blesk, tak fotoaparát pracuje normálně.
Ještě jednou se omlouvám, za svůj dotaz a děkuji za případnou radu. Snad se jen něco přenastavilo.
Samsung Galaxy S9+
ovi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 15. 1. 2011 20:49

Těžké posoudit, ale hádám, že odešel blesk. Buď nechat opravit, nebo koupit nový.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ovi 15. 1. 2011 21:04

Ano, taky mi to tak připadá. Nevím, jak by se ta dalo odskoušet, abych měl jistotu. Opravdu se chyba projevila, když jsem fotil s bleskem.
Samsung Galaxy S9+
ovi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 15. 1. 2011 21:28

ono je to tak, ze dnesne fotaky maju zabudovane ku...tko, ktore sposobi ze fotak po skonceni zarucnej doby prestane fungovat -> aby si si musel kupit novsi model.

Ale vazne .. myslim si ze problemom je skor "vystavena" bateria.
Skus bateriu uplne vybit (pozerat si fotky/videa ak kym fotak nepovie dost) a potom uplne nabit.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ovi 15. 1. 2011 21:39

Děkuji za radu. Jen upřesním, že v době vzniku problému byla baterie skoro nabitá. Po několika pokusech fotit jsem ji vytáhl a nabil do plné kapacity ( ale bez vybití ). Mám se pokusit ji opravdu vybít a znovu nabít ?
Samsung Galaxy S9+
ovi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 15. 1. 2011 23:41

Ne, nemá smysl. Pravděpodobně zkrat v blesku, či prostě něco "odešlo". Protože to fotí dál, tak to asi nebylo až tak fatální a je to pravděpodobně opravitelné.

Panasonic do svých výrobků nemontuje kur*ítka. :) Jejich L1 a L10 fungují velmi dobře dodnes..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Rozmy 27. 6. 2011 22:23

Měl jsem s TZ5 stejný problém....reklamoval jsem a bylo mi řečeno, že odešlo něco na základní desce ve foťáku a že to nešlo samostatně vyměnit, takže vyměnili celou desku.
Rozmy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ovi 28. 6. 2011 04:58

Prosím, a jaká byla cena opravy - výměny desky ?
Samsung Galaxy S9+
ovi
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků