Panasonic DMC-FZ35/FZ38

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Daemonius 31. 12. 2010 22:41

Myslim, že bys klidně mohl postoupit na další level a koupit si buď zrcadlovku, nebo něco příbuzného (Panasonic G2?).
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lumix22 9. 1. 2011 01:06

Daemoniu: uvažuju, že si časem pořídím zrcadlovku. Nejspíš něco od Niconu. Fotky z toho náměstí jsou moc dobré. Lépe to nafotit nešlo, protože tam očumovalo a překáželo dost lidí a navíc tam bylo ještě dosti sněhu, místama i menší sněhové haldy, takže panovaly shoršené podmínky. Fotky mi pochválili i lidi co fotí už řadu let se zrcadlovkama, takže myslím, že ostudu jsem s tím neudělal. Na Uz to byl prý dobrý výkon. Takže jsme udělal dobře, že jsme si pořídil kvalitnější stativ, aspoň ho můžu v budoucnu používat i se zrcadlovkou a většími objektivy. :-)

pufko: starej o sebe, tobě bych nedal do ruky ani ten UZ, spíš bych tě viděl na růžový kompakt z nějaké no name produkce. Ten by byl ten pravý ořechový :-P
lumix22
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 9. 1. 2011 03:12

Já myslim, že Pufko to myslel naopak dobře.. ale třeba se pletu. :)

Nikon? Chm.. moc nevidim důvod proč. Kromě D7000, nic moc těla (aspoň ty rozumně cenově dostupná). Objektivy pěkný, ale taky pěkně drahý.

Klidně zůstaň u Panasonicu, ona konkurence není až tak o moc lepší. Jinak bych možná zkusil Sony.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod metyn 9. 1. 2011 12:53

tak jak píše pufko, pro tebe je uz škoda, měls zrovna koupit zrcadlovku, tak to myslel pufko. makej dál a BUĎ FIT!!!
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lumix22 10. 1. 2011 11:48

Myslíte? Z té jeho odpovědi si nejsem 2x jistý jestli to myslel dobře nebo špatně. Každopádně jestli myslel že jsem si měl koupit rovnou zrcadlovku, tak to tam měl napsat. Kámoš má Nikona D5000 a ta je na focení fakt dělo. Navíc mi ten Nikon vyhovuje jak po stránce vzhledové, tak po stránce ovládání. Kámoška má zrcadlo od Olympusu a to ovládání je fakt nemožné.

Takže možností je časem přejít na bezzrcadlovky Micro 4/3 od Panasonicu, ale ty mě trochu odrazují svou vyšší cenou. Už jsem tento typ fotaku od Paňase viděl u pár lidí. Nebo zvolit zrcadlovku. Canon mi moc nevyhovuje. Nikon je v pohodě. Sony nevim, ale lidi je celkem dost využívají. :-)

JJ budu makat dál a budu fit. 8-)
lumix22
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pufko 12. 1. 2011 01:39

lumix 22 evidentne si to nepochopil... Ostatný ano, už pri výbere terajšieho foťáku som ti vravel že triedu UZ by som preskočil, no a tvoje foto sú toho dôkazom. Človek ktorý vie ako má nastaviť foťák trebárs pre nočnú fotografiu (bežný cvakači to nevedia), zistí že ho foťák obmedzuje v kvalite výstupu, skrátka malý snímač neoklame velký... A skončil si tak preto , lebo si zapálený fanúšik Panasonicu - vid tvoj "nick".
Len zasa nechápem prečo by si chcel robiť další chybný krok napr. v podobe Panasonicu GH/GF...
Jedna vec je byť "fanúšik" značky , druhá vec sú technické parametre, cena techniky a príslušenstva ktoré jednoducho NEPUSTIA !!! A je to hlavne z pohladu do budúcnosti...
pufko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lumix22 15. 1. 2011 14:22

pufko: Já to pochopil, že je pro mě toho UZ škoda, ale bohužel opačným směrem než jsi to myslel ty. Myslel jsem že to hodnocení myslíš negativně. Takže jsem to chápal směrem dolů čili že jsem měl jít směrem k obyč. kompaktům a né k zrcadlovkám, jak bylo tebou zamýšleno. Hold člověk nesmí odepisovat na reakce druhých ve 03:12 v noci, když je unavený... :-( Příště budu odepisovat jen v bdělém stavu. Takže sorry za tu mou reakci. ;-)
lumix22
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oniiicek 21. 1. 2011 20:03

Ahojte, tak po dlhom čase som sa hral doma s mojim FZ38 a skúšal som vyfotit obrázok v ISO1600. Chápem, že výstup bude riadne zašumený/chýbajú detaily, to mi ani tak nevadí, len sa chcem opýtať, či medzi ten šum patria aj tie žlté fľaky, ktoré mi hlavne vadia??? Fotené bolo pri 18W žiarivke a doostrené vo fotoaparáte

http://img717.imageshack.us/img717/7268/123snm.jpg
oniiicek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 21. 1. 2011 22:14

ISO 1600 u kompaktu je takřka vždy nepoužitelné.. fotil si do RAWu? JPEG je obvykle díky post-procesingu daleko za hranicí použitelnosti.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod odklizec 21. 1. 2011 23:40

Je to naprosto normalni u fotaku s takhle malym cipem. Mohlo to byt i horsi ;) Focenim do RAWu a pouzitim nejakeho rozumneho editoru s dobrym barevnym odsumovanim. Napriklad LR3 nebo PSP Elements s poslednim ACR umi ucinene zazraky co se tyka barevneho odsumu. Urcite by sel lepsi vysledek. Samozrejme, chtelo by to i upravit WB, coz je u RAWu uplne bezbolestna zalezitost.
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oniiicek 23. 1. 2011 16:26

Chcel by som sa opýtat, že či je nejaká metóda ostrenia na objekt, ktorý sa pohybujem smerom k nám napr. auto väčšou rýchlosťou? U kompaktov to bude asi problém ak si správne myslím? Máte niekto nejaké finty, alebo len pokus?
oniiicek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oniiicek 3. 2. 2011 16:23

Tak skúsil som niečo také experimentálne s týmto fotakom odfotit...tu je výsledok, nasvietené obyčajnou stolnou lampou v tmavej kúpelni. Ešte sa musím naučit niečo vo photoshope aby výsledok bol lepší a bolo by treba lepšie nasvietenie...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
oniiicek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lumix22 18. 2. 2011 21:19

Já na úpravu fotek používám Zoner Photo Studio 13 Professional. ;-)
lumix22
Návštěvník

Odeslat příspěvekod franta.koudelka 18. 2. 2011 21:27

já se spokojím i s dvanáctkou:);)
...jo, didaktig gama, 80kB RAM rozdelenych do dvou bunek a gama copy, to byly doby. ...jo,jo...
franta.koudelka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oniiicek 6. 3. 2011 11:40

Moj otec ešte vlastní prvý kus UZ FZ1. Som si všimol istú prednosť oproti FZ38. Keď stalačím spúšť rýchlejšie akoby ten foťák odfotil oproti môjmu. Cvakne uzávierka hneď hned môžem fotiť znovu. Kdežto na FZ38 nachvíľku akoby stmavlo LCD (akoby ukladalo dlhšie fotku alebo čo). Proste v tomto mi príde nejak pomalší ako prvá rada FZ. Ostrenie FZ1 je pomalšie aj nábeh foťáku oproti FZ38, ale aj tak mi to robí dojem pomalšieho FZ38 foťáku než je FZ1 :D .Môže to byť aj veľkosťou len 2Mpx? Proste po zaostrení uzávierka cvakne a nemám ani pocit, že by ten foťák obrázok ukladal oproti FZ38(aj tam fotím do jpg). A celkovo mi príde FZ1 vyrobená z lepšieho plastu a pevnejšia ako nová FZ38!!! V FZ38 mám kartu Kingstom SDHC trieda 6/4GB.
oniiicek
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka