Panasonic LX2, Canon G9, Nikon P5100...

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod www598 14. 1. 2008 18:23

Smlouvat v kameném obchodě? To jsem ještě nezkoušel, ale moc velkou šanci, že bych usmlouval 2000 nedávám:-D
Asi bych to nakonec vyděl na http://www.cybex.cz za 12500, plus 2GB kartičku.
A když k tomu přičtu ještě náhradní batrii , tak mi snad nic chybět nebude.
www598
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jan Čerbák 14. 1. 2008 18:44

Smlouvání je trapné. To beze všeho.

Na Cybexu dej pozor jen na jednu věc: Udává ceny bez daně !!!
Canon EOS 30D, EF-S 17-85mm IS USM, EF 50mm F1,8 EF 70-300mm IS USM, Speedlite 550EX
Jan Čerbák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod golem2 14. 1. 2008 18:50

Vobec to nie je trapne. Kazda koruna co sa usetri je dobra. Mne sa to podarilo par krat, ide o to ci si staly zakaznik, alebo nie. Niekedy sa vernost vyplati.
golem2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drAcOniS 15. 1. 2008 19:25

Trapné nemyslel p. Čerbák zřejmě vůči okolí, ale IMHO tak, že je to trapné tomu, kdo slevu požaduje... Ale třeba se mýlím... :)

Vzhledem k dnešní době kompjůtrů, trů trů trů, je celkem běžné, že zákazníci porovnávají internetové ceny s cenami v kamenných prodejnách. Jsou si toho vědomi i obchodníci sami a proto jednoduše projevte zájem o jistý druh zboží a řekněte, že na internetu se pohybuje jeho cena tak a tak a rovnou se zeptejte, jestli jsou schopni se na podobnou cenu dostat taky. Je to myslím férové jednání a není dnes až tak neobvyklé, navíc většina obchodníků (pokud to je nějaká reálná cena a ne ujetost typu Pixmania) vám podobnou cenu skutečně nabídne. Ovšem jak už tu bylo někde řečeno, připravte se platit hotově, protože z platby platební kartou je obchodníkovi jisté procento bankou strženo, stejně tak v případě spotřebitelských úvěrů bez navýšení (navýšení za zákazníka platí leasingové společnosti zase obchodník).

Samozřejmě je něco jiného, když přijdete do prodejny a na dané zboží se informujete, kladete otázky, necháte si jej předvést a pak vyrukujete s cenou z internetu (nebo odejdete a koupíte si ho na internetu rovnou)- to už moc férové není a osobně to považuji za neetické.
Nikon D80 + Tamron 17-50mm F2.8 XR Di II LD Asp.(IF) + Sigma 70-200mm F2.8 EX APO HSM
drAcOniS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Queribus 15. 1. 2008 19:38

že nejlepší volba, co se týče kompaktu je G9. Jestli chcete něco lepšího, tak už jedině zrcadlo...
Dobré světlo!
Fotím Canonem, ale nejlepší byl stejně ZENIT.

Dobré světlo!
Queribus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 21. 1. 2008 21:20

golem2 píše:Vobec to nie je trapne. Kazda koruna co sa usetri je dobra. Mne sa to podarilo par krat, ide o to ci si staly zakaznik, alebo nie. Niekedy sa vernost vyplati.

tak to musíš byť veeeľmi verný zákazník, keď Ti individuálne urobia cenu necenovkovú cenu. Pre bežných zákazníkov v obyčajných obchodoch je to jav nemožný.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod horseman 25. 2. 2008 16:38

... i když jsem "canonista" v ohledu starého dobrého analogu, vybral jsem jako fotografický zápisník LX2, s maximílní spokojeností jak na slunci tak i v horších světelných podmínkách... Je potřeba vědět jak na to, jak říkám umět ho zkrotit.
horseman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alesh.Rocker 19. 4. 2008 14:33

Mám P5000 ...G9 i LX2 jsou nepochybně lepší ale taky dražší.
Dell E6410
Alesh.Rocker
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ivanaga 19. 4. 2008 17:36

Mám G9 a je fajn, až na vyšší šum proti zrcadlovce. Kamarád s ní dělá i výstavní zvětšeniny. Jen nevím, co na to rodiče. Musíš jim to asi vždy přednastavit.
ivanaga
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod manasus 29. 8. 2008 14:15

Jak dobře se s G9 pracuje? Myslím jestli můžu, když mě něco zaujme, vytáhnout foťák a udělat kvalitní snímek bez nějakýho dlouhýho připravování/nastavování...?
Chci dělat kvalitní fotky na kterých si vyhraju, ale chci mít taky možnost vytáhnout kompakt na oslavě, udělat "cvak" a uklidit to do kapsy... Dá se s G9 takhle fungovat?
Kdo chce hledá způsob, kdo nechce hledá důvody...
manasus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 29. 8. 2008 17:23

G9 do kapsy? No, u některých bund, třeba u maskáčových, občas bývají pevné a velké kapsy. :)
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod janfran 29. 8. 2008 23:02

Do kapsy u kalhot nebo košile G9 nedáš, do kapsy od bundy (nebo saka) už jo, to mám vyzkoušený. Není zas tak velký, spíš je na svou velikost dost těžký.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 29. 8. 2008 23:04

Někdo má velké kapsy. Třeba půlka vlády a půlka bývalé vlády Obrázek
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 30. 8. 2008 08:07

S baterkami přes 40 deka. Já mám problém dát do kapsy cca poloviční TZ4. Je to ale o kapsách, ne o foťáku...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vanDave 30. 8. 2008 20:11

Alesh.Rocker píše:Mám P5000 ...G9 i LX2 jsou nepochybně lepší ale taky dražší.

Mnooo, máme LX2 jako rodinný foťák a docela dost šumí/rozmazává detaily ve stínech - i při nastavení redukce šumu na min. - kdyby tak šla vypnout. :-/

Teď se stejně žádný z těhle foťáků nevyplatí kupovat, Nikon má novinku P6000, Panasonic LX3.
Canon už nějaké novinky uvedl, ale o nástupci G9 zatím nic - možná si to Canon schovává na veletrh Photokina.
Naposledy upravil vanDave dne 30. 8. 2008 21:04, celkově upraveno 1
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka