nikon p80 a vsetky ostatne uz

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod gareth 3. 5. 2008 23:54

Zdravim,
Rad by som si kupil v blizkej dobe nejaky Uz, tak som zacal browsovat rozne fora, aby som pozhanal nejake info. zistil som toho asi az moc, az na tento model. Mate predstavu, co sa da od neho ocakavat? Ja si myslim, ze nejako extra prevratne to nebude. Medzi favoritov zatial patri canon S5 IS- zevraj stary objektiv, panasonic fz 18, aj fz 50 ale ten je uz asi prilis velky a tazky ale zasa ma manulny zoom, fuji S 9600, tiez pekne tazky.
Bol by som rad ak by fotak mal prstencove zoomovanie na objektive, vyklopny displej pre pripad nudze, mal stabilizator, bol rychly, nebol privelmi tazky, laka ma velke cislo zoomu ale sam tusim, ze to uz asi bude jedno, ci 12x alebo 18x, mozno by bol zaujimavy raw, ale kedze som uplny zaciatocnik, tak by som s nim asi vela nenarobil.a taktiez lenivy.
fotit chcem viacmenej zazitky, sporty, prirodu, nejake tie interiery, ...
Myslite si, ze existuje nejaka ta zlata stredna cesta?
Dik za postrehy
gareth
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kelav 4. 5. 2008 06:25

Já jsem měl tu čest fotit s kamarádovym Panasonic FZ50. Není to vůbec špatný stroj, ve dne dělá krásný fotky, má výbornou optiku. Fotil jsem s tím i nějaký fotoreporty z nočních akcí, taky to nebylo špatný.

Sám jsem pak jeden čas měl Panasonic FZ7. Ve dne to dělalo krásný fotky, bohužel to byl dost šumák. ISO 200 bylo téměř nepoužitelný (subjektivně pro mě).

Hele nechceš zkusit zrcadlovku? Myslím, že v dnešní době seženeš entry-level zrcadlovku za stejný peníze jako lépe vybavený UZ. Ale výstupy by jsi pak měl neporovnatelně lepší.
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník