Panasonic DMC-FZ35/FZ38

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod sikin1987 5. 6. 2011 19:19

dneska sem byl v ZOO. snimky nektere buchazejici,ale vetsinou sem to pokazil,ze se to rozmazalo. este neumim fotit pohyblive objekty:(. jo a 99% sme zase fotil na manual a zkousel ruzne clony
sikin1987
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 5. 6. 2011 21:48

Tripod a co nejrychlejší čas, obvykle tak 1/500 stačí.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lumix22 25. 6. 2011 09:18

Já byl v Zoo v Ostravě před 2 měsící. Udělal jsem tam cca. 200 fotek a 95% parádní kvalita, fota nerozmazané no paráda. Pak jsem to ještě dodatečně vše upravil v programu Zoner Photo Studio 13 Professional a pak ty fotky byly teprve špica. Mám tento fotak už přes 9 měsíců. Jelikož to není můj první fotak, takže to šlo celkem rychle to učení s ním. K němu jsem dokoupil i kvalitní stativ Velbon Sherpa 250R, takže noční fotky s dlouhými časy závěrky už nejsou problém. ;-) Ještě by to chtělo sluneční filtr a možná časem i teleobjektiv by nebyl marný...

Čas 1/500? Není to trochu moc rychlé? Já fotím venku i pohybující se předměty na 1/8 nebo 1/4 a fotky vynikající. Hlavně se člověku nesmí klepat ruka a stabilizátor, to už jen doladí. S tim Manuálem je nejtežší fotit, ale když se s ním člověk dobře naučí, tak už pak není problém. 8-)
lumix22
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iggi 25. 6. 2011 09:23

1/8 pohyblive predmety?
No
Niesom si isty :) niekedy aj 1/500 je dlhy cas...
iggi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumix22 25. 6. 2011 11:44

Nebylo by od věci definovat, co si kdo představuje pod slovem pohyblivé předměty. Zvířata v zoo určitě rychlé pohyblivé předměty nejsou. Tam bude stačit 1/64 až 1/4. Samozřejmě na něco rychle jedoucího, jako třeba auto, autobus, motorka, už bude třeba kratší čas. Na něco extrémně rychlého jako: letadla, vrtulník, nějaké motoristické závody apod. bude třeba čas závěrky i kratší než 1/500. Taky je hodně důležité, jaký režim používáme, další nastavení ve fotáku atd.
lumix22
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oniiicek 26. 6. 2011 07:47

Nejaké foto krajiniek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
oniiicek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod franta.koudelka 26. 6. 2011 10:19

já mám fotky z lumíka38 zde(krom teda pár mobilovek ale ty asi odhalíte:) http://www.dobrejtypek.wz.cz/ v levém dolním menu
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Z příslušenství když to podmínky dovolí používám jen filtr od B+W
...jo, didaktig gama, 80kB RAM rozdelenych do dvou bunek a gama copy, to byly doby. ...jo,jo...
franta.koudelka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumix22 26. 6. 2011 10:57

oniiicek a iggi: ty vaše fotky jsou moc hezké. ;-) Přidávám pár kousků ze zoo. 8-) Fotky jsou zmenšené na rozlišeni 1280x720. :-)
Přílohy
P1010862.JPG
Tygr vyhlížel, co by si dal k obědu
P1010853.JPG
Všimněte si toho nádherného pavího ocasu :)
P1010844.JPG
Pštrosovi se moje FZ38 moc líbila, hned se na ní běžel podívat :D
lumix22
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 27. 6. 2011 01:32

Ahoj Šílení Lumíci, s X...jen tak lehce zavadím o Váš Dišput,,Problema LUMIX,,. Já sice mám FZ 50 - ku no oproti 35/38, zas tolik rozdílů není, že. Co To chce u Lumíkudle mne: Fotit přes Displej(koupit náhradní Akulik, teď jsou levnější a Velká kart též + Filtr, ale né Hama, že) a hlavně na fleku kontrolovat pod Zoomem! na displeji též(hlavně Ostrost a její Hloubku) a když to neveme na AF, tak i ostřit Růčo)! a dat mu repete, využívat Braketink, já svůj ,,Růčo,,...fotit na,,M,,!, a nebát se jít do korekce EVe, při Extremu i - 1 až - 2 i více. Stabilizaci 1! a ISO max. 200 již 400 je o ústa, JInak Leica Gláz chodí na flek i s Tou 420 mm zoomem, spolehlivě...opak než co zlí jazykové tvrděj. Já jsem se šíleným Lumíkem spokojen, přežil Tucet pádů z toho 3x i se mnou, Zrcadlovka by to již měla za sebou, ale PAN Lumík je šutrák a držák! Pravda je trochu pomalejší, chce to s Tím počítat a,,předsadit,,jako na Loveckém kole na holuby. No ozvi se mi Sikine na maila či SZ, dáme ŘEČ, hej. Díky Tulák Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 27. 6. 2011 10:59

@ lumix22: nevidim dovod volit dlhsie casy, ak svetlo povoluje casy kratsie... a toboz nie u pohybujucich sa objektov, akymi nezriedka su aj zvierata v ZOO. Dlhsim casom nic neziskas, naopak stratis ostrost, ak sa nieco hybe. Napriklad tvoj tiger je neostry, pretoze sa hybal smerom dopredu. Ak by si tam mal povedzme 1/250 alebo vyssie, tiger by bol krasny ostry (nehovoriac o zaostreni na mreze pred tigrom ;)).
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karmy 27. 6. 2011 14:19

nechápu proč striktně fotit přes display.. hledáček je malý, ale dá se přes něj fotit líp, o výhodách snad netřeba diskutovat. A nač filtr? Pokud se lidi seznámí s foťákem, třeba si ho pořídí, protože budou vědět co chtějí. proč využívat bracketing když často není potřeba? :) Proč fotit na M když v naprosté většině je A nejvhodnější a používá jej nejvíc lidí? Proč stabilizovat permanentně když jsou rychlé věci na displayi mírně zpožděné, žere to víc baterku a při pevných rukách to stabilizuje méně? neříkám nic :D zas a zas ta samá písnička..

Souhlas s THeBaNDiT
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oniiicek 27. 6. 2011 14:52

karmy píše:nechápu proč striktně fotit přes display...atĎ

Souhlas s THeBaNDiT





No každý má svoj spôsob fotografovania :D. Ale už dávno som sa nepobavil na na texte, ako ktorý napísal Marcel Kudlvasr. Nemyslím teraz správnosť údajov (s niektorými súhlasím, i keď nič neplatí 100%, ale skôr podľa potreby), ale celkový výraz napísaného textu. Lumíkudle, šílený lumík a podobné výrazy :D :D :D, je to offtopic, ale dosť úsmevné...Ten Marcel Kudlvasr je nejaký literárny umelec

PS: Chcel by som sa opýtať českých kolegov, čo chcel Marcel povedať vetou - JInak Leica Gláz chodí na flek i s Tou 420 mm zoomem...lebo je tam asi nejaká jazyková bariéra, lebo som nepochopil...Díky
oniiicek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lumix22 27. 6. 2011 15:12

Já to střídám podle možnosti, která mi v tu chvíli víc vyhovuje. I dipsplay i hledáček jsou OK. Jen by ten hledáček mohl být kapku větší a mit aspoň dvojnásobné rozlišení. ;-)

THeBaNDiT: to se pleteš, ten tygr vypadá stejně jak reálu. Už jsi někdy viděl chlupaté zvíře dokonalé ostré? Jinak by to vypadalo třeba se slonem. Navíc pokud ses dival správně, tak bys viděl že ta mříž je krásně ostrá. Třeba pořádně koukat a vyčistit očit než něco plácnu. Ta fotka je malá, proto ty detaily na té tygří srsti nejsou tak dobře viděl. Na originální fotce 6mpx vypadá ten tygr krásně. Samozřejmě to s tě s těmi dlouhými časy co jsi napsal souhlasím. Třeba ty zvířata co nebyly v kleci nebylo problém vyfotit i s delším časem, ale ty co byly za mřížema se bud povedly nebo ne. Chtělo to občas přenastavit tu závěrku. ;-) Pak už to bylo OK. Ty mříže pro mě byly novinka na focení u FZ38.

oniiicek: Leica Gláz, to bude asi zrcadlovka nebo ta bezzrcadlovka micro 4/3 co má Lumix/Leica. To gláz je myslim sklo nebo nebo něco v tom smyslu. Asi to má z anglického slova Glass. Ale upřímně, tohle sousloví jsem u fotáku slyšel prvně. :hm Autor by nám to měl přeložit co tím myslel.
lumix22
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 27. 6. 2011 19:15

@ lumix22: ano, videl som chlpate zviera krasne ostre, kde sa dali chlpy pocitat... :) A ano, ta mreza je krasne ostra, na to som v zatvorke narazal (teda ze je to zaostrene asi viac na tu mrezu, nez na toho tigra za nou). A ako si mozeme vsimnut, aj kmen stroma za tigrom je este pomerne ostry, co znamena, ze aj tiger by bol dost ostry, kebyze bol ten cas kratsi... Vsimni si, aky ostry je ten kmen stromu, a ake rozmazane stehno tigra (pretoze je v pohybe). Stabilizacia ti ustrazi aj dlhsie casy, a teda mreza, strom aj zadna stena budu ostre aj pri dlhsom case, ale pohybujuci sa objekt (v nasom pripade tigra) ti ziadna stabilizacia nezastabilizuje, takze nabuduce sa nebat zvolit kratsi cas... :)


edit: cas bol 1/100 a i tak bol na tohto tvojho tigra dlhy, tak tebou spominane casy 1/64-1/4 su na pohybujuce objekty proste nevhodne... ;-)

edit2: dovolil som si tvoju fotku trosku priostrit, pretoze ked zmensujes fotku, ziada sa priostrit ju, aby nezanikli detaily... myslim, ze teraz to vyzera aj s tou ostrostou tigra o nieco lepsie a zacinam mat dojem, ze neostra vzorka na jeho zadnom stehne by predsalen mohla byt prirodzenym maskovanim... ake na povodnom snimku to jednoznacne posobi ako neostrost sposobena pohybom (co som este stale nevylucil)
Přílohy
P1010862 sharpen.jpg
kliknut pre nacitanie 1:1
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karmy 27. 6. 2011 20:57

Marcel je tu známý z galerie.. prostě manipulátor - pochlebovač :) No, musí zaujmout, proto píše takto.. výrazem Leica Gláz = objektiv Lumixů (Leica to jen certifikuje, na kompakty to většinou ujde, ale s objektivy Leica to nemá mnoho společného) myslel prostě to že to je opticky slušné i na nejdelším ohnisku, což není/nebylo tak obvyklé.

Dokážu si představit i ostřejší srst :) na kompakt to +/- ujde,,
karmy
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků