Canon powerShot S3Is- vada

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod sequana 1. 11. 2009 11:57

Dobrý den, mám tento foťák asi 3 roky, letos v zimě jsem s ním upadla do sněhu :'( a nastál problém. Asi po měsíci přestal zajíždět objektiv- oprava v Canonu vyšla na 2000 Kč :shock: . Po opravě se stávalo, že první snímek byl černý, ale další už v pořádku. Asi po půl roce od opravy mi ale při zapnutí vůbec nenaskočil obraz- jen údaje, nic se nefotilo 8-S . Dala jsem to tentokrát do obyčejné opravny, no a bylo mi sděleno, že je vadná řídící elektronika a nelze ji sehnat. Myslíte, že má cenu ho zaslat znovu do Canonu nebo se vyplatí našetřit na nový foťák? :hm Případně poradit, kde jsou schopni to opravit. Děkuji
sequana
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krtenek 1. 11. 2009 13:07

http://awh.cz/

Možná jim zkus napsat, jestli ji seženou a za kolik.
krtenek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sequana 1. 11. 2009 17:44

Tak tam mi to opravovali poprvé....1000 Kč automaticky za zjištění závady ( cena materialu byla 40 kč, cena práce 1900...to právě nevím jestli se vyplatí..
sequana
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fotohans 1. 11. 2009 17:50

U S1(a i dalsich typu) byl problem ve spatne serii snimacu od SONY a tak je meni i po zaruce zdarma. Az jim dosli snimace zacali zacali menit cele fotaky za nove. Ve foru na Grafika.cz tak loni psala rada fotografu ze dostali za S1 zcela novy S5.

http://forum.grafika.cz/read.php?47,270 ... sg-2713184

Sam osobne jsem tam posilal vadny S1 a asi po mesici prisel novy S5.

Zkus to a uvidis jestli ta vymena jeste probiha.
fotohans
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pepa59 25. 12. 2009 17:51

:pozor Tohle podle mne není závada elektroniky, ale závěrky!
Já nedávno koupil nefunkční S2IS, a choval se stejně- nápisy, ale černo - nesnímal.
Protože už jsem měl nějakou zkušenost, odhadl jsem to na trvale zavřenou závěrku. Musel jsem rozebrat celý foťák, abych uvolnil objektiv, a pak rozebrat i ten. A potvrdilo se: mastné, tudíž dobře slepené lamely závěrky. Mastnota se tam asi dostala od motoru a převodu clony, která je v objektivu na jedné desce se závěrkou. Lamely jsem vytřel dosucha a když jsem to pak (až na druhý pokus, je to opravdu pracné) poskládal, vše funguje, jak má. :tleskani
Tomu neautorizovanému servisákovi se do toho nechtělo (a já se mu po této zkušenosti nedivím), tak to svedl na elektroniku :roll:
Pepa59
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 25. 12. 2009 18:13

Vadný snímač od Sony (fotohans 1. 11. 2009 16:50) se neprojevuje zcela černým snímkem, ale barevnými pruhy (naposled jsme tu měli dvoubarevně fialový okraj snímku).
Pety
VIP uživatel