změna: z Panasonic FZ7 na Panasonic FZ 28

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 20. 3. 2009 20:23

Co myslíte,
mám Panasonic FZ 7 a přemýšlím o změně za Panasonic FZ 28.
Nejvíce na fotoaparátu využiji zoom ten je pro mě často potřebný. Nejvíce fotím ptáky, krajinu, architekturu takže zoom na prvním místě.
Na mém starém fotáku mě vadí docela velký šum a možnost nastavit iso do max 400.
vaclavbarak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 20. 3. 2009 21:12

Jestli ti ze všeho nejvíc vadí šum, nechceš radši koupit zrcadlovku? FZ28 je na tom sice ohledně šumu lépe než FZ7 a má i další výhody (širší i delší ohniska, RAW, lepší display a hledáček, více funkcí), ovšem se zrcadlovkou bys dosáhl většího pokroku. Ale abys měl stejný zoom jako FZ28 ve slušné kvalitě, musel bys koupit alespoň dva objektivy, nebo jeden s širokým rozsahem- oboje ale znamená skoro dvojnásobnou cenu oproti FZ28.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 20. 3. 2009 21:52

Zrcadlovka má pro mě tu nevýhodu, že kvalitní světelný objektiv který by měl ohnisko nad 300mm a který by měl F 4,5 a míň bude stát majlant.

Pokud by se dal sehnat kvalitní objektiv 300-500mm se světelností do max. F 4,5 a cenou do 15000 tak bych do zrcadla šel ale jinak to pro mě nemá cenu.
vaclavbarak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 21. 3. 2009 09:53

A co tenhle? http://www.megapixel.cz/nikon-70-300-mm ... kkor-if-ed
http://www.makofoto.cz/nikon/objektivy/ ... _300VR.htm
Sice má na konci F5.6, ale když fotka z DSLR na ISO1600 bude vypadat podobně, jako z Panasonicu na ISO200, budeš na tom pořád líp, nemluvě o rychlejším ostření.
Canon má podobný: http://www.megapixel.cz/canon-ef-70-300 ... -parametry nebo levnější http://www.megapixel.cz/canon-ef-s-55-250-mm-f-4-5-6-is
Jinak kdyby ses rozhodl zůstat u EVF, FZ28 je v současnosti poměrem cena/výkon asi nejlepší, nemá vzhledem ke své třídě žádnou zásadní slabinu a skoro ve všech parametrech je nad průměrem.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 21. 3. 2009 12:51

Podle mě se přechod na FZ28 nevyplatí. Kamarád ho má s já úplně nesnáším to menu... tápu v něm jen proto že tam je čím dál tím víc nesmyslných nastavení. Se šumem je na tom oproti FZ7 líp, to ano, ale zas takovej rozdíl to není. Rozhodně bych zvolil zrcadlovku a k tomu již výše zmíněné objektivy - sice možná nejsou tak světelné, ale jsou kresebnější a v kombinaci s jakoukoliv zrcadlovkou prostě lepší. A pokud vám vadí světelnost - Nikkor 80-200 mm f/2,8 se dá sehnat v bazaru tak od 12 do 15 tis., v zahraničí jsem viděl novej s roční zárukou, po přepočtu asi za 14 tisíc. Záruka na něj šla rozšířit až na 5 let.
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod creat 23. 4. 2009 11:51

karmy píše:Podle mě se přechod na FZ28 nevyplatí. Kamarád ho má s já úplně nesnáším to menu... tápu v něm jen proto že tam je čím dál tím víc nesmyslných nastavení. Se šumem je na tom oproti FZ7 líp, to ano, ale zas takovej rozdíl to není. Rozhodně bych zvolil zrcadlovku a k tomu již výše zmíněné objektivy - sice možná nejsou tak světelné, ale jsou kresebnější a v kombinaci s jakoukoliv zrcadlovkou prostě lepší. A pokud vám vadí světelnost - Nikkor 80-200 mm f/2,8 se dá sehnat v bazaru tak od 12 do 15 tis., v zahraničí jsem viděl novej s roční zárukou, po přepočtu asi za 14 tisíc. Záruka na něj šla rozšířit až na 5 let.

Kupil som si FZ 28 a som velmi spokojný.Zatial.To menu ako pises,vobec nema nezmyselne nastavenia.Mam starsi kompakt a ked to porovnam,prave ze som rad,ze je tu k dispozicii mnozstvo manualnych nastaveni.Menu je prehladne.A ten kto hovoril,ze ma FZ 28 mizerny displej sa mylil.Je podla mna priemerny a celkom dobre sa mi nan diva.Pri prezerani fotiek su fotky ostre a farby pekne vykreslene.Na displej by som sa urcite nestazoval.
Nu Force uDAC-2 ---> DIY headamp s LM4562 + TPA6120IO ---> AKG K701
Sandisk Sansa Clip Zip + VSONIC GR07
Tričko AVmánie :lol:

"Ovocné víno každý den, tvůj život se změní ve zlý sen."
creat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 23. 4. 2009 18:59

Starším kompaktem je myšleno co?
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bramborkax 23. 4. 2009 21:40

vaclavbarak píše:Na mém starém fotáku mě vadí docela velký šum a možnost nastavit iso do max 400.

Jestli ti vadí šum, tak si foťákem stejné kategorie nepomůžeš. Kup si nějakou levnou zrcadlovku, kvalita fotek ti poskočí tak, že na většinu fotek z toho Panasonicu se už ani nepodíváš. Při ISO 800 budeš mít rozhodně míň šumu, než teď na ISO 200.
vaclavbarak píše:kvalitní světelný objektiv který by měl ohnisko nad 300mm a který by měl F 4,5 a míň bude stát majlant.
Světelnost v tomto případě moc neřeš.Vyřešíš zvýšením citlivosti. Jak už někdo psal, možností je např. Nikon 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED AF-S VR. (po přepočtu to dává ohnisko 105-450, světelnost 5,6 při 300 mm je docela dobrá a má stabilizátor) Má ho kolega a nemůže si ho vynachválit. Na netu se dá sehnat od 14 tisíc, což není zadarmo, ale "majlant" to není.
Nikon D50 + Nikkor 18-55 + Nikkor 50/1,8 + Tamron 55-200 + Nikkor 85/1,8 + Nikkor 18-200 VR + Nikon SB-600; Canon S45
bramborkax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod creat 29. 4. 2009 09:32

karmy píše:Starším kompaktem je myšleno co?

Kód: Vybrat vše
http://www.panasonic.sk/pdetail.php?itemid=345&prodid=1170&@prod=DMC-LS60+EG-S
Nu Force uDAC-2 ---> DIY headamp s LM4562 + TPA6120IO ---> AKG K701
Sandisk Sansa Clip Zip + VSONIC GR07
Tričko AVmánie :lol:

"Ovocné víno každý den, tvůj život se změní ve zlý sen."
creat
Návštěvník