Canon Ixus 80 IS

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Pety 8. 4. 2008 13:18

Koukal jsem na recenzi IXUS 80 IS na fotografovani.cz. Ten krám má tak výrazně jadrný šum na modré obloze, že při ISO 200 ruší ještě na 9x13 a při ISO 400 vypadá nepoužitelně i 6x9. Ať si říká kdo chce co chce, foťáky s větším žehlením šumu jsou daleko vhodnější na běžné focení - tohle znamená snad každou fotku odšumovat na PC, rozlučte se s postupem vyfotím - šoupnu do labu. Všechno pěkně dopiplat. Když jsem to porovnal s prokletým, šumícím Panasonicem TZ3, který má taky čip 8 MPx (byť z něj využívá pouze 7), tak bych 10x radši bral ten "šumák Panasonic"...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod FrankRyba 15. 4. 2008 12:43

ohľadom šumu IXUSu 80 si dovolím nesúhlasiť - ja tam žiadny "jadrný šum na modré obloze" nevidím (1:1). Myslím si, že tie fotky sú na maličký ultrakompaktík výborné a že IXUS 80 rozhodne z vysokej úrovne rady IXUS nijak negatívne nevybočuje. Je to asi len vec subjektívneho pohľadu - "profíka" zrkadlovkára vs. bežného amatéra "momentkára". Cieľovou skupinou však je tá 2.há kategória a tam si myslím že IXUS 80 rozhodne nesklame. Aj mechanicky je skvelý, mal som si ho možnosť ošahať a dokonca sa v tomto môže porovnávať aj s perfektným IXUSom 960IS, čo je kvalitatívne najvyšší model v IXUS-rade ...

s ostatným súhlasím, no s tou poznámkou, že nové Panasonici sa šumom/jeho žehlením až tak nezlepšili, ale skôr sa ostatné značky zhoršili (vplyvom megapixelizácie). Podľa mňa, však už aj najnovšie kompakty Canon šum žehlia viac než predtým, takže obava z výrazného zrnového šumu je aj u iných značiek relatívna. Ja osobne by som aj dnes dal prednosť povedzme tomu Canonu pred Panasonicom - a nielen kvôli šumu/jeho žehleniu ... Canon má u kompaktov z pomedzi všetkých značiek najlepšiu farebnú vernosť, Panasonici + Sony dávajú presaturované, farebnosťou realite neverné snímky, čo sa mnohým víkendovým cvakalom síce páči, no mne nie.
FrankRyba
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gajdost 29. 6. 2008 23:59

No co som videl v akcii IXUS 80 -pink- :) tak ziadne podobne problemy som nezahliadol /modra zvlastna obloha a pod/
Kazdopadne ked som mal moznost porovnat kvalitu vystupu z Ixusu 80 a 720IS tak mi to prislo skoro rovnake ... Rozdiel zoom a automat x manual ...
Inak obrazova kvalita na fotak do 6500 SK je vyborna.

Mam ale par veci pre co sa ho oplati kupit :
- ste IN
- vytiahnut ho skutocne mozete kdekolvek
- pouzitelnost aj v "extremnejsich podmienkach" - odolnost
- obrazova kvalita za 6500 SK zodpoveda vykonu v danej kategorii
- idealne pre studentov / teenegerov / zeny ktore maju radi farbu
fotoaparatu alla "cokolada,ruzova,..."
- rychle ostrenie a moznost robit kvalitne momentky
- SD karty
- Canon znacka :) +/-
D90 + 18-105
gajdost
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 1. 7. 2008 14:54

gajdost píše:Mam ale par veci pre co sa ho oplati kupit :
- ste IN
- vytiahnut ho skutocne mozete kdekolvek
- idealne pre studentov / teenegerov / zeny ktore maju radi farbu
fotoaparatu alla "cokolada,ruzova,..."
- SD karty
- Canon znacka :) +/-


škoda, že tieto vlastnosti nefotia ;-]
prečo by nemohol byť niekto aj s A720 in? Veď tí, ktorí sa o foto zaujímajú, tak vedia, že to bude fotoamatér, ktorí sa rozumie do foťákov, ak si vybral práve A720 a ak niekto vyberie Ixus 80, tak bude síce in - ale práve u tých ostatných. Nezhadzujem tento model, no je to čudné, posudzovať foťák podľa takýchto parametrov.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 1. 7. 2008 21:40

IXUS je styl. A 720 na focení :-P
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FrankRyba 3. 7. 2008 09:16

to Petr1968: nesuhlasím, mám "vlajkovú loď" IXUSov, model IXUS 960IS a som výýýýýsostne spokojný - nielen s jeho vzhľadom a celkovou mech. kvalitou, ale hlavne fotkami. Napriek kuvicim hlasom, som vdacny za 12-mega - rozlisenie, detaily fotiek sú famózne a moznosť extra-opt. zoomu je prima vlastnosť, ktorú využívam skoro každý deň a som happy že ju vďaka 12-mega mám. Šum som riešil pred kúpou, po kúpe už neriešim - nie je čo. Do ISO400 výborné, dokonca aj ISO800 sa dá a to fotky ďalej neupravujem.

Závisí od uhla pohľadu a potrieb každého, A720 je skvelý foťák pre toho kto potrebuje manuál. režimy - pre pokročilého fotografa. Ja ich ako amatér na denné momentky nepotrebujem. Skôr mi záleží na mechan. kvalite a kompaktných rozmeroch tela, na kvalitnom displeji (displej A720ky je mizerny), trošku na dizajne a aby to rýchlo robilo výborné fotky na automatiku bez nutnosti ich ďalších úprav ... A toto všetko mi môj IXUS bohate poskytuje, som plne spokojny. IXUS 80IS je lacnejšia varianta 960ky s nižším rozlíšením, no čo som videl fotky, sú tiež veľmi veľmi dobré, navyše je maličký, tenučký a cena je skvelá ...
FrankRyba
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 3. 7. 2008 13:31

Pochybuji ,že 12 Mega něco přináší,ale budiž.
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FrankRyba 4. 7. 2008 07:55

to Petr1968: nepochybuj, ale radšej vyskúšaj. Ja som pred kúpou tiež nad 12-mega pochyboval (objemnost snimkov, vykreslenie detailov, sum ..), po kupe uz nepochybujem a som plne spokojny. Predtym som fotil s roznymi kompaktami znaciek Canon, Fuji, Sony, Panasonic, Olympus ktore mali od 5-7 MPix, takze som sa tych 12-mega tiez bal, no ako som zistil - neopravnene. Podla mna ma 12-mega len vyhody, uz by som spat kompakt s menej mega nechcel ... ale mozno je len ten moj IXUS 960IS taky dobry, takze amblok 12-mega nechvalim. Kazdopadne, IXUS taky ci onaky, je medzi kompaktami absolutna spicka, nielen stylova hracka, ale aj fotak ktory dava skvele fotky, nemenil by som za iny ... inu, nenadarmo sa vyrabaju vyse 13 rokov.
FrankRyba
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 4. 7. 2008 10:26

Petr1968 píše:Pochybuji ,že 12 Mega něco přináší,ale budiž.

Prinasa .. musi sa pouzit vacsi chip a potom ti na jeden pixel vyjde vacia plocha => lepsia dynamika
A ked uz daju taku chip, zvycajne si daju zalezat aj na objektive.
(aspon fuji F50)
FrankRyba píše:Canon má u kompaktov z pomedzi všetkých značiek najlepšiu farebnú vernosť, Panasonici + Sony dávajú presaturované, farebnosťou realite neverné snímky, čo sa mnohým víkendovým cvakalom síce páči, no mne nie.

Mne sa naopak nepaci, ze Canon prepaluje jednoliate farby - najma cervenu a zltu.
Najma pri pohlade na celkovy snimok to niekedy az "reze oci".
Napriklad namiesto cloveka v tricku vidno len rozpytu machulu na ktorej je nasadena hlava, ktorej vyraz koli prepalenym licam sa mi zda az "vygumovany" :-(
Dalsia vec, ze (takisto ako Fuji) robi (zbytocne) zo skutocnej ciernej sive a sumove zrno.
No tuto skusenost mam len s Canon S5 IS, mozno je to u inych modelov ine (aj ked neverim ak maju ten isty procesor).
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 9. 7. 2008 18:33

Ganec píše:
Petr1968 píše:Pochybuji ,že 12 Mega něco přináší,ale budiž.

Prinasa .. musi sa pouzit vacsi chip a potom ti na jeden pixel vyjde vacia plocha => lepsia dynamika
A ked uz daju taku chip, zvycajne si daju zalezat aj na objektive.
(aspon fuji F50)


kde je povedané, že sa musí? Ešte možno len príde doba 1/2,5" s 12 Mpx ( alebo ešte horšie ). Veď by to malo byť naopak - použiť väčší čip kvôli vyššej kvalite a nie zväčšovať čip kvôli tomu, aby mohli napchať vyššie rozlíšenie.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FrankRyba 10. 7. 2008 07:47

to TA: mozno pride doba 1/2,5´ s 12 MPix a mozno doba s CMOS cipmi v kompaktoch a mozno bude existovat oboje sucasne, tazko povedat ... kazdopadne, moj IXUS 960IS s cipom 1/1,7´ a 12,1 MPix rozlisenim je na tom este relativne dobre ... som velmi spokojny a ostatne uz neriesim.
FrankRyba
Návštěvník

Odeslat příspěvekod paulo78 31. 8. 2008 11:46

počujte tiez rozmyslam nad kupou aj mozno tohoto canonu ixus 80,alebo ixus 85.

len poradte, mám tri otazky,dilemy..

1.oba maju len 3 zoom.Nikdy som nemal fotak,neviem to posudit.Fotit budem normalne klasicke rodinne fotky, a na dovoleke aj krajinky. Stačí to?
2.svetelnost 2,8-4,9 V čom to ako laicky uvidim? Pretoze,napr. sony w150 ma horsiu svetelnost objektivu (3,3-5.2)
3.minimalne ohnisko je u IXUSu80 je 38, a u IXUSú85 je 35. Sony w150 je na tom lepsie (30)

Poradte mi.Canon sa mi veľmi páči dizajnovo,ako napr. ten Sony w150. Len neviem, ohladne tohoto s arozhodnut,co som tu napisal
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukky07 12. 9. 2008 18:21

ja mam IXUS 80 a som s nim spokojny.no je to moj prvy digital tak nemozem porovnavat.tiez som pisal do for a vacsinou mi ho odporucali.
1-Mne osobne 3x zoom staci ak si zoberiem jeho rozmery.
2-to neviem posudit
3-to je asi najvacsia slabina ktora mi vadi

svoju kupu nelutujem, no opakujem ze je to moj prvy
lukky07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bobeshk 14. 9. 2008 12:43

Koupil jsem IXUS 80IS manželce k životnímu jubileu. Nelituji toho jak já, tak ona, která do té doby tvrdila, že svůj starý Canon S30 nevymění za nic :-)
Každá kategorie fotoaparátů má svoji cílovou skupinu, které vyhovuje vzhledem / funkcemi/ cenou. A takový uživatel se i smíří s tím, že "to šumí v modré obloze při 200 ISO...". Protože prostě těch 200 ISO (nedejbože 400) na slunci nepoužije :-) I když si myslím, že na primární užití - prohlížení na monitoru / fotky 10x15 je i těch 200 ISO snesitelných - máme doma takových snímků dost - omylem jsem jeden den na dovolené zapomněl 200 ISO nastavených... A na druhou stranu, v této kategorii není moc fotoaparátů, kde je možno vypnout automatickou citlivost. Ixus 80 to dovede.
Nevím, zdá se mi, že fotoaparáty typu ultrakompakt atd. jsou zbytečně posuzovány nároky profesionálů fotografujících se zrcadlovkou. Mám zrcadlovku i kompakt >10 tis. - od každého typu vím, co mohu očekávat a jaké má možnosti. Holt na focení svatby si manželčin IXUS nepůjčím, právě tak, jako nepojedu na kole na ryby se zrcadlovkou, stativem a objektivy :-)
Ixus 80IS je malinký kompakt, primárně určený pro "něžnou" polovičku lidstva, příp. jako malinký zápisník s atraktivním vzhledem a kvalitním zpracováním, který OBSAHUJE PRŮHLEDOVÝ HLEDÁČEK. Kdo ví, jaké to je, mít v létě u vody či v zimě na sněhu tmavé dioptrické brýle - u mě nutnost, tak potvrdí, že s brýlemi není na sebejasnějším displeji nic vidět, bez nich je zase displej nečitelný :-(
No a při slušných světelných podmínkách a slušném zacházení pořizuje vzhledem ke své kategorii velmi slušné fotografie.
Off topic: Nechci rozpoutávat flamewar, ale domnívám se, že moderátor by měl být "nad věcí" a pokud možno nestranný a ne hodnotit přístroje v diskuzích slovy "Ten krám" - o Ixus 80 IS nebo "Ten šumák Panasonic". U Panasoniců je to sice ustálený výraz, ale označovat z pozice moderátora Canon Ixus 80 IS jako "krám" je docela silná káva!!!
bobeshk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 14. 9. 2008 16:01

:) Nestranně a z pozice obyčejného fandy digifoťáků tvrdím, že IXUS 80IS na můj vkus už na ISO 200 šumí tolik, že jej považuji za krám. Komu to nevadí, ten ať si jej spokojeně používá, každý máme jiné nároky i potřeby.

Jako moderátor k tomu podotýkám, že moderátoři tu nejsou arbitry ve věci kvality fotografického vybavení nebo soudci jednotlivých názorů, ale pouze dohledem nad úrovní diskuse. Jejich názory na kvalitu techniky NEMAJÍ větší váhu, než názory ostatních diskutujících.
Pety
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků