Fujifilm S8000fd x Canon SX100 IS x jine

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Bob_dylan 23. 6. 2008 23:38

ahoj,
shanim ultrazoom v cene okolo 5000Kc. Pouziti ryze univerzalni. Hodne cestuji, takze pouzivan bude skoro na vse-krajiny, budovy, party, lyze, rodina... Makro jen minimalne. Video neni priorita. Zoom minimalne 8x, ale spis vic. Velikost a vzhled nehraji velikou roli. Jsem v celku amater fotograf, ale hrozne rad bych se do taju foceni dostal a vzdelal se! takze chci masinu, ktera mi to umozni :-[
po prostudovani recenzi a prolezani eshopu jsem se vzhledem k memu rozpoctu dostal k souboji Fujifilm S8000fd x Canon SX100 IS.
U fuji me silne laka 18x zoom a opticky stabilizator(ikdyz ten asi u takhle velkeho zoomu asi musi byt standard)- na pixmanii ji maj s dopravou za 5000Kc. Mensi nevyhodou jsou vetsi rozmery. V recenzich jsem zadne vetsi zapory nenasel.
Canon je sympaticky maly a na sve rozmery skvely 10xzoom, ale z ohlasu nefoti az tak kvalitne-udajne prilis maly senzor. cena na megapixel.cz i s 4Gb kartou 5700, coz je sympaticke.

Co mi tedy doporucite? rad si necham poradit. Jedine co me odrazuje od S8000fd je precijen znacka Fuji, tak nak k ni nemam duveru. Jake jsou vseobecne zkusenosti s kvalitou fotaku/servisu?
Jinak libej se mi i fotaky Panasonic-Z8,Z18. tam uz je ale cena vyssi. navic nizsi model nema opticky stabilizator :hm pridali by jste mi do vyberu jine modely?
vrele diky
Bob_dylan
Don't think twice it's alright...
Bob_dylan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janfran 24. 6. 2008 10:49

SX100 má skoro stejně velký čip jako S8000, obrazovou kvalitu mají podobnou, takže jestli ti jde o co největší rozsah zoomu, ber spíš S8000. Osobně bych si ale připlatil za FZ18, který má kvalitnější objektiv (=ostřejší fotky při prohlížení 1:1) a je taky rychlejší ve většině operací, což bys myslím ocenil. FZ8 stabilizátor má, kvalitou obrazu je na tom podobně jako SX100, při dobrém světle o něco líp, při špatném o něco hůř.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 24. 6. 2008 11:05

No ja bych rek ze ten Canon je na tom s kvalitou fotek o kapku lepe :
http://www.dpreview.com/reviews/canonsx100is/page9.asp
http://www.dpreview.com/reviews/fujifil ... /page9.asp

http://www.dpreview.com/reviews/canonsx100is/page11.asp
http://www.dpreview.com/reviews/fujifil ... page11.asp
ALe rozdil poznas jen pri velkych vyrezech nabo tisku na velke formaty.
Pokud chces krajinky tam ma vyhodu ta FUJI s ohniskem od 28mm ,na druhou stranu ani u jednoho nejdou jednoduse pouzivat filtry(u FUJI musis sehnat neoriginalni adapter, u Canonu netusim...) coz pokud budes chtet casem od foceni vic muze vadit...
Fz8 ma opticky stabilizator jako vsechny ostatni panasoniky
Alternativa v teto cenove kategorii Canon A720 ,ale ten ma mensi zoom.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 24. 6. 2008 12:45

Bol som cez vikend v Tatrach .. takze na krajinky jedine siroke ohnisko...
(ja som nemal, tak som musel robit videa, ak som si chcel zapamatat atmosferu)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bob_dylan 25. 6. 2008 11:35

Tak jsem do vyberu pridal po vasi rade i Lumix FZ8. Od znaleho kamarada mam velmi pozitivni reakce na fotaky Panasonic a po precteni recenzi to vypada na kvalitni stroj. FZ18 precijen stoji k 8000Kc. Je to tedy tak, ze z Fujifilmu S8000, Canonu SX100 a Panasonicu FZ8, by jste mi doporucili Panasonic?
Jedinou jeho nevyhodu vuci Fuji S8000 vidim v ohnisku, zacinajicim na 36mm :hm "jen" 12x zoom by asi az tolik nevadil.
babo rad :twisted:
Bob_dylan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod monikash 25. 6. 2008 16:50

Já nevim, ale u FZ18 píšou "ohnisko 28" a u S8000 27, což zas tak velký rozdíl není. U Canonu už byste tech 36 pocítil. Rozdíl je hlavně v ceně. S8000 koupíte s kartou za necelých 6000, LZ18 za 9000 u megapixelu.
Moto One Vision
Sony A7S, A7R2, Panasonic G80 a GX9
monikash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bob_dylan 25. 6. 2008 17:13

Ohnisko 36mm je u FZ8! FZ18 je sice o tridu vys, ale cena je skutecne prilis vysoka-cca 8500Kc. FZ8 se da koupit na netu za 5300+cca 400Kc za 4Gb kartu, v anglii bych si koupil za pakatel nahradni baterii(na rozdil od Fuji S8000 a Canon SX100 nepouziva klasicke tuzkove baterie, coz mi pride jako plus).
Bob_dylan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bob_dylan 13. 7. 2008 18:40

Tak jsem se precijen rozhoupal pro FZ18, pres pixmanii za 6100...
Ted uz se jen chci zeptat jaky pouzdro poridit. hledal jsem hodne, ale zadny poradny doporuceni jsem nenasel. Snad jen Lowepro apex 100: http://products.lowepro.com/product/Ape ... 900,20.htm
Ten jsem, ale v CR nikde poradne v prodeji nevidel. nosit v nem budu jen samotny fotak, kdyby se tam vesla clona/nahradni baterka, tak parada, ale radsi uprednostnuji mensi velikost. Prosim o radu i majitele jinych ultrazoomu!! S5, Fz8, SP 570.
Predem dekuji za doporuceni.
Bob_dylan
Bob_dylan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drAcOniS 13. 7. 2008 22:14

Osobně bych Pixmanii radši neriskoval, ale to sem nepatří...

Co se týče brašny, tak by spíš bylo ideální zajít někam do prodejny a pouzdra si vyzkoušet. Mohlo by být třeba i toto.
Nikon D80 + Tamron 17-50mm F2.8 XR Di II LD Asp.(IF) + Sigma 70-200mm F2.8 EX APO HSM
drAcOniS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr1968 13. 7. 2008 22:21

Než Pixmanii,to si to raději koupím v NSR :D :D
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Návštěvník