poradte s programem pro prenos fotek do PC pro PanasFZ28

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod jankabinka 1. 2. 2009 16:42

Zdravim!
Jsem spokojenou majitelkou noveho Panasonicu FZ28, ale mam problem s programem, pomoci ktereho pretahuji fotky do pocitace.Prosim poradte,zdali je mozne pouzit nejaky jiny, protoze dodavany PHOTOfunSTUDIO viewer mi naprosto nevyhovuje. Nejvic me stve,z e nelze vybrat urcite fotky,ktere chci pretahnout do PC, a dale,ze se mi vzdy prehravaji i ty,ktere jiz v pocitaci mam. At zkousim volbu Sort by acquied day nebo Sort by day of recording, fotky se mi prenasi uplne zmatene.Prosim poradte,jestli opravdu nejde nejak vybrat pouze urcite fotky, pripadne jiny program, ktery by fungoval obdobne jako napr.Olympus Master,kde jdou prenest pouze vybrane fotky.
Dekuju
~~Jana~~
PS: Omlouvam.,se jestli jsem toto tema zaradila spatne.
jankabinka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 1. 2. 2009 16:54

já používám Total Commander
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod beat 1. 2. 2009 17:11

SkyHawkCZ píše:já používám Total Commander
Nebo něco podobného FREE.

jankabinka:Panasonic používá klasický Mass Storage, takže není co řešit. Jestli ti vyhovuje třeba průzkumník ve Windows, lze v nouzi použít i ten :mrgreen:
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 1. 2. 2009 19:14

jj, při správném nastavení vlastností složky ukáže většina správců souborů i malé náhledy.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pa.Va.Zi 2. 2. 2009 01:06

beat píše:jankabinka:Panasonic používá klasický Mass Storage, takže není co řešit. Jestli ti vyhovuje třeba průzkumník ve Windows, lze v nouzi použít i ten :mrgreen:

jinak řečeno - pokud ten foťák připojíš k PC, objeví se ti nový disk (pokud máš např. disk C a vypalovačku D, tak se ti objeví nový disk E (což je vlastně obsah paměťové karty ve foťáku). No a z toho disku si jen zkopíruj patřičné fotky do PC - je jedno v čem (total comander, salamander, průzkumník - co používáš běžně na kopírování souborů).

Náhledy snad ani nejsou potřeba - mrknu na datumy fotek a zkopíruju si ty dnešní... Resp. pokud si stahuju až po x dnech (třeba za celou dovolenou) a nejsem si jistý, co jsem naposledy stahoval, tak se mrknu do PC, co tam mám za poslední fotku (jaké číslo - resp. které fotky už v PC nemám). Základem je samozřejmě nechat foťák, ať průběžně fotky čísluje (ne jak když někteří truhlíci si nechávají resetovat počitadlo fotek např. při výměně paměťové karty). Nebo nedejbože, když si někdo nechá fotky očíslovat vždy znovu a znovu při každém stahování z foťáku do PC - pak má na disku samozřejmě asi tisíc fotek pojmenovaných "Snímek001", "snímek002" a v tomto bordelu samozřejmě už nikdo nikdy nic nenajde...
Pa.Va.Zi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 2. 2. 2009 06:17

Předpokladem je ovšem v nastavení foťáku správně zvolený režim USB - Panasonic tomu teď tuším říká "PC", zatímco ten druhý je "PictBridge (PTP)".
Pety
VIP uživatel