Panasonic DMC-TZ5 - obecná diskuze

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr1968 13. 10. 2008 17:56

10MB opravdu,ale opravdu stačí velmi bohatě :D :D
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 13. 10. 2008 19:29

je to O.K.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Adule 13. 10. 2008 21:49

Chci si koupit Panasonic DMC-TZ5. Pri procitani ruznych internetovych obchodu jsem zjistila, ze musim dokoupit pametovou kartu, jak velkou, tak na 500 fotek? A jeste nekde nabizi baterii??? Ta taky neni soucasti fotaku, Diky za radu
Adule
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 13. 10. 2008 21:51

Ale je tam akumulátor :D Stačí 2GB.Ale klidně bych koupil 8GB,stojí to pár korun.
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 14. 10. 2008 05:09

Je u něj akumulátor s nabíječkou. Pokud chceš záložní, mám vyzkoušený tenhle: http://www.batteryshop.cz/kategorie/bat ... +DMC%2DTZ5

Karta SD 2 GB nebo SDHC 4GB ti bude na focení stačit. Pokud chceš točit videa, kup větší, třeba SDHC 8GB. Rychlost u SD 133x nebo u SDHC Class 6.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Auto1 14. 10. 2008 05:57

Adule píše:Chci si koupit Panasonic DMC-TZ5. Pri procitani ruznych internetovych obchodu jsem zjistila, ze musim dokoupit pametovou kartu, jak velkou, tak na 500 fotek? A jeste nekde nabizi baterii??? Ta taky neni soucasti fotaku, Diky za radu


Pro zobrazení na monitor 19" na domácí účely stačí fotit na 1600x1200 a to stačí 2GB karta,pokud se nebavíme o videu.Toto je takové minimum,lepší je fotit na vyšší rozlišení,ale tohle minimum je použitelné a fotky jsou pěkné.

Jestliže se nabízí možnost koupit akumulátor ještě za příplatek k TZ5,tak jde o druhý kus akumulátoru,neboť v balení je vždy originální akumulátor s nabíječkou,zde je foto originál balení:

(kliknutím zvětšíš)

Obrázek


DOTAZ:

Jaké jsou rozdíly mezi:
TZ5A
TZ5E series
TZ5K
TZ5S

Ví někdo?
Auto1
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 14. 10. 2008 07:38

V barvě? 8-)
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Auto1 15. 10. 2008 11:57

Jak počeštit TZ5? Neví někdo,kde ji najdu? Níže uvedené odkazy jsem testoval,provedl jsem upgrade pomocí souboru z druhého linku a teď už mám upgradováno a čeština není,a první link nemohu otestovat. Upgrade mám 1.2 a čeština není v seznamu jazyků..
Lze provést downgrade a pak použít ten soubor z prvního linku? Nebo jsou oba linky tentýž soubor bez češtiny?

Link1:
sairus píše:Vyšel nový firmware pro TZ5.
http://boris.hostend.eu/archives/43


Link2:
martin_jirik píše:Jenom pro doplnění, firmware je pro TZ4 i TZ5 a je včetně češtiny. Ke stažení na http://panasonic.jp/support/global/cs/d ... index.html . Po instalaci do mé TZ4 je skutečně lepší zaostřování i zoom. Zejména to je znát u videa, kde se fotoaparát nesnaží neustále přeostřovat, ale zaostřeno je stále...
Auto1
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin_jirik 15. 10. 2008 14:45

V tom souboru čeština je. Pokud máš ale foťák koupený v cizině, češtinu tam dodatečně takhle nedostaneš. Pravděpodobně někde v "železe" je označeno pro jaký region je aparát určený a podle toho se zobrazují jazyky na výběr. Možná to nějak jde (servis?), ale se ztrátou záruky a to bych asi neriskoval...
A vždycky jim říkám : Neber úplatky, neber úplatky, nebo se z toho zblázníš....

Asus A7V600 Deluxe, AMD Athlon XP 2400+, 2xSATA WD Raptor 74GB 10k, 1GB RAM, WinXP SP3, SonyEricsson K790i, Panasonic Lumix TZ4
martin_jirik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Auto1 15. 10. 2008 18:02

Čili apdejt má cz soubor,který se v apdejtovaném přístroji zobrazí,jen,je-li přístroj před apdejtem rovněž česky.
Když česky není před,nebude ani po.
Je to tak správně?

Dobrá,čili až někdo zjistí,jak počeštit nečeskou TZ5,nechť se pochlubí.

Ještě mě napadlo,nastavuje se tam čas,a tam i region,v které časové zóně se vyskytuješ.Možná má na toto vliv potom nabídka různých možných jazyků,ale moc tomu nevěřím,třeba to někdo vyzkouší a zjistí,že mu tam CZ naskočila,a pak ji jen potvrdí,ale to je jen zbožné přání :-))
Auto1
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin_jirik 15. 10. 2008 18:15

Přesně jak píšeš, pokud tam čeština byla, tak po update tam bude zase. Pokud nebyla, nebude. Změnu "BIOSu", tj. základního obslužného software by mohl umět servis nebo někdo, kdo s ním má něco společného. Pokud to tedy vůbec půjde....
A vždycky jim říkám : Neber úplatky, neber úplatky, nebo se z toho zblázníš....

Asus A7V600 Deluxe, AMD Athlon XP 2400+, 2xSATA WD Raptor 74GB 10k, 1GB RAM, WinXP SP3, SonyEricsson K790i, Panasonic Lumix TZ4
martin_jirik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 15. 10. 2008 19:51

Zkoušel jsem to, sehnal jsem servisní manuál k TZ4/TZ11 (samozřejmě anglický), složitou manipulací jsem se (za cenu ztráty všech nastavení) dostal do servisního menu, kde se nastavuje oblast, pro kterou je foťák určen - a zjistil, že to nejde změnit. Pak jsem v tom manuálu našel informace o tom, co měnit jde a co ne - u foťáků pro Severní Ameriku a pro Japonsko to prostě nejde. Mám verzi P, tedy pro USA...

Dá se předpokládat, že pokud se to podaří, bude se muset navíc ještě přehrát firmware, aby se do přístroje dostala čeština. Ale to nevím jistě, tak daleko jsem se nedostal.

Pokud neumíš anglicky natolik dobře, abys to podle servisního manuálu dokázal, tak se o to radši nesnaž. Leda přes ten servis. A pokud umíš, tak si nech anglické menu i záruku...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pety 15. 10. 2008 20:09

Adule píše:DOTAZ:

Jaké jsou rozdíly mezi:
TZ5A
TZ5E series
TZ5K
TZ5S
Ví někdo?


To je ze seznamu od dodavatele akumulátorů, že? Tam je spatlané všechno možné...

A je modrý (Atlantic blue) K je černý (blacK), S je stříbrný (Silver), E series jsou pro Evropu určené verze (EK, EG, EF, E).
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Auto1 17. 10. 2008 13:55

Pety: ano,seznam akumulátorů..
To ovládáni je tak dobře udělané,že je hodně intuitivní,a čeština netřeba.
Ale mám tam pár zákoutí,kterým nerozumím,tosi přečtu v manuálu,jestli se k tomu někdy najde čas.
Do servisu chodit pro češtinu je zbytečné,stejně to vytáhnu a fotím,proto jsem nekupoval žádnou zrcadlovku,abych nemusel nic nastavovat.
Stejně za dva roky budu kupovat něco s WIFI a pořádným zoomem,aspoň 20x,tak makejte japončíci,ať se vlezu s kartou tak do sedmi tisíc :)
Auto1
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod worech 21. 10. 2008 18:57

ahoj všem TZPĚŤÁKŮM.Stal sem se majitelem tohohle foťáčku a jak se znám, budu potřebovat nějaký rady.Zatim budu používat inteligentní automat a časem se pokusim o vlastní nastavení.
Začal bych tim, že fotky si budu prohlížet hlavně na notebooku se 17.monitorem, občas na telce s 80.úhlopříčkou.Jaký rozlišení na foťáku použít? 4:3, 3:2, 16:9?A jaký to EZ (9M, nebo 3M...co to vůbec znamená)
Dá se nastavit černobílí focení, nebo se to dá upravit v nějakym prográmku, kterej bych taky potřeboval poradit, jakej že mám používat (nejlíp free a v češtině, teď tu mám "windows fotogalerie")
Sorry za možná hloupý otázky, ale je to muj první foťák a tak by mě ještě teď zajímalo, že když teď něco vyblejsknu a chci se na to podivat v noťasu, tak ta fotka je příšerně veliká.To budu muset každou velikostně upravovat, abych ji měl přez monitor celou a nemusel ji posouvat?
To je pro dnešek asi vše :-[ Díky za rady :oboze
Koss Porta Pro s iRiver T60 4GB black
Sansa Clip 4GB + 8GB silver, Altec Lansing UHP306
worech
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků