Samsung NV3 ano alebo nie?

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod eman22 23. 7. 2007 13:38

Som teraz vo velkej polemike

Chcem si kupit nejaky sikovny kompakt ktory by splnal moje poziadavky. Celkom sa mi pozdava SAMSUNG NV3, ale nemam ziadne skusenosti z tymito fotakmi od samsungu.
Pre ten Samsung hovoria tieto veci ktore sa mi na nom pacia
- Maly sikovny, dizajnovo pekne spracovany kompakt
- LiOn akumulator
- Zabudovany MP3 a video prehravac
- SD karta

Co o nom neviem a chcem sa dozvediet
- Chcem rychlejsi fotak od zapnutia po fotku ako bol CANON A85. U neho mi vadilo, ze aj strasne dlho zaostroval a vela narychlo cvaknutych foto som mal strasne rozostrenych. Ak ma niekto s nim skusenosti alebo z nejakym podobnym Samsungom, prosim napis svoje postrehy, lebo nikde som nan este nenasiel poriadnu recenziu.
eman22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 23. 7. 2007 14:34

Samsung je dobrý. :P
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod irmo 23. 7. 2007 14:39

neho nepocuvaj, je samsungovy maniak :), osobitne samsung nemusim a ani tuto triedu fotakov, tu uz ide dizajn prilis na ukor kvality ...

http://www.dpreview.com/reviews/read_op ... amsung_nv3
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 23. 7. 2007 14:45

Nejsem maniak. :wink: Někdo třeba takovou třídu zrovna potřebuje,chce multimediální přístroj malých rozměrů. Samozřejmě ,že je to kompromis.Myslí si tady někdo,že Nikon Coolpix S50c fotí lépe?? Nefotí.Je to stejný kompromis jako ten Samsung.Ovšem bez MP3 a dobrého videa :lol: :lol:
Petr1968
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kromec 23. 7. 2007 15:04

Tento pristroj neznam ,ale moc temto pristrojum vse v jednom neverim.
Ten Samsung ma objektiv v tele(Periskopova konstrukce) s mizernou svetelnosti(F3.5 - F4.5) , maly 1/2,5" 7mpx snimac .... tyto parametry moc kvalite fotek nepridaj(hlavne za horsich svetelenych podminek). Pokud chces maly stylovy fotak tak se podivej treba na FUJI F31, kterej je hodne chvalen ,hlavne v kvalite obrazu za vyssi citlivosti:
Tady je recenze, mas tam uvedeny jak je rychly apod...:
http://www.dpreview.com/reviews/fujifilmf31fd/page4.asp
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 23. 7. 2007 15:09

Periskopová konstrukce vždy něco stojí. U každého výrobce. I ten Nikon má mizernou světelnost.Někomu to stačí,někdo ocení i jiné věci. Samozřejmě ,že 7 a víc Mega je na prd stačilo 5. Ale co naděláme??Nic :cry: Nestačil by Samsung SG-i6 :wink: ,nebo snad Samsung i70? :mrgreen:
Petr1968
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod eman22 23. 7. 2007 20:37

Kukal som ten Fuji a moc sa mi nepaci ani dizajnovo ani nejak funkcne ( hlavne ta XD karta je draha a SDcku mam uz davnejsie kupenu).
Skor by som siahol za Panasonic FX30EG ale tam nejak ma zaraza ta zla povest panasonicov ( velky sum). Ale zasa sa mi tam paci ten sirokouhly objektiv ( je to super na fotenie v budovach, katedralach a podobne).

Takze mam polemiku
Samsung NV3 Jeho najlacnejsia cena co som nasiel 9490Sk
Panasonic DSC FX30 cena cca 10100Sk

a este by som pridal do vyberu Samsung i7 aj ked je trosku drahsi, ale ten vyklopny displej hmmmmm

Ja fakt neviem. Mam v tom zmatok. Absolutny. Ak mi tu este niekto hodi nejaky typ budem mu vdacny, ale mozno moj zmatok bude este vacsi :)
eman22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Maročan 23. 7. 2007 20:46

Chtěl jsem taky panasonica s širokáčem, ale na co kupovat za podobné peníze hůře vybavený FX30, když můžeš mít TZ3?
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod eman22 23. 7. 2007 21:06

T23 ma uz cenu niekde okolo 12500Sk a je trosku velky na moj vkus. No este musim velmi premyslat.
Zacal som uvazovat este aj o Pan FX10. Vyde celkom lacno a ma slusne foto.
eman22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Maročan 23. 7. 2007 21:22

velký?:-)
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod eman22 25. 7. 2007 13:29

Asi mas pravdu. Kupim na 99 pero asi panasonic TZ3. Fakt sa mi zacina pacit. len je strasne moc drahy. Budem musiet pockat na novy mesiac snad tam budu nejake premie. Ale takmer som rozhodnuty.

For Admin a Moderator Sorac ze som to vytvoril tu asi to skor ma byt do sekcia aky fotoaparat kupit a . Ak sa Vam chce presunte to. :)
eman22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 25. 7. 2007 20:41

veľký oproti kompaktom. Len ono to je akurát UZ. :wink: Manuálne funkcie nevyužiješ? Možno by stálo za to pozrieť sa na A radu od Canonu - A570, prípadne lacnejší A550. Oba však idú na AA batérie. Alebo potom ešte napr. Fuji F31. 3. podmienku smo nebral do úvahy, lebo to nepatrí k foťáku. :wink:
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 25. 7. 2007 21:02

Samsungu se musí nechat,že vyrábí multimediální fotoaparáty. Někdo to ocení. Kvalita fotek je vyhovují pro většinu. U Samsungu není problém.
Petr1968
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod TA 25. 7. 2007 21:05

ja to Samsungu neberiem, ale myslím, že sústredenie sa iné nezvyčajné súčasti odvádza pozornosť z hlavného účelu foťáku - či už pri reklame alebo pri výrobe
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 25. 7. 2007 21:09

Mladí lidé ocení přehrávač Videa,MP3 přehrávač,diktafon,malé rozměry.Je to kompromis ,ale pořád lepší než fotomobil :lol:
Petr1968
Trvalý BAN

Další stránka