Jaký ultrazoom v rozmezí 10 až 13 tisíc?

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 2. 6. 2009 09:29

Papi píše:Tu cenu sem za něj ochoten dát, jen jestli je to pro mě nejlepší řešení :)

podla mna nie
- v dobrych podmienkach nerozoznas rozdiel od inych fotakov
- ak vyskusas ultrazoom tak ta bude obmedzovat rozsah zoomu a vyhody z toho plynuce (praca s HO, dosah)
- ak vyskusas mensi fotak (a zistis ze s nim nafotis to iste) tak ta bude obmedzovat jeho vaha
- ak vyskusas zrkadlovku v horsich podmienkach tak ta neuspokoji ziaden kompakt
- ak skusis LX3 tak si povies .. fiha, sice nema taky zoom, no mozem bez straty kvality fotit este tam kde sa u G10 kvalita zacina zhoorsovat (lebo ma lepsiu svetelnost)
- ak skusis Fuji FX200EXR tak si povies .. fiha, preco na zabere z G10 nevidim oblohu?
Ako jediny fotak je to take .. ani ryba ani rak...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Papi 2. 6. 2009 09:36

Myslím, že s každým, at už si vyberu jakkýkoliv foťák budu ze začátku bojovat a nadávat, že dělá blbý fotky, než se to trochu naučím. Asi u fotáku, který je stavěn hlavně na automatiku, že člověk jen zmáčkne a ono to vyfotí, tak tam bych nadával asi míň,ale do budoucna zase bych čekal od něj víc, tady u něj asi za začátku by to byl boj,ale když se s ním naučím fotit, tak pak budu spokojenej.
A věřím, že pokud bych si koupil teď nějaký laciný na naučení, tak už bych u něj zůstal, jelikož by se mi nechtělo dávat pak peníze za lepší a ten prodat se ztrátou, spíš sem pro si pár měsíců zanádávat a potrápit se,ale naučit se rovnou s kvalitním.
Nokia 3330 -> Nokia 6280->Nokia 6500 slide(4 GB)
Papi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Papi 2. 6. 2009 09:43

Ganec píše:
Papi píše:Tu cenu sem za něj ochoten dát, jen jestli je to pro mě nejlepší řešení :)

podla mna nie
- v dobrych podmienkach nerozoznas rozdiel od inych fotakov
chci právě,aby dokázal fotit dobře i v horších podmínkách, věřím, že v dobrých podmínkách umí fotit každej lacinej foták,ale i tak musí být nějaký rozdíl, pokud vyfotím fotákem za 5 tisíc,nebo za 12 tisíc

- ak vyskusas ultrazoom tak ta bude obmedzovat rozsah zoomu a vyhody z toho plynuce (praca s HO, dosah)
ano, toho se trochu obávám, ale snad bude dostačující

- ak vyskusas mensi fotak (a zistis ze s nim nafotis to iste) tak ta bude obmedzovat jeho vaha
váha mi zas snad tolik vadit nebude, 400g se dá přežít,ale možná se mýlím

- ak vyskusas zrkadlovku v horsich podmienkach tak ta neuspokoji ziaden kompakt
to věřím, ale zrcadlovku zatím ne, ta myslím není dobrá na začátek

- ak skusis LX3 tak si povies .. fiha, sice nema taky zoom, no mozem bez straty kvality fotit este tam kde sa u G10 kvalita zacina zhoorsovat (lebo ma lepsiu svetelnost)
- ano, škoda, že neuměj udělat prostě foták, který je dobrý ve všem - spíš uměj,ale nechtěj ! Co by pak dělali s ostatníma ...

- ak skusis Fuji FX200EXR tak si povies .. fiha, preco na zabere z G10 nevidim oblohu?
Ako jediny fotak je to take .. ani ryba ani rak...
Nokia 3330 -> Nokia 6280->Nokia 6500 slide(4 GB)
Papi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 2. 6. 2009 11:37

ono je tych kategorii fotakov viac .. lacne sunty => drahe sunty => (odtialto kvalitu uz moc nerozoznas) => lacne dobre => drahe dobre => exkluzivne => predrazene

Od 5000 vyssie uz len priplacas - bud za zoom alebo svetelnost (to je aspon logicke kedze sa zvacsuje optika), za RAW, za pekny design (+ pouzite materialy), za minimalizovanie velkosti, zato ze je to novy model .. alebo za revolucnu inovaciu ktoru ti iny fotak neponuka (Fuji F200EXR, Sony HX1, Casio EX-F1)

> chci právě,aby dokázal fotit dobře i v horších podmínkách
nechci .. ja som zistil, ze vtedy sa zvycajne neoplati fotit .. su v tom albume co sa ti tak paci fotky spravene pri horsich svetelnych podmienkach?
pokial som si vsimol tak nic co by som s tym BenQ-om nezvladol (az na trosku vyssiu HO)...

A neboj sa, aj s fotakom co "vraj nema manualne nastavenia" sa da pekne pohrat s nastaveniami. Ked sa ho naucis ovladat tak len malokedy ta nezmyselne obmedzuje.
Fotaky su spotrebna zalezitost .. skoro ako mobily .. zistis to ked sa ti cosi pokazi alebo ked zistis co dokaze novsi model .. ze zostanes len u jedneho by som netvrdil...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Papi 2. 6. 2009 12:02

V hodně věcí ti musím dát za pravdu, z toho co píšeš, tak dostávám pocit, že chci dát zbytečně moc peněz za foťák, který je sice dobrý, ale zbytečně pro moje účely předražený.
Už snad tři týdny nic jinýho nedělám,než jen ležím na netu a hledám pro sebe odpovídající foťák.
Mám na něj vyčleněno 12-13 tisíc,takže mě nevadí, ikdyž koupím předražený foták,když bude dobrý,ale abych to hlavně využil a pocítil, že se ta investice do něj vyplatila.
Byl sem si už jistý tou G10, teď už zas tolik ne :hm , jelikož víš o čem mluvíš, tak už zase začínám přemýšlet, co je opravdu pro mě dobrý :-D

Nakonec to dopadne tak, že se ztoho zblázním a doběhnu pro první foták v obchodě :D
Nokia 3330 -> Nokia 6280->Nokia 6500 slide(4 GB)
Papi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janfran 2. 6. 2009 19:58

To máš těžký, ať nadhodíš cokoli, vždycky se dá vyškrábat tisíc důvodů, proč zrovna tenhle nekoupit. Když to dokázal Ganec u jednoho z nejlepších kompaktů na trhu, u jiných to půjde jenom lépe...
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Papi 2. 6. 2009 20:47

janfran:
máš taky pravdu, vždycky se najde u fotáku, proč ten ne , se vyhrabe jiný a zas ten taky ne, každý má názor jinačí,každý to vidí jinak, ale nemyslím, že by Ganec záměrně mi ho vymlouval, , jen říká, jak to vidí , a něco na tom taky je.
Stejně se nakonec musí rozhodnout sám kupující, co nakonec zvolí.
Zatím sem pořád u G10 a pokud se nic zvláštního nestane, tak příští týden ho koupím a až za čas zjistím, zda jsem udělal správně.
Každopádně díky za každou radu,ať je odkohokoliv, když má hlavu a patu, což si myslím, že tu je.
Nokia 3330 -> Nokia 6280->Nokia 6500 slide(4 GB)
Papi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rejca 3. 6. 2009 06:59

řešil jsem stejný problém a vyřešil - objednal Canon G10, i proto, že dle testu na dpreview.com má mnohem účinější stabilizátor než Panasonic LX3, čím se malinko stírá (jasně, ne pro pohyb, ale to moc nefotím) výhoda větší světelnosti u LX3

dalším bodem proč G10 je ergonimie ovládání a i delší ohnisko, zatímco rozdíl 24 vs 28 mm mi nepřijde až tak zásadní (ano je to širší, ale ne o parník), tak rozdíl mezi 60 mm a 140mm už mi zásadní přijde.

ale osobně si myslím, že je jedno jaký fotoaparát člověk koupí, protože u těhle modelů se nedá šlápnout vedle... Ale kolečko na ISO a kompenzaci expozice mě nadchlo 8-D
rejca
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 3. 6. 2009 07:28

Stabilizátor vs. světelnost:
umožňuje udržet delší časy X umožňuje zkrátit časy
nestabilizuje pohyb X pohyb "zmrazí" díky kratším časům
žere energii X na energii nemá vliv

Takže pokud má LX3 lepší světelnost (obzvláště na dlouhém ohnisku) a ještě k tomu stabilizátor, za špatných světelných podmínek to vidím jasně.¨

Kolečko na ISO nic moc převratného není, zvyknete si na to stejně jako na volbu ISO v Quick menu na Panasonicu.

LX3 je spíše vhodná na špatné světelné podmínky a krajinky, popř. na street fotky (to především pro zkušenější fotografy)

G10 spíše na běžnější fotky - rodina, památky... obzvláště díky delšímu ohnisku.

Ultrazoomy - portréty, sport, makro...
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rejca 3. 6. 2009 09:50

až na to, že LX3 žádné dlouhé ohnisko nemá... končí zhruba na stejném ohnisku jako má člověk zrak...
rejca
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 3. 6. 2009 12:25

rejca píše:dle testu na dpreview.com má mnohem účinější stabilizátor než Panasonic LX3

To si kde cital, ze ma ucinnejsi stabilizator?
To porovnanie je len na zaberoch z G10 bez a so zapnutym stabilizatorom.

Na dpreview je jedine porovnanie medzi LX3 a G10 len na jednom realnom (!) zabere, kde .. len tak mimochodom .. G10 brutalne prehrava. Potom sa porovnava len na studiovych zaberoch (so stativom).

Na stabilizator by som sa nezameriaval.
Tam kde sa vyuzije sa casto da pouzit aj stativ (da sa kupit aj malicky) .. a stativ je lepsi ako hociaky stabilizator.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 3. 6. 2009 13:16

Už zase - opakuji to pořád dokola: stabilizátor stativem nahradit nejde, stejně jako stativ stabilizátorem. Jsou to dvě různá zařízení, která jsou vhodná do odlišných situací, a jejich využitelnost se překrývá jen částečně. Stativ je nutný pro velmi dlouhé časy a vhodný pro statické snímky, zatímco stabilizátor pomůže při focení z ruky a to i tam, kde stativ použít nejde - třeba při focení z auta nebo ze žebříku - ale zase nezvládne dlouhé časy.
A zatímco stativ jde připevnit snad k 99% foťáků, stabilizátor jde přikoupit jen k některým zrcadlovkám (v objektivu). Rozumné je mít možnost používat obojí.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod rejca 3. 6. 2009 13:45

rejca
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 3. 6. 2009 14:02

rejca píše:až na to, že LX3 žádné dlouhé ohnisko nemá... končí zhruba na stejném ohnisku jako má člověk zrak...


Počítá se že 1 oko = 50 mm, ale oči máme dvě.
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 3. 6. 2009 14:32

Ucinnost stabilizatora a ostrost vyslednych zaberov je zavisla od velkosti (hmotnosti) fotaka, od toho ci sa ti ruky trasu moc alebo malo, ci fotis cez hladacik, ci si v pohybe, ...
Teda takto testy su vzdy subjektivne.

Mne osobne sa zabery kde uz stabilizator pomaha zdaju vsetky malo ostre.
Bud som moc narocny alebo som zatial nenarazil na skutocne ucinny stabilizator. Vtedy casto aj "elektronicky stabilizator" (navysene ISO) podava lepsie vysledky. Preto sa snazim vyhybat foteniu v takychto situaciach alebo radsej pouzijem stativ.
Netvrdil som ze sa vzdy stativom da nahradit stabilizator, len ze u mna sa to casto da.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků