Najednou jsou fotky presvicene (Sony DSC HX60 doted fungoval

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ultrazoomyrocks 5. 8. 2020 21:33

Zdravim, fotak z niceho nic zacal fotit desne presviceny fotky. A to tak ze treba polovina plochy je uplne bila (ffffff).

Doted jsem fotil jen na superauto a vsechny fotky byly bez problemu. Zkousel jsem prejit na rucni nastaveni, ale problem je ze fotka je tisickrat svetlejsi nez co se ukaze na displeji pred zmacknutim spouste.
Pokud tedy upravim odhadem clonu a zaverku tak na displeji je skoro cerna obrazovka (takze ani neni videt co vlastne fotim) a stejne je to pak trochu presviceny.

Fotky v lese pokud je zatazena obloha nebo v noci v meste to foti furt paradni, ale jakmile prolitne mezi stromama trochu slunka tak jsou tam uplne bily plochy.

Je to zavada, nebo se nekde neco prenastavilo?
Pri foceni jeste tesne pred zmacknutim spouste (na auto) se zobrazi zaostreny nahled ktery vypada dobre, ale fotka je pak stejne cela bila.

Diky.
Ultrazoomyrocks
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jjilek 1. 1. 2022 00:53

Domnívám se, že problém je SONY. Sám mám HX-300 a od určitého času (měsíc po záruce) jen problémy. Sony slíbíl, že poradí a pomůže, potom přišel jiný pracovník a najednou je nezajímám.
Poslední kapka nyní. Nově jsem instaloval operační systém Win 10 a ouha. Již žádná podpora od Sony, žádný software pro 32 bitový Win 10. Starší verze sw nedostupné. Fotky do PC nestáhnu. Asi foťáky od Sony mají sloužit jen jako spotřební zboží. Hlavně že si koupíš.
Nikdy více cokoliv od SONY. I kdyby vlastnosti byly super.
jjilek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vendda 1. 1. 2022 14:05

Ale tak nějak předpokládám, že během toho roku a kus už to tazatel možná vyřešil. :-)
vendda
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků