Panasonic DMC-TZ5 - obecná diskuze

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Andrysska 8. 3. 2009 09:40

Chtěla jsem se zeptat na takovou věc: Mám Panasonic TZ5 a když vytáhnu kartu z foťáku, dám ji do čtečky, nahraji si na ni fotky a opět kartu vložím do foťáku, nově nahrané fotky se mi nezobrazí. :hm
Funguje vám foťák taky tak? Nebo je někde chyba u mě?
Díky.
Andrysska
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 8. 3. 2009 09:41

Chyba je u Tebe. Pokud ty fotky nejsou přejmenované a upravené,tak se zobrazí. Jinak ne
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrysska 8. 3. 2009 09:45

Jestli můžu poprosit - rozepiš mi postup prosím trošku více.
Díky moc. :-))
Andrysska
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 8. 3. 2009 09:55

Pokud jsou ty fotky ze složky 100Sanyo třeba,tak se musí vrátit do složky 100Sanyo.Na paměťové kartě.Nepřejmenované
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 8. 3. 2009 12:52

Pokud jim v počítači změníš rozměry, ořízneš je, poškodíš/přepíšeš EXIF - nemusí se zobrazit.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr1968 8. 3. 2009 14:08

Nějaký multimediální Samsung by to asi zobrazil i tak. 8-) Možná
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FrankRyba 19. 3. 2009 07:33

to vanDave (28.02.2009, 1:43) :

tak tá redukcia šumu na TZ7 je od ISO400 katastrofálna (viď testchart zajac) - ešte primárny (svetlý) subjekt v strede ako tak OK, ale ostatné tmavé okolie = akvarel na n-tú :((
Okrem toho pozerám, že sa Panasonic nezaprie čo sa farebného podania týka - klasicky presaturované, síce pre hocktorého fotoamatéra-cvakala možno pekné, ale realite nie verné farby :((

http://translate.google.com/translate?p ... ry_state0=
FrankRyba
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vanDave 19. 3. 2009 14:11

Když si ty fotky zobrazím na celou obrazovku a přepínám mezi nimi, tak téměř nevidím rozdíl a ty fotky mně vůbec nepřijdou špatný.

Další recenze TZ7:
http://recenzie.hladacik.sk/index.php?x ... 56#Loc1456
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkl4 20. 3. 2009 12:09

Dobry den, potreboval by som radu ohladom TZ5 nedavno kupenej v Honkongu. V rezime iA mi fotoaparat pri foteni vnutri sam nastavy iMacro mod. Fotky su potom velmi tmave, najma pri foteni pri umelom osvetleni. Tyka sa to viac ako 90% fotiek v miestnosti, aj ked je vzdialenost fotených objektov viac ako 3 metre. Fotak dokonca casto nastavi iMacro, aj ked su priamo pred nim ludske tvare. Mal som firmware 1.0, updatol som ho na 1.2, ale problem to nevyriesilo. Je jedine riesenie navsteva autorizovaneho servisu?
Majkl4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FrankRyba 25. 3. 2009 15:42

to vanDave:

lenže zmenšené obrázky vyzerajú z každého foťáku dobre ... preto to nie je smerodatné pre porovnanie. Sú totiž na svete aj ľudia, ktorí robia plagátové výtlačky alebo výrezy. A tu už sa ukazuje slabina TZ5. Dnes som zhodou okolností pozeral spústu fotiek z TZ5, TZ7 a SX200 a bohužiaľ ma to utvrdilo, že aj denné fotky z TZ5 (vonku pri normálnom svetle, pri zákl. ISO100) majú hlavne v tmavých častiach viditeľný zrnový šum!! 8-S A pri TZ7 je šum ešte viac potláčaný na úkor detailov samozrejme ...

Suma-sumárum: šum a podobné "detaily" nemusia vôbec zaujímať bežného cvakala prezerajúceho fotky do veľkosti monitora PC (čiže zmenšené), alebo tlačiaceho zmenšené výtlačky. Tomu plne vyhovie aj TZ5/TZ7 a bude s nimi spokojný. Pre "pixelmaniakov" a ľudí tlačiacich plagáty a tých čo robia výrezy TZ5/TZ7 nie sú. To je celé. Je to však subjektívne - človek od človeka, treba si pozrieť fotky (nielen zmenšené!!) a sám posúdiť ...
FrankRyba
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 25. 3. 2009 16:08

FrankRyba píše:lenže zmenšené obrázky vyzerajú z každého foťáku dobre ...

blbooost
Rozdiely vo farebnosti vidno aj na zmensenine. Napriklad:

Zaber na ISO 1600 - high speed continuous shooting - 3 MPix:
Obrázek

Zaber na ISO 1600 - full rozlisenie - 12 MPix:
Obrázek

So zvysujucou sa citlivostou sa casto tmave farby menia na modry sum (v umelom osvetleni ti zosilni sum najma modru farbu), farby su nerealne a ploche...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 26. 3. 2009 01:24

FrankRyba:

No jo, dá se říct, že s tebou souhlasím, ale kdo bude dělat výřezy z foťáku, co má 12x zoom - řekl bych, že maximálně nějaký ořez kvůli spravení kompozice. Pokud bych chtěl z fotek dělat plakáty, tak si za srovnatelnou cenu koupím nějakou zrcadlovku.

Navíc to pozadí samo o sobě není zrovna ideální, kdyby bylo aspoň nějak vzorované, tak by z toho šlo poznat víc...

Pokud si tu fotku zobrazím přes cekou obrazovku, tak opravdu téměř nevidím rozdíl mezi ISO 80 a ISO 400, jenom trošku úbytek ostrosti - což je myslím docela slušný, ne?
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vasyl 12. 4. 2009 21:35

Dobry den vespolek 8-) koupil jsem si Panasonic DMC-TZ5 a nemůžu nastavit tak aby současně z focením ukládal se i datum přímo na fotku :hm v nabídce jsem potom našel úpravy jednotlivě vloženi datumu ale když je 1000 fotek tak to je docela fuška muže mně prosím někdo poradit děkují moc :-)) :-))
vasyl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 13. 4. 2009 06:41

Tohle neumí. Asi nejlepší je to zařídit vhodným softwarem v PC - a na kopiích původních souborů.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vasyl 14. 4. 2009 11:24

Pety prosím tě jsem trošku antitalent v takových věcech nevíš o nějakém programu po možnosti v cz. děkují :-]
vasyl
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků