jak zprovoznit SDHC v Canon S3 IS?

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod audis 8. 2. 2009 12:59

zdravím, mám Canon Powershot S3IS a nadpis mluví za vše... Mám doma jednu přebytečnou microSDHC A-data 4 GB class6 a skrz SD redukci ji chci používat v fotáku. Formát v počítači i v fotáku byl vždy s výsledkem, že to nafotí snímek, snad ho i uloží na kartu, ale při prohlížení fotek ve fotáku píše "snímek poškozen" a odmítá ho zvětšit, nebo místo miniatury vykreslí ikonu otazníku. > nepracuje s ní správně!

V diskusích lidé někteří píšou, že jim 4GB pracuje, jiným že ne. (už nevím zda sdhc nebo sd)

Hledal jsem nějaký driver, který bych si nainstaloval do fotáku, marně. nepomohl googl, Canon US, Canon UK, Canon CZ, Canon europe (marně sem se domníval, že na ofic. stránkách naleznu driver) ani http://chdk.wikia.com/wiki/CHDK , nicmémě flashovat firmware nepotřebuju - jsem spokojen s tím od výrobce.

Nějaké ověřené řešení, jak SDHC zprovoznit? Poslední možnost mě napadá, zavolat do servisu, aby to tam nahráli oni...
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 8. 2. 2009 16:11

Není k micro SDHC potřeba jiná redukce, než SD? Jen takový nápad, zkušenost s tím nemám.

4GB jde/nejde - to se týkalo SD karet, norma je do 2 GB, 4GB SD ji nesplňovaly. Někde šly, někde ne.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod irmo 9. 2. 2009 09:37

SW fotaku nieje ako OS PC, ci PDA ... vacsinou su to softy site namieru, este som nevidel fotak s windows mobile ci symbionom ;-).

Proste aj ked je SDHC verzus SD iba SF uprava, tak pokial Canon nevida specialny update na S3 IS tak mas asi smolu ....
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audis 9. 2. 2009 15:21

napsal sem email do servisu, tak uvidíme.
audis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 9. 2. 2009 15:53

Nojo, Canon S3 IS podporuje pouze SD/MMC card. Proč to teda zkoušíš? Nepůjde to.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod audis 11. 2. 2009 10:47

servis v praze rikal, ze canon zadny patch nebo driver nevydal a ze oni sami o sobe to neumi a neni to bezna praxe. achjo, tak nic no :-(
audis
Návštěvník