Vadne pixely ?

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod __xp__ 24. 6. 2010 21:06

zdravim,
koupil jsem si ted fotoaparat Fuji S2500HD. Narazil jsem na problem pri prechodu ze svetle na tmavou, kdy na displeji jasne zari nekolik modrych a jeden cerveny pixel. Na videu vprave dolni casti je videt velky fialovy flek (casto videt pri tmave scene a cca v casti kde jsem na displeji videl cca 4 svitit modre pixely ). Zkousel jsem udelat bilou a cernou fotku, ale na nich nebylo po vadnych pixelech ani pamatky.

Video: (bohuzel to tu neni tak moc dobre videt, ve skutecnosti je to mnohem vetsi) http://www.youtube.com/watch?v=ipEbOTt25ZI

a jeden snimek z videa: http://uloz.to/5185291/untitled.jpg

jedna se o "vlastnost" vyrobku, nebo se jedna o nejaky zavaznejsi problem?

dekuji
__xp__
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod odklizec 24. 6. 2010 21:18

Jo to vypada na vadny pixel. Na fotkach se to casto opravuje primo ve fotaku. Ve videu by to byl asi problem delat v realtime, taky kdo by si toho vsimnul? ;) Kdyby ten fotak mel RAW, velmi rychle by jsi to videl. Pokud fotak nema funkci mapovani snimace (Olympusy maji bezne), pak mas smulu. Posilat do servisu se to nevyplati, protoze se problem beztak casem objevi znovu. Takze zbytecna ztrata casu a penez.
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomixak 20. 7. 2010 20:16

na vadné pixely znám jednoduché řešení. reklamaci !!!!!
tomixak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tom4-8 20. 7. 2010 22:31

Nedělej z toho vědu. Je to celkem normální jev a je znát spíš při vyšším ISO a právě ve tmě a když už, tak se dá snadno vyretušovat :).
Tom4-8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod odklizec 21. 7. 2010 07:48

Kdo nechce resit vadne pixely, koupi si Olympus ;) Ten snad jako jediny nabizi v menu dostupnou funkci pixelmapping, ktera zmineny problem resi. Jinak jsou v zasade tri moznosti. Reklamace, servis, nekupovat digitaly ;)
odklizec
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků