650 IS - problém s pruhy

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Splinter. 21. 9. 2007 20:52

Tak jsem zakoupil tento foťák... Na některých fotkách jsou "pruhy" viz fotka na linku... Na makrech celkem často...[/url]
Splinter.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miroslav 21. 9. 2007 21:16

Na tom linku,je to OK,bez pruhů !
miroslav
Návštěvník


Odeslat příspěvekod miroslav 21. 9. 2007 22:00

100% to nevím,ale vada to asi nebude,nesmíš to studovat v plném rozlišení,mě by to netrápilo.Po zmenšení nic nepoznáš.
http://img208.imageshack.us/img208/8122/img00332resizeel6.jpg
miroslav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Splinter. 21. 9. 2007 22:18

No asi su detailista ale poznám to teda fest je to takovej obdélník kde to je špatný... Když nafotím 100x makro doma při různým nastavení tak nic... ve venkovních podmínkách je to horší... nevím...
Splinter.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miroslav 21. 9. 2007 22:24

Snad ještě někdo zareaguje
miroslav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 22. 9. 2007 00:05

no ja ti neviem ... tie pruhy vidim aj ked si to dam na display tzv 1280x960 a aj farba mi prijde trochu svihnuta do fialova v tom obdlzniku ..., takze urcite by som sa siel aspon spitat ci je to normalne a popripade skusil reklamaciu.

na tej zmensenine od miroslava tie pruhy nevidim v poctate, ale farebnost hej :(. Hlavne tam kde by clovek ocakaval ciernu je to take fialove.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Splinter. 22. 9. 2007 08:15

Tak ještě jednou fotka a i výřez.. Dělá to u všech fotek s větší kompenzací expozice do mínusu....

http://img217.imageshack.us/img217/1416/img0126jd1.jpg

a výřez
http://img241.imageshack.us/img241/7044/nepojmenovan1nq2.jpg
Splinter.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod solaris1 26. 9. 2007 07:08

tak to je v haji, doufam ze je to vada kusu a ne cele serie :) , je to muj favorit a vono tohle, ty pruhy jsou docela huste markantni :x
Ad Astra
solaris1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 26. 9. 2007 08:29

Urcite bych poslal ty fotky na posouzeni do servisu. Jsou to originalni bez uprav primo z fotaku? Zkusil bych jeste jiny nastaveni komprese ve fotaku. me se podobne prouzky nekdy objevuji na fotkach po zmene rozmeru a komprimaci do jpg.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 9. 2007 08:52

Zdravím, podle mě to na opravu je. Nyní oo víkendu mi to udělala G7 a na větší ploše. Poslal jsem fotku do AWH servisu a odepsali, že je to jev nestandartní a že je dobré do servisu poslat. Určitě pokud je záruka. Mě se to stává pokud fotím v protisvětle a bez dalších speciálních nastavení. Nejde jen o pruhy, ale o zfialovění části obrazu. Przhy zmizí po zmenšení ale barevný posun nikoli.
Přeju úspěch s reklamací, já se na ní chystám také.
anonymni

Odeslat příspěvekod Splinter. 26. 9. 2007 13:38

Reklamace bez problému uznána...
Jdu do S5
Splinter.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aach 30. 9. 2007 09:00

Je to problém všech kompaktních fotoaparátů fy. Canon. Pokud se toho chceš zbavit, zvol si jiného výrobce. Dobrý je Ricoh. Makro má vynikající.
aach
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 30. 9. 2007 09:09

Ahoj, *lasto.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ZooM 1. 10. 2007 14:24

Minuly tyden jsem si A650 poridil taky, byl to fotak presne podle mych predstav (a zatim i potreb). Hodne me ale zklamalo, ze mi to uprostred taky dela fialovy obdelnik s pruhy, maly flek je i napravo :(((
Tu je link na moje foto:
http://www.flickr.com/photos/14391303@N ... 225334821/

Bude to vada cele serie, asi nejak zmrsili cip. Docela by me zajimalo, jestli to dela i G9, nemate ji nahodou nekdo? Ma stejny objektiv i cip... Co jsem si vsim, nezavisi na kompenzaci expozice (pri stazeni do "-" je to akorat vic videt), ani na rezimech, makru, atd., "duch" se tam objevi vzdycky pri foceni prudce (sluncem) osvetlene sceny priblizne ve smeru dopadajiciho svetla.

Jinak fotak foti vyborne, uvazuju o tom, ze si ho chvili necham na fotky, na kterych se to objevovat nebude a pak ho budu reklamovat. Ted totiz marne hledam jiny podobny kompakt, do S5 nebo jine EVF se mi jit nechce. Vedeli byste nekdo o alternative? SX100 ani A720 nechci, oba budou fotit hur nez A650.
Z.

to Splinter. : reklamoval jsi to primo v servisu Canonu, nebo v obchode ve kterym jsi to koupil?
ZooM
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků