Aky kompakt do 10.000,-

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Quixote 13. 10. 2007 00:11

Ahojte,

potreboval by som poradit s vyberom kompaktu.

Kriteria:
- Maly (tak aby som nemusel zvazovat ci sa mi ho chce brat)
- Rychly (aby som stihol odfotit)
- Obrazova kvalita (nechcem si k nemu kupovat este jednu zrkadlovku na pekne fotky)

- stabilizator by dost potesil
- nepotrebujem viac ako 3x zoom
- nezeniem sa za MPix
- zvladnem to bez hladacika
- prezijem bez detailneho manualneho nastavenia
- niesom dobry fotograf, ale fotky by som chcel mat pekne O:-]
- neviem bohuzial povedat co budem fotit. proste len tak zivot, ziadne umelecke fotky. vonku aj vnutri. dokument.
- 10 je uz taka naozaj ze horna hranica. hladam vyrovnany pomer cena\kvalita. rad kupim fotak za 6 tisic ak budem vediet, ze bude mat to co "potrebujem"

Cakal som, ze ako sa vyvinie FujiFilm F50. Bohuzial to nieje tu niekde spominana "F32" a tak zvazujem ze co teda teraz. Je ten sum az taky zly? Precital som dost vela diskusii a nazory sa roznia. Trapi ma aj tato poznamka: "As others have noted, outdoor pictures are generally overexposed and flat with notable chromatic aberration." Je to naozaj viditelny problem, alebo iba pri skumani s lupou na A2?

Tiez je moznost F40, ktora ja zaujimava ovela nizsou cenou, ale nazory na nu sa priserne lisia. Brat? Nebrat? Ake su dalsie moznosti? F31 uz podla mna hodne tazko kupit za rozumnu cenu.

Vopred dakujem za podnety :)
Naposledy upravil Quixote dne 13. 10. 2007 19:03, celkově upraveno 1
Quixote
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milday 13. 10. 2007 10:50

Lidi, lidi, lidi ... Proč stále zakládáte ta samá a stejná témata. Vždyť tyto otázky se tu už omílaly tolikrát. Dokonce i zmíněné přístroje s příslušnou konkurencí.
Nikon D70s + Coolpix 5400
milday
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Quixote 13. 10. 2007 19:02

Hmm. Presiel som si to tu vcelku dost predtym nez som zalozil nove tema. Preto som aj snazil co najjasnejsie zadat kriteria, ako bolo hned odpoznamkovane v ostatnych topicoch. Preliezol som si to teraz znova, pre istotu ze som mozno nieco minul. Napriek tomu sa mi nepodarilo najst odpoved na otazku co namiesto neexistujucej F32. Alternativy ponuknute inde su spravidla znacne vacsie co by som nerad. Tak by som predsalen poprosil aspon nazvy nejakych alternativ. Detajly o nich si uz pokusim vyhladat, ale v momentalnej aktualnej ponuke sa bohuzial neorientujem.

Vdaka.

Edit: Zatial som objavil Canon A570 IS, ale tam mi oproti F50 nesedi hrubka - 43 vs. 23 mm, co je uz podla mna dost.
Quixote
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 14. 10. 2007 18:07

musíš sa rozhodnúť, či chceš radšej o 2 cm menej alebo to, čo ti skôr vyhovuje. A polož si aj otázku, kde hodláš nosiť foťák.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Quixote 14. 10. 2007 20:38

Vo vrecku, urcite vo vrecku. Akurat dnes som neodfotil perfektny zaber, lebo som mal fotak v batohu. Prave o to mi ide. Fotak co vie urobit co najlepsi zaber a stale ho zvladam strcit do vrecka.
Quixote
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Quixote 17. 10. 2007 10:42

Co tak jeden z tychto fotakov? Mate niekto skusenosti?

Samsung NV8
Samsung NV15
Quixote
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavelmuka 17. 10. 2007 11:04

Do desítky je výběr celkem širokej - já osobně jsem hodně spokojen s Canonem A710 IS. Ale rozhodně je těch možností mnohem více:
http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz ... 6.1_7.1/?g[z]=0&g[o]=p.pocetObchodu;desc
pavelmuka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 24. 10. 2007 20:40

tak potom radšej NV8 - menšie rozlíšenie a teda aj nižšia cena. Inak sú asi zhodné.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník