Sony RX10 III/IV

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod tomashr 4. 8. 2021 14:26

No právě že třeba Olympus bezzrcadlovky větší a těžší ani nejsou, viz ta poznámka výše. RX10 fakt má smysl jen když opravdu využiješ ten extrémní zoom až k EQ600mm a tady z osobní zkušenosti upozorňuji, že tohle plně využijí fakt jen lidé hodně zaměření na wildlife atd.
Jakmile člověk takto dlouhé tele nevyužije, tak má hodně jiných variant - pro příklad při dostatečnosti EQ400mm je tu mnou zmíněný Panasonic FZ1000, který je za zlomek ceny (už někde u 16 tisíc), snímač má přitom fakticky stejný a ještě je o poznání lehčí.
A pokud by jako tele stačilo něco v EQ200-300mm, tak pak už je dobrých variant vyloženě násobně více...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chvd 4. 8. 2021 16:21

radek.kovacik píše:
chvd píše:A jaky je vlastne teda duvod porizovat takhle velky a tezky kompakt? proc ne radeji bezzrcadlovku nebo zrcadlovku nebo mensi kompakt?

Důvod je ten, že malý kompakt již mám (Olympus XZ-1) a u něj mi právě chybí ten větší rozsah zoomu. Zrcadlovky a bezzrcadlovky jsou asi ještě větší a těžší ne? Navíc nechci pořád měnit objektivy a ještě je tahat v tašce.

Zc a bezrc nemusi byt nutne tezsi, zalezi prave na ostatnich vecech,
Ja reagoval, protoze mi tyhle ultrazoomy prijdou opravdu dost specializovana zalezitost.
Na druhe strane Vas nechci nikam tlacit a uvedomuji si, ze jste poptaval konkretni typ fotaku, a zadal o radu mezi jeho dvema verzemi. Reaguji vicemene i proto, ze tenhle ultrazoom stoji kopu penez a jasne umi i kopu veci, otazka pak je, jestli je to fakt to, co potrebujete a chcete.
Takze ja nic nedoporucim, jen upozornim, ze jsou i jine moznosti.
Treba na trhu je Tamron 18-400mm f/3.5-6.3 a k nemu spousta těl, pokud chcete tocit video tak asi Canon 90D pripadne 250D nicmene neumim srovnat o kolik "problematictejsi" by takove nataceni bylo.
Pokud video nechcete tocit, daly by se i zrcadlovky od Nikonu, treba i D7500 nebo malinka D5600.
A pokud nechcete zrcadlovku, ve hre je spousta bezzrcadlovek i kdyz pokud chcete vylozene to ohnisko eq600, nebude uplne snadne vybrat zaskleni.
Nicmene ty zrc i bezzrc zas nabizi spoustu jinych moznosti(lze se dostat i na APSC snimac, do budoucna preci jen moznost dokoupeni a vymeny objektivu..), ale to prave strasne zalezi na tom, co je pro Vas podstatne a co chcete pripadne nechcete. Objektivy nemusite vzdy nutne tahat s sebou, muzete mit treba jen ultrazoomy a pak nejakou svetelnou treba eq35mm , kterou dejme tomu pouzijete tam, kde nebudete potrebovat to obrovske ohnisko nebo "x" dalsich moznosti. Ale to je prave to, ze pro Vas to nemusi byt vhodne ani zajimave reseni, takze jeste ejdnou...nedoporucuji, jen uvadim, ze jsou i jine varianty.
Naposledy upravil chvd dne 4. 8. 2021 16:27, celkově upraveno 1
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 8. 2021 16:26

Určitě zkuste zajít někam do Megapixelu nebo Fotoškody nebo nějakého jiného velkého obchodu a podívat se na ten stroj. Zkusit úchop a také zoomování - je to elektronicky vysouvaný objektiv, jestli vám to bude vyhovovat.

Mě přijde, že ta Sony je pro někoho, kdo ví, že nikdy nekoupí jiné sklo a chce mít na cestu kolem světa vyspělý foťák pokrývající úplně všechno.

Jinak bych se určitě aspoň kouknul na ty alternativy, co psal chvd.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 4. 8. 2021 18:00

Teď na mě vyskočil na FB za slušnou cenu https://www.facebook.com/commerce/listi ... attachment
V tomhle případě se to dá vyzkoušet a a když nebude vyhovovat tak s určitě menší ztrátou prodat .
Sony
Salva Pecka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radek.kovacik 4. 8. 2021 19:40

Davidof píše:Mě přijde, že ta Sony je pro někoho, kdo ví, že nikdy nekoupí jiné sklo a chce mít na cestu kolem světa vyspělý foťák pokrývající úplně všechno.

To je zhruba můj případ.
V Megapixelu jsem se stavil, ale tam nebylo moc možností na nějaké bližší odzkoušení, spíš jenom osahání. Na elektronicky vysouvaný objektiv jsem zvyklý, s tím bych problém asi neměl.
Salva Pecka píše:Teď na mě vyskočil na FB za slušnou cenu https://www.facebook.com/commerce/listi ... attachment
V tomhle případě se to dá vyzkoušet a a když nebude vyhovovat tak s určitě menší ztrátou prodat .

Mi ten odkaz nefunguje, píše to "Tato stránka momentálně není dostupná."

chvd píše:Nicmene ty zrc i bezzrc zas nabizi spoustu jinych moznosti(lze se dostat i na APSC snimac, do budoucna preci jen moznost dokoupeni a vymeny objektivu..), ale to prave strasne zalezi na tom, co je pro Vas podstatne a co chcete pripadne nechcete. Objektivy nemusite vzdy nutne tahat s sebou, muzete mit treba jen ultrazoomy a pak nejakou svetelnou treba eq35mm , kterou dejme tomu pouzijete tam, kde nebudete potrebovat to obrovske ohnisko nebo "x" dalsich moznosti. Ale to je prave to, ze pro Vas to nemusi byt vhodne ani zajimave reseni, takze jeste ejdnou...nedoporucuji, jen uvadim, ze jsou i jine varianty.

Chápu a děkuji za objasnění. To EQ600 ohnisko bych možná nutně nepotřeboval, stačilo by asi i to u Panasonicu FZ1000-II nebo případně FZ2000, které je někde mezi FZ1000 a Sony RX10 III.
Jinak do kompaktu jsem chtěl jít právě proto, že se snaží být kompaktní, byť s tím delším ohniskem to úplně nejde. Prostě měl jsem představu fotoaparátu, který při co nejmenších rozměrech a váze bude zvládat záběry z blízka i z dálky se slušnou světelností objektivu, solidní citlivostí a rozlišením snímače bez zbytečných výměn objektivů a pod. Zkrátka fotoaparát na cesty, který se hned tak nepronese.
radek.kovacik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chvd 4. 8. 2021 19:53

Je to strasne individualni asi fakt nejlepsi si to jit vsechno okouknout a osahat, zjistit vyhody a nevyhody jednotlivych variant a porovnat se svymi pozadavky,
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 4. 8. 2021 20:02

Aha , tak je to na na FB ve skupině SONY Fotobazar CZ/SK ...nově přidané. Cena 28K to není špatný na stav který tam popisuje.
Sony
Salva Pecka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radek.kovacik 5. 8. 2021 12:00

Díky všem za rady a odborné názory. Zkusím si ty zmíněné fotoaparáty projít a porovnat mezi sebou a snad něco vyberu.
radek.kovacik
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků