Nastavení delší závěrky ve dne-Canon řady SX

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod jkmaxfli 24. 5. 2010 23:34

Zdravím,potřebuji poradit,už jsem bezradný:Canon SX1 IS

Za boha nemohu přijít na to,jak nastavit delší závěrku při focení ve dne?I když mám ISO na 80,tak závěrka je stále dosti rychlá,vyzkoušel jsem všechny módy a ne a ne na to přijít,kdo poradí?Děkuji.
jkmaxfli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pufko 24. 5. 2010 23:52

Odporúčam preštudovať manuál... Je to režim "M" ale akým ovládacím prvkom sa mení jeho dlžka ti povedať neviem... A za dalšie nastaviť "dlhší " exzpozičný čas za bieleho dna znamená u teba kolko ? Je možné že ti z toho polezú čisto biele fotografie :mrgreen:
pufko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jkmaxfli 25. 5. 2010 08:18

Ano mám to pod režimem M,nebo C
ISO mám nejmenší 80 a clona je max.F8,bude to muset stačit,chci vyfotit např.tekoucí potok,blesky ve dne,trávu ve větru.Chci to provést bez ND filtru,ten zatím nemám,ale uvažuji o koupi.
jkmaxfli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dark.Lobo 25. 5. 2010 13:35

Počítej s tim, že při dostatku světla i při F8 nemusí bejt tebou požadovanej čas dostatečnej. Pak ti jen nastavení bez filtru nepomůže.
Dark.Lobo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janfran 25. 5. 2010 14:36

On ten foťák nenastavuje krátký časy jenom tak ze srandy, ale prostě proto, že se snaží dosáhnout správně světlé fotky. Takže když mu vnutíš časy výrazně delší, vyjde ti z toho jenom bílej flek. Přes den zkrátka nemáš bez ND filtru šanci, musíš počkat aspoň na stmívání.
janfran
Návštěvník