Nekvalitní foto u TZ3

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod miky06 7. 4. 2008 19:04

Od vánoc mám TZ3. Používám ho pro rodinné foto. Jsem hodně znechucen fotkami v interiéru. Včera jsem fotil na dětském plese, vyfotil jsem kolem 50 fotek, a tak hnusne fotky , které z toho vylezly nefotí ani můj mobil. Z toho počtu opravdu za fotky se dalo považovat tak 3ks.
Nejraději bych tento foták šel reklamovat.
miky06
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 7. 4. 2008 19:41

No a? Co jsi čekal s tou bídnou světelností. Měl sis koupit Canon A 720IS :D
Naposledy upravil Petr1968 dne 7. 4. 2008 20:18, celkově upraveno 1
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 7. 4. 2008 19:46

Reklamaci si nepomuzes tento fotak neni moc vhodny k foceni za horsich svetelnych podminek, ma:
-ma maly snimac(hodne sumu)
-slaby blesk a co jsem cet tak pri pouziti blesku pouziva dlouhe casy coz muze zpusobit pohybovou neostrost
-a lepsi svetelnost by se tez hodila

takze pokud budes fotit za horsich svetelnych podminek tak si nastav napevno nejvysi z hlediska sumu pouzitelne ISO,snaz se fotit na kratke ohnisko(min. zoom) kde je nejlepsi svetelnost. I tak to vetsinou nebude stacit takze budes muset pouzit blesk takze se snaz abys mel foceny objekt v jeho dosahu .
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod USER47 7. 4. 2008 22:41

Představte si to, mám Fabii 1,2HTP, včera jsem s ní vyjel na dálnici a jsem docela znechucen z toho, jak jezdí. Měl jsem zařazenou dvojku (jako vždycky) a ono to vůbec nejelo. Když jsem šlápnul pořádně na plyn, tak to hnusně řvalo, ale pořád mě ostatní auta předjížděla...Já hned věděl, že tu fábku nemám kupovat a mám si pořídit radši meďoura. Nejradši bych ji reklamoval.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miky06 8. 4. 2008 07:10

Jenomže TZ3 je mezi kompakty alespon podle ceny ve vyšší třídě (cena z kraje roku kolem 8000Kč) , když se podívám na kompakty známých cena 3-5 tis korun, tak jim závidím dobrej foták.
miky06
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janfran 8. 4. 2008 07:20

Hlavním problémem TZ3 je, že při blesku nastavuje příliš dlouhý čas, jak už zmínil Kromec. Myslím, že je to 1/30, což je na pohyb celkem málo. Snaž se najít nějaký režim, ve kterém při blesku nastavuje aspoň 1/60. Jestli ho nenajdeš, budeš se buď muset s těmi fotkami smířit, nebo koupit něco novýho. Canon A720 stojí něco nad 5000 a měl by ve špatných podmínkách fotit o poznání líp. Kdybys trval na 10x zoomu, podívej se na Canon SX100.
Naposledy upravil janfran dne 8. 4. 2008 10:52, celkově upraveno 1
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod duves 8. 4. 2008 08:26

Brat ma TZ3. Podla mna to foti v interieru dobre.
Pentax k-5II, Olympus OM-D E-M10, Olympus E-PL5 pre IR foto.
upravujem DSLR (len APS-C) a micro 4/3 pre IR fotografiu: http://fotovesely.ephoto.sk/
duves
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 8. 4. 2008 11:20

Miky06: TZ3 mam doma. Hledej chybu u sebe... je to hodně dobrej foťák s dobrou kvalitou obrazu. :pozor

Mě vždycky fascinují lidé, kteří nadávají na přístroj. Koupí si UZ, přitáhnou si 20metrů na 5metrů a odpalují blesk a diví se, že to tak divně fotí...

Ono totiž ikdyž si koupíš automat a chceš dělat dobré fotky, musíš o focení něco vědět a znát limity svého přístroje. Jestli chceš fotit plesy v prvotřídní kvalitě, měl sis koupit úplně jinou výbavu. A srovnání kompaktu s mobilem? Zkus příště to samé (rychlý pohyb v mizerném světle, nejspíš na dálku) nafotit i mobilem a uvidíš....
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miky06 8. 4. 2008 13:38

To Maročan:
Dobrá, když vlastníš tento foťák, nemohl by jsi mi poradit, jak fotíš ty ve vnitřních prostorech, kde je trochu horší osvětlení (jaké nastavení používáš). Žádné přiblížení jsem nepoužíval a zkoušel jsem nastavovat různá nastavení, abych to doma porovnal.
Na některých fotkách se mi zdá jako kdyby byl ve fotáku nejakej malíř, který ty fotky kreslí. To asi bude elektronikou, která se snaží fotku "vyšumovat".
Díky za odpověď
miky06
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod USER47 8. 4. 2008 15:33

Obecně vzato - foť zblízka, nepoužívej plnej automat, nýbrž režim "P", kde si manuálně nastavuj ISO. Čím větší ISO, tím větší dosah blesku, ale na druhou stranu se zvyšuje šum. V "P" režimu by se snad měla dát nastavit i míra odšumování. Doporučuji držet se tak kolem citlivostí 100-200. Pokud je světla víc a scény jsou statičtější (popřípadě ti nevadí mázlej pohyb), můžeš zkusit třeba ISO 400 (nebo víc) bez blesku.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 8. 4. 2008 22:08

Petr1986 : 3,3 až 4,9 by som neoznačil až za biednu svetelnosť. NIe je to to naj, ale nie je to zase ani to najhoršie.

janfran : ešte sa mi nestalo ( alebo si na to minimálne nepamätám ), že by mi pri 1 / 30 s rozmazalo fotku s bleskom :-] ( pri základnom ( 38 mm ) ohnisku )
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 8. 4. 2008 22:30

3,3 je bídné a hotovo. Ten druhý konec samozřejmě ne.
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 8. 4. 2008 23:17

Když je blesk jediný (nebo silně převládající) zdroj světla, tak by při 1/30s k rozmazání dojít nemělo, protože záblesk trvá maximálně pár tisícin vteřiny. Ale jakmile se mísí blesk s okolním světlem, dojde k rozmazání snadno. Mně se to teda stává dost často. Možná to bude tím, že fotím často na vysoké ISO, abych dostal na fotku co nejvíc barvy okolního světla. Kdybych fotil s bleskem jenom na ISO100, tak nebude vliv okolního světla tak velký a fotka bude ostrá třeba i při té 1/30. Jenomže atmosféra pak jde většinou do háje, protože na fotce zůstane jenom nepřirozeně nasvícený objekt a pozadí je utopeno ve tmě.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 9. 4. 2008 16:45

no môže to byť tou citlivosťou, pretože ak používam blesk, tak v drvivej väčšine prípadov volím ISO 64 ( mať DSLR, bolo by to iné )
Live long and prosper!

TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 9. 4. 2008 17:49

Já jsem dřív na S6500 používal při focení s bleskem ISO100 nebo 200. A chrochtal jsem si, jak mám malý šum a hodně detailů. Jenomže časem mě to přešlo, zjistil jsem, že noční fotky jsou víc o nasvícení, barevném nádechu a vůbec celkové atmosféře. Takže se snažím použití blesku vyhnout jak to jenom jde a když už musím, tak klidně nastavím vyšší ISO, 400 nebo i 800. Ne že bych takhle vysoké citlivosti používal vždycky, ale už se jim nevyhýbám. Mezi ISO100 a 800 je obrovský rozdíl, zatímco záblesk se v obou případech projeví stejně, protože foťák blesk ztlumí, okolní světlo se projeví 8x víc. Fotka pak vypadá přirozeněji, což za ztrátu drobných detailů kvůli šumu většinou stojí.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 11. 4. 2008 10:55

áno, s tým sa dá len súhlasiť - blesk v podstate zabíja atmosféru. Ak fotím bez neho, tak si často hovorím, kiežby som mal možnosť nastavenia aspoň ISO 800.
Live long and prosper!

TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 11. 4. 2008 10:56

Možnost máš 8-)
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 11. 4. 2008 11:17

nemám, nemám totiž TZ3 ;-)
Live long and prosper!

TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 11. 4. 2008 12:33

No a?
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 15. 4. 2008 11:25

ak by som mal na svojom foťáku možnosť nastavenia ISo na 800, tak by som ju využíval, ale keďže podporuje max. ISO 400, tak, žiaľ, možnosť nemám. Kúpu nového foťáku neberiem ako možnosť. :-))
Live long and prosper!

TA
Návštěvník