Panasonic DMC-TZ5 - obecná diskuze

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod borland 14. 12. 2008 14:32

Vdaka za tip. Radsej sa vsak budem drzat znaciek oficialne zastupenych na tuzemskom trhu, napr. kvoli prip. servisu.

V pripade, ze by novy fw spominanu chybu odstranil, mal by som vo vsetkom jasno. Mozno sa nejaky majitel tz5 ozve.
borland
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Xspy 4. 1. 2009 16:12

:( Proboha , to opravdu nelze tenhle unikát donutit aby se choval přiv práci s SDHC kartou jako desítky levnějších fotoaparátů ? Nechápu proč se při naformátovsné kartě ve fotoaparátu u pokusu o mazání dat či nahrání na kartu z několika PC zobrazuje neustále " karta je chráněna proti přepsání " i když security lock karty je odemčen .
Dá se též ovlivnit míra rozmazávání (retuše) fotografií ? V menu jsem žádné nastavení úrovně ostrosti nenašel .... Pro mne je TZ5 v tomhle ohledu hodně velkým zklamáním . :-\
Xspy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martin_jirik 4. 1. 2009 16:28

Pokud jsi četl manuál, je tam napsáno, že mazat jde v systému Vista. Ve WIN XP nejde... Visty ale nemám, tak to nemohu otestovat...
A vždycky jim říkám : Neber úplatky, neber úplatky, nebo se z toho zblázníš....

Asus A7V600 Deluxe, AMD Athlon XP 2400+, 2xSATA WD Raptor 74GB 10k, 1GB RAM, WinXP SP3, SonyEricsson K790i, Panasonic Lumix TZ4
martin_jirik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 4. 1. 2009 16:43

Opravdu to TZ5 neumí? S TZ4 se to chová normálně - jako mass storage disk - i na XP. Teď jsem to schválně ověřil. Firmware 1.2, karta SDHC 4GB A-Data.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod martin_jirik 4. 1. 2009 16:49

Ano, chová se to stejně, ale z WIN XP nejde mazat soubory. Tedy s SP2 který mám nainstalovaný.
A vždycky jim říkám : Neber úplatky, neber úplatky, nebo se z toho zblázníš....

Asus A7V600 Deluxe, AMD Athlon XP 2400+, 2xSATA WD Raptor 74GB 10k, 1GB RAM, WinXP SP3, SonyEricsson K790i, Panasonic Lumix TZ4
martin_jirik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 4. 1. 2009 18:55

Nevidím důvod, proč by se to vůbec mělo chovat jinak z Vist, XP SP2 nebo SP3... Souborový systém FAT32 se nezměnil už od Windows 98. Na mém TZ4 problém nemám.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Martyy 30. 1. 2009 15:44

Jsem novym majitelem tohoto fotacku a chtel bych se zeptat na jakou kvalitu natacite videa. Ta nejlepsi (HD) zabira strasne moc mista na disku (i kratke video). Nebo ji konvertujete kvuli velikosti do jineho formatu? Diky
Martyy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod korn24 11. 2. 2009 09:13

Chcem sa spytat ci sa najde lepsi cistonovy kompakt v tejto cene.Mohol by byt aj mensi zoom ale video hd by som potreboval a casto robit panoramaticke fotky.Ako si s nimy poradi?
korn24
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ganec 11. 2. 2009 09:58

Kodaky (aspon Z1085) dokazu spravit panaoramaticke foto priamo vo fotaku:
http://wwwuk.kodak.com/global/en/servic ... path=12686
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmarfy 17. 2. 2009 00:04

Samsung NV100HD je na papíře skvělý přístroj, ale ve skutečnosti se jedná ,,jen" o lehce nadprůměrný fotoaparát
mmarfy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 17. 2. 2009 07:42

Fotky má spíše průměrné.Řečeno diplomaticky.Ovšem vyhovující
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TFSi 17. 2. 2009 11:11

martin_jirik píše:Pokud jsi četl manuál, je tam napsáno, že mazat jde v systému Vista. Ve WIN XP nejde... Visty ale nemám, tak to nemohu otestovat...


Tak mi to nedalo a rozhodl jsem se to otestovat znovu:
Foťák Panasonic DMC-TZ5; fw 1.2, 16GB SDHC Kingston, připojen dodávaným USB kabelem.
1) Windows XP, SP3
1a) Průzkumník: fotky při "Přesunutí" pouze zkopíruje, při pokusu o smazání napíše že disketa je chráněna proti přepsání
1b) TC: při pokusu o smazání napíše že nemůže na disk zapisovat protože je chráněn proti zápisu
1c) zkopírování dat na kartu je úspěšné u obou, potom ale nejdou smazat...

2) Windows Vista, SP1
2a) Průzkumník: volba přesunout nebo smazat vůbec není k dispozici jde pouze kopírovat.
2b) TC: stejně jako u Win XP; tedy napíše že je disk chráněn proti zápisu. Potom padne :)
2c) data na kartu opět zkopírovat jdou, smazat ne :-l

3) Open SUSE 11.1 (Linux ;))
3a) Dolphin v KDE 4.2 - pouze zkopíruje, při pokusu o smazání mi oznámí že mám odstranit ochranu proti zápisu.
3b) Nautilus v Gnome - podobně jako Dolphin
3c) Konqueror v KDE 3.5 - podobně, jen s trošku jinými hláškami
3d) ve všech případech jdou data na kartu zkopírovat ale smazat už ne.
Vyměním ojetého pionýra za neojetou pionýrku. Zn.: ojedu sám
TFSi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 18. 2. 2009 19:39

->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 18. 2. 2009 19:59

Konečně AVCHD video. :D Ale stereo mikrofony nahoře? :D :D To je fakt super :mrgreen:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FrankRyba 20. 2. 2009 14:21

Sony 38-380 mm !!?? - v dnešnej dobe ??!! No nemám slov !! :shock: :grr:

Ale ja som skôr sakramentsky zvedavý na SX200 IS, je to od základu nový foťák od Canonu, navyše konečne so širokoúhlym objektívom (28-336 mm) + ďalšími peknými vychytávkami. Videli ste ako vyzerá zvrchu ?? - objektív pekne v strede tela a napravo telo vyhnuté dopredu - malý grip ! Apropo objektív v strede tela - zrejme to bude klasická jednoradová Canoňácka konštrukcia objektívu a žiadna lomená hranolová ako u Panasonicu (preto má ten objektív úplne naľavo). Ale teraz rozmýšlam, že nejaké tie členy objektívu SX200 sa pri zasunutí budú musieť aj tak odsunúť v tele na stranu ... neviete ako to je ???

Inak SX200ka vyzerá nádejne, ak bude obraz. kvalita aspoň na úrovni SX110ky a zvládne obstojne šum, tak ho asi zoberiem ... :love: :-* 8-D :mrgreen:
FrankRyba
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků