Prach v objektivu Canon SX200 IS

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod jenda.69 30. 5. 2010 14:52

Nějakým záhadným způsobem se mi do objektivu (řekl bych, že pod první čočku) dostal prach a nevím si rady, jak ho dostat ven.
Takhle to vypadá:
http://i49.tinypic.com/wilbq0.jpg
Ten foťák mám asi 3 týdny, tak bych nerad přišel o záruku. Jde to nějak dostat ven (zkoušel jsem vysavač, ale ani prd) a nebo myslíte, že by mi to vyreklamovali?
jenda.69
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod odklizec 30. 5. 2010 15:06

Nosis ho v pouzdre, nebo jen tak v kapse? Dokud se ti prach nedostane na cip a neuvidis ho na fotkach, tak to neres. Horsi bude, az ti doputuje na cip, to pak nastve. Nekteri vyrobci to v ramci zaruky vycisti (vemeni celou sestavu objektivu) jini ne. Zkus a uvidis.
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jenda.69 30. 5. 2010 17:57

Buď v pouzdře (ale neorigo) a nebo na tom provázku v ruce...
Na některých fotkách to je docela vidět, tak mě to docela štve. Až budu mít čas, tak to tedy zkusím zajet reklamovat, ale co jsem koukal, tak tenhle Canon na prach v objektivu docela trpí a někomu to vzali a někomu ne. Díky...
jenda.69
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod odklizec 30. 5. 2010 18:05

On tim trpi v podstate kazdy fotak, jen nektery min a nektery vic ;) Ber to tak, ze to vysouvani a zasouvani objektivu funguje jako vakuova pumpa. A pokud se neco zachyti na povrchu valce objektivu, je relativne snadna cesta dovnitr. Zkus reklamovat. Pokud je to nove, je velka sanca uhrat to na to, ze to tam bylo uz od vyroby. I to se muze stat.
odklizec
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků