Problém s ostřením - FZ7

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod karmy 15. 4. 2009 11:32

Zdravím... byl jsem fotit kamarádův koncert, vím, FZ7 na to zrovna ideální není, ale co naplat.

Vždycky jsem byl s ostřením na ní spokojený, téměř tři roky používám tříbodový "vysokorychlostní" AF. Přijde mi že je nejspolehlivější a na rychlost si nestěžuji. Sice kolikrát ostřila poměrně dlouho, co taky chtít, je to kompakt, ale až na minimum výjimek vždy spolehlivě tam kam jsem chtěl.

Nicméně tentokrát jsem přišel domů a sotva jsem si fotky prohlédl, byl jsem zděšen. Tolik odpadu kvůli zaostření, to se mi ještě nestalo. Tak jsem pátral čím by to mohlo být a zjistil jsem že jsem (si) nedávno změnil nastavení a ostrost nastavil na "měkkou". Přitom vždy byla nastavena na "tvrdou". Může to být tímhle? Že by foťák obraz doostřoval už při autofocusu a díky "měkké" ostrosti měl problém zaostřit? Co myslíte vy?
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 15. 4. 2009 14:47

Mně se stalo s Fuji S6500 to samé- na koncertu je holt mnohem víc pohybu, takže se foťáku ostří podstatně hůř, než kdybys třeba i ve stejně špatném světle fotil posedávající lidi. Uvidíš, že při focení něčeho méně náročného bude zase ostření fungovat jako dřív.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 15. 4. 2009 14:59

Na předchozích koncertech kde byly ještě náročnější podmínky problémy nemíval... to je to co je mi divné. Co se týče pohybu, moc ho tam nebylo, byly to stísněné hospodské prostory...kluci měli co dělat aby se tam vešli, natož pohyb :D Navíc už jsem se naučil jakž takž ostřit i na pohybující se objekty, byť za špatného světla. Problémy to mělo právě i při statických snímcích
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 15. 4. 2009 15:23

Doostřování se IMHO děje až při tvorbě JPEG ze zdrojových dat - takže až po expozici.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod karmy 15. 4. 2009 15:46

taky jsem si to myslel, ale pak si neumím vysvětlit proč ostření tolik selhávalo, prakticky porvé po cca 3 letech.
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 16. 4. 2009 08:41

A teď už zase funguje normálně?
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 16. 4. 2009 14:29

Za normálních podmínek ano, jak je to při náročnějších podmínkách, to nevím... Snad ano.
karmy
Návštěvník